Skip to main content

Lacné letenky Hamilton

Nový Zéland - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Mesta Hamilton

Zaujímavé info o Meste Hamilton

Štvrté najväčšie mesto Nového Zélandu a najväčšie mesto vnútrozemia v krajine sa volá Hamilton. Ale pojem „najväčšie“ berte s rezervou. Počet obyvateľov je približne rovnaký, ako má bratislavská Petržalka, približne 120-tisíc.

Hamilton sa nachádza na Severnom ostrove v centre regiónu Waikato pozdĺž oboch brehov rovnomennej rieky južne pod Aucklandom. Pred tým, než tu vyrástli veľkomestá, nachádzali sa tu len malé maorské dedinky. Tie však boli s príchodom Európanov z veľkej časti zničené.

V Hamiltone odporúčame navštívít najmä záhrady Hamilton gardens, športový štadión Waikato, Hamilton lake domain a neďaleký Hobbiton či jaskyne Waitomo.

Ako sa dostať do Hamiltonu? Budete potrebovať letenku do Aucklandu. Ak priletíte do Auckandu, potom vás čaká cesta autom po rýchlostnej ceste, ktorú zvládnete za menej ako dve hodiny. Do mesta sa viete dostať aj za necelé dve hodiny hromadnou dopravou zo zastávky Auckland - central.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Novom Zélande

Potrebujem víza pred cestou na Nový Zéland?

Slovensko má s Novým Zélandom bezvízový styk na dobu pobytu kratšiu než 3 mesiace. Ak teda budete chcieť na Zélande študovať alebo cestovať po dobu kratšiu než 90 dní, nebudete potrebovať žiadne víza.

V opačnom prípade si musíte podľa dĺžky a zámeru cesty vybrať konkrétne vízum. Ak vaša cesta potrvá dlhšie ako 3 mesiace, použite turistické vízum. Môžete ho využiť za účelom cestovania, návštevy rodiny/priateľov, za účelom služobnej cesty, obchodného jednania či seminára.

Na turistické vízum môžete v krajine zostať až 9 mesiacov. V tomto prípade je potrebné mať zábezpeku na bankovom účte v hodnote 1000 NZD (cca 632 eur) na každý jeden mesiac.

Aké je počasie na Novom Zélande?

Jar trvá od septembra do novembra a teploty sa tu pohybujú v skutočne širokom rozpätí. Môžu prísť mrazivé noci, ale aj slnečné a veľmi teplé dni. Jar je ideálna napríklad na rafting, hladiny riek sú extrémne vysoko.

Leto začína v decembri a končí vo februári, teploty sa tu pohybujú okolo 30 stupňov a slnko je veľmi silné. Toto obdobie je vhodné na akékoľvek outdoorové aktivity, najmä kúpanie a surfovanie.

Jeseň ponúka relatívne vysoké denné teploty a vysoký podiel slnečných dní. Ráno sú síce teploty omnoho nižšie, no napríklad na severnej časti ostrova sa do apríla môžete kúpať bez problémov.

Zima začína v júni a končí v auguste. Teploty sú teda omnoho chladnejšie, samozrejme v závislosti od regiónu sa líšia. V Aucklande skôr prší, no v Otagu veľmi často sneží. Zimné mesiace sú ideálne k návšteve Južných Álp a ľadovcov z dôvodov nižších zrážok. Tu si môžete dosýtosti užiť zimné športy.

Aké sú ceny na Novom Zélande?

Miestnou menou je novozélandský dolár, ktorý nesie označenie $ alebo NZ $ kvôli odlíšeniu od ostatných dolárov. Najčastejšie sa však stretnete s medzinárodným kódom NZD. 1 NZ $ sa delí na 100 centov. V obehu sú mince v hodnotách 10, 20 a 50 centov a tiež 1 a 2 dolárov. Bankovky existujú v hodnotách 5, 10, 20, 50 a 100 dolárov.

Novozélandské doláre si môžete zameniť aj na Slovensku. Zmenu však umožňujú len niektoré banky. Ďalšou možnosťou je doviezť si na Nový Zéland americké doláre a tie potom vymeniť na letisku alebo v niektorej zo zmenární, ktoré sa nachádza v každom väčšom meste a v turistických oblastiach.

Platby kartou aj výbery z bankomatov sú tu úplne bežné. Platiť bezhotovostne môžete v reštauráciách, supermarketoch, hoteloch aj na čerpacích staniciach. Bežne tu akceptujú karty VISA a MasterCard. Na bankomaty narazíte aj v menších dedinkách, ale napriek tomu je lepšie pri sebe mať pre všetky prípady aj hotovosť.

Hľadáte hotel či apartmán v Aucklande? Čím bližšie k centru, tým je samozrejme cena vyššia. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Odporúčame požičať auto priamo pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Ktoré zdravotné riziká hrozia na Novom Zélande a ktoré očkovania sú povinné?

Nový Zéland nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aký je aktuálny čas na Novom Zélande?

V Aucklande je o jedenásť hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Hamiltone

10 zaujímavostí o Novom Zélande

1
Nový Zéland je štát s najnižšou úrovňou korupcie vo svete
2
Zo žiadneho miesta na ostrove nie je k pobrežiu ďalej ako 128 kilometrov
3
Uzákonené sú tri oficiálne úradné jazyky – angličtina, maorijčina a novozélandský znakový jazyk
4
Nový Zéland bol prvým štátom na svete, kde získali ženy volebné právo.  Bolo to už v roku 1893
5
Natáčanie Pána prsteňov prinieslo ekonomike Nového Zélandu viac ako 200 miliónov dolárov. Vláda dokonca dočasne vytvorila ministerstvo Pána prsteňov, ktoré zabezpečovalo dozor nad všetkými príjmami
6
V regióne Hawkes Bay sa nachádza mesto s najdlhším názvom na svete - Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanata hu
7
Wellington je najjužnejšie položeným hlavným mestom na svete
8
V krajine nežijú žiadne suchozemské hady
9
Každá tretia domácnosť v Aucklande vlastní loď
10
Viac ako jedna tretina územia je vyhlásená za národný park. Možno aj preto na Novom Zélande žije oveľa viac živočíchov ako ľudí