Skip to main content

Dovolenka Maldivy

Kam
Najskôr od
Najneskôr do
Počet osôb


Akciové letenky na Maldivy
Celá ponuka leteniek
Najlepšie pobyty na Maldivách
Počasie na Maldivách

FAQ - často kladené otázky

Potrebujem víza na Maldivy?

Pri pobytoch do 30 dní sa nevyžaduje vízová povinnosť. Víza sú udelené bezplatne po príchode, a to pre všetkých pasažierov s platným pasom, spiatočnou letenkou a rezerváciou v turistickom rezorte.

Aké sú aktuálne podmienky vstupu na Maldivy?

Maldivy zrušili všetky vstupné podmienky v súvislosti s pandémiou koronavírusu, nie je potrebným očkovanie ani negatívny test. Povinnosťou naďalej zostáva vyplnenie dotazníka Traveller Declaration Form a to do 96 hodín pred príchodom do krajiny.

Kedy je ideálne letieť na dovolenku na Maldivy?

Maldivy sú celoročnou destináciou, hlavná sezóna však trvá do novembra do apríla. Striedajú sa tu dve monzúnové obdobia - leto je považované za obdobie dažďov, štatisticky však na Maldivách počas leta naprší menej ako napríklad v Karibiku počas obdobia sucha. Leto sa tradične spája s nižšími cenovkami leteniek aj ubytovania. Teplota je stabilná celoročne a drží sa na úrovni 30° Celzia.

Koľko trvá let na Maldivy?

Čistý letový čas je od deviatich do jedenástich hodín - záleží od zvolených aerolínii a teda miesta prestupu. K dispozícii je priamy let z viedenského letiska s aerolíniami Austrian Airlines - let na Maldivy trvá deväť hodín, spiatočný let do Viedne desať.

Kde sa nachádzajú Maldivy?

Maldivy sú ostrovnou republikou v Indickom oceáne, ktorú tvorí 26 atolov a približne 1190 ostrovov. Nachádza sa južne od Indie, vzdialené sú približne 600 kilometrov.

Aký je aktuálny čas na Maldivách?

Na Maldivách je počas zimného obdobia o štyri hodiny viac, počas letného o tri. Na Maldivách existuje tzv. neoficiálne časové pásmo - uplatňujú ho rezorty vzdialenejšie od hlavného mesta Malé. Tieto rezorty pridávajú k času jednu až dve hodiny navyše. Návštevníci budú na prípadnú zmenu času vopred upozornený.

Sú Maldivy vhodnou destináciou pre rodiny s deťmi?

Maldivy sú výbornou destináciou pre rodiny s deťmi. Rezorty majú pre najmenších dovolenkárov pripravené množstvo aktivít, samozrejmosťou sú samostatné detské ihriská, bazény či minikluby. Odporúčaním je voliť rezorty v blízkosti hlavného mesta Malé, ktoré sa pýšia krátkym transferom. Známe sú tiež jednoduchým prístupom do mora a teplou vodou. Pre výber najlepšieho rezortu pre rodinnú dovolenku na Maldivách sme pre vás pripravili zoznam obľúbených hotelov pre rodiny s deťmi.

Čo znamená, keď je hotel na Maldivách označený ako adults only?

Adults only sú hotely a rezorty, ktoré sú určené len pre dospelé osoby, resp. osoby od určitého veku (spravidla od 18 rokov, môže byť aj od 14 či 16). Tieto hotely a rezorty na Maledivách neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Ako je zabezpečený transfer do hotela?

Letiskový transfer je automaticky zahrnutý v cene pobytu na Maldivách na Pelikáne. Rezorty sú dostupné hydroplánmi, lietadlami a rýchloloďami priamo z hlavného letiska Male. Transfer hydroplánom je považovaný za dodatočný zážitok, denne je však dostupný len v čase od 06:00 do 18:00 a len pre vybrané rezorty. Tento spôsob transferu môže byť za doplatok.

Môžem počas dovolenky na Maldivách piť alkohol?

Pitie alkoholických nápojov je na Maldivách povolené len na ostrovných rezortoch. Maldivy sú moslimskou krajinou, v ktorej je podľa islamského práva šaría zakázaná konzumácia alkoholu. Výnimku majú rezorty s potrebnou licenciou. Dovážanie alkoholu je do krajiny zakázané a bude turistom po prílete zabavený.

Akou menou sa platí na Maldivách?

Oficiálnou menou je maldivská rupia, platiť je však možné americkými dolármi, librami aj eurom. Hotovosť je potrebná primárne na lokálnych ostrovoch, akceptované sú aj doláre.

Môžem absolvovať svadbu na Maldivách?

