Skip to main content

Dovolenka s deťmi

Najskôr od
Najneskôr do
Počet osôb

Akciové letenky do destinácií vhodných pre rodiny s deťmi.

FAQ - často kladené otázky

Kam na dovolenku s deťmi na Slovensku?

Keď sú Vysoké Tatry plné, skúste napríklad Roháče. Slovenský raj je doslova rajom, ak sa však s vašimi deťmi chcete vrátiť kúsok v čase späť, navštívte Banskú Štiavnicu, kde na vás čakajú barokové kalvárie. Viac tipov na dovolenku s deťmi na Slovensku nájdete na magazíne Pelipecky.

Kam na dovolenku s deťmi pri mori?

Najideálnejšími voľbami sú all inclusive rezorty, ktoré zahŕňajú detské bazény, vodné atrakcie, tobogany či wellness. Najobľúbenejšie all inclusive pobyty s deťmi nájdete v Turecku, no rozhodne vám odporúčame poobzerať sa aj po dovolenke v Grécku či Španielsku.

Akú vysokú zľavu z pobytu majú deti?

Zľavy poskytované leteckými spoločnosťami, hotelmi či inými dodávateľmi sú veľmi individuálne. Vo väčšine prípadov platí, že deti od 3 rokov majú rovnakú cenu ako dospelý.

Aké lieky si zobrať na dovolenku s deťmi?

Okrem liekov, ktoré vaše dieťa užíva pravidelne, vám odporúčame prečítať si náš článok, v ktorom nájdete zoznam najdôležitejