Skip to main content
#idemespolu
Lebo cestovať s deťmi je láska
Prečo ísť s deťmi
Kristínin cestovateľský denník
Kristína: „Thajsko alebo ako zažiť leto v zime.“
čítať
Kristína: "Prečo cestovať s deťmi?"

"Cestovanie s deťmi. Moja vášeň, moje splnené sny, naše zážitky."

čítať
Ako sa Pelikán a Kristína kamarátiť začali

Viete, čo má spoločné Pelikán a slovenská herečka a supermama Kristína Tormová? No predsa lásku pre cestovanie! Kristína pravidelne zbalí dvojičky a ide sa do sveta. Festivaly, potulky po horách, ale aj cestovanie do zemí ďalekých. Chcete vedieť, ako to všetko zvláda, navyše so štýlom jej vlastným? Každý mesiac prinesieme jeden exkluzívny článok, kde Kristína prezradí, ako na to.
”Prečo cestovať s deťmi? Neviem. Ja to len cítim. My to cítime. Je to náš iný čas. Ale náš. A stojí to za to. “

Články

Kristína: "Prečo cestovať s deťmi?"

"Cestovanie s deťmi. Moja vášeň, moje splnené sny, naše zážitky."

Kristína: "Londýn je moje mesto."

Kristína: "Londýn je moje mesto. Ale aj mesto Petra Pana, Paddingtona a mesto, kde sme s dievkami museli ísť."

Kristína: "Nedá sa neexistuje alebo cestovať sa dá vždy"

Kristína: "Nedá sa neexistuje alebo cestovať sa dá vždy"

Cestovanie s deťmi - FAQ

Koľko stojí letenka pre dieťa? Ponúkajú letecké spoločnosti zľavy na letenky pre deti?

Za dieťa do dvoch rokov (nazývané tiež infant) si tradičné letecké spoločnosti účtujú väčšinou 10% z ceny letenky dospelého. Dieťa od dvoch do dvanásť rokov štandardne platí 75% ceny z letenky dospelého.
Nízkonákladové spoločnosti (Ryanair, Wizzair) majú štandarne fixne stanovenú cenu pre infanta a za deti do dvanásť rokov sa zväčša platí plná suma letenky. Tieto ceny sa ale môžu meniť na základe destinácie, tarifu alebo sezóny, v ktorej chce klient letieť.

Má dieťa pri lete nárok na vlastné sedadlo?

Dieťa do dvoch rokov (infant) štandardne nemá nárok na sedadlo. V prípade, že máte záujem o letenku spolu so sedadlom, je potrebné ju zakúpiť za cenu štandardného detského tarifu. Kontaktujte našich agentov, ktorí vám požiadavku radi pomôžu vybaviť.

Ponúkajú letecké spoločnosti nejakú formu zábavy pre deti?

Tradičné letecké spoločnosti majú väčšinou pre deti pripravené drobné hry, detské balíčky či zábavné systémy s hrami a rozprávkami. Klientom však vždy odporúčame zobrať na palubu lietadla niektoré menšie hračky.

Môžem zobrať pre dieťa na palubu lietadla jedlo a pitie?

Väčšinou nie je problém zobrať na palubu čaj, sunar či drobné jedlo v obale. Pri kontrole na letisku sa môže stať, že dajú rodičovi jedlo či nápoj ochutnať.

Má dieťa nárok na batožinu?

Dieťa do dvoch rokov (infant) bez zvlášť zakúpeného sedadla nemá nárok na príručnú batožinu. Rodičia môžu pre toto dieťa štandardne zobrať kočík alebo sedačku v rámci ceny letenky, ktoré musia na letisku odovzdať pri check-in ako podpalubnú batožinu.
Dieťa nad dva roky (alebo mladšie dieťa so zakúpeným sedadlom) má nárok na príručnú batožinu tak ako dospelý.
Podmienky pre podpalubnú batožinu sa odvíjajú od samotnej letenky a leteckej spoločnosti.

Je počas letu dostupná postieľka pre deti? Kde si ju môžem rezervovať?

Dostupnosť postieľky vám naši agenti radi preveria priamo pre konkrétnu rezerváciu. Niektoré letecké spoločnosti na krátke lety však túto službu vôbec neponúkajú, iné môžu túto službu ponúkať za poplatok.

Akú vysokú zľavu z pobytu majú deti?

Zľavy poskytované leteckými spoločnosťami, hotelmi či inými dodávateľmi sú veľmi individuálne. Vo väčšine prípadov platí, že deti od 3 rokov majú rovnakú cenu ako dospelý.

Je možné vyžiadať si na izbu detskú postieľku?

Pri deťoch do veku dvoch rokov je možné vyžiadať postieľku. Klientovi avšak nevieme garantovať, či hotel vyhovie a či bude mať postieľku k dispozícii. Klienta následne informujeme a od tohto sa odvíja aj finálna cena. Dieťa buď zdieľa posteľ s rodičmi alebo spí na prísteľke.