Svadby na Maldivách nie sú legálnymi, ale čisto symbolickými. Odporúčaním je absolvovať sobáš doma a následne na ostrovoch absolvovať symbolický obrad. Možnosťou je tiež multicity - svadba na Srí Lanke a následný prelet na svadobnú cestu na Maldivy.

Sú uvedené ceny za dovolenku na Maldivách konečné?

Ceny všetkých pobytov na Maldivách na Pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov. Ceny nezahŕňajú voliteľné služby (napr. cestovné poistenie či službu FLEX) ani poplatky, ak sa platia len na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela), ani poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a tak ďalej.

Čo ak mám počas dovolenky na Maledivách záujem o iný typ stravy, iný počet osôb alebo termín, ako je uvedené?

Termín pobytu a spôsob stravovania na Maldivách si viete jednoducho zvoliť online pri objednávke hotela. Vo väčšine prípadov ponúkame rezorty s plnou penziou alebo all inclusive stravovaním. V prípade, že Vám nevyhovuje termín a/alebo spôsob stravovania nás stačí kontaktovať telefonicky/mailom a radi Vám pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.

Email: pobyty@pelikan.sk, Telefón: 02 / 321 66 321

Prečo ísť na dovolenku na Maldivy?

Bezkonkurenčný luxus, nádherné pláže s bielym pieskom a úžasný podmorský svet ako stvorený na potápanie sa či šnorchlovanie. Exotické Maldivy sú jasnou voľbou pre dovolenku, ktorú si chcete pamätať na celý život. Rajské ostrovy sú celoročnou destináciou, v ktorej sa teplota konštatne drží na 30° Celzia a teplota vody neklesá pod 27° Celzia. Maldivy sú miestom dokonalého relaxu a súkromia, a to vďaka konceptu jeden-ostrov-jeden-rezort.

Akciové letenky na Maldivy nájdete v ponuke Pelikána, z našich končín sa na Maldivy dostanete super komfortne so špičkovými leteckými spoločnosťami z Viedne, Košíc či Budapešti. Hľadáte all-inclusive dovolenku na Maldivách alebo vám stačia letenky a kvalitný rezort? V našej ponuke nájdete niekoľko variantov a stovky zájazdov.

Dovolenka maldivy

Čo vidieť a zažiť počas dovolenky na Maldivách?

Potápanie a Maldivy sú ako nerozlučná dvojica. Je to bezpochyby najpopulárnejšia aktivita počas väčšiny dovoleniek na ostrovoch. Okrem pokročilých potápačov je určený aj začiatočníkom. Lákavými cieľmi potápačov na Maledivách sú najmä staré vraky lodí, množstvo farebných koralov a podmorských živočíchov. Vyskúšať si môžete aj nočný ponor, ktorý je skutočným dobrodružstvom a nezabudnuteľným zážitkom. Ceny za potápanie začínajú približne na 60 eurách. Ideálnym miestom pre milovníkov potápania je napríklad ostrov Kandooma na juhu Južného Malé Atolu. 

Pre tie najkrajšie pláže Maldív sa oplatí vybrať na ostrov Meeru - nachádza sa tu jeden z najväčších dovolenkových rezortov na Maldivách a tiež biela pláž o dĺžke 1,5 kilometra. Za plážami treba ísť aj na ostrov Bushi, ktorý očarí tiež svojimi koralovými útesmi, ktoré sú tu jedny z najkrajších na celých Maldivách. 

Každá dovolenka na Maldivách však začína v jeho hlavnom meste - Malé. Tu sa počas dovolenky oplatí navštíviť rybie trhy, mešitu Hukuru Minskiy, palác Mulle-Aage, Veľkú mešitu a Sultánov park.

Dovolenka v raji s Pelikánom a poistením na istotu.

Vyberte sa do dovolenkového raja s Pelikánom, najväčším slovenským vyhľadávačom leteniek a dovoleniek. V ponuke Pelikána nájdete široký výber leteniek na Maldivy, a to v ekonomickej aj biznis triede, z dovolenkových ponúk si vyberú všetky typy cestovateľov - rodiny s deťmi či páry na romantickej dovolenke.

Pelikán prináša unikátne doplnkové služby k vašej letenke. S jedinečnou službou Zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť akékoľvek prvky v rezervácii, ako dátumy letov, samotnú destináciu či mená cestujúcich. Poslúži vám na to kredit vo výške 80% vašej pôvodnej objednávky. Podmienkou je, že nám žiadosť o zmenu oznámite minimálne 72 hodín pred odletom prvého letu v rezervácii, a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Novinkou medzi našimi službami je tiež Poistenie meškania letu od Koaly, vďaka ktorému dostanete kompenzáciu vo výške 200 eur za každý let, ktorý mešká dve a viac hodín. Nemusíte o nič žiadať ani nič dokladovať. Koala vás bude v prípade takejto udalosti priamo kontaktovať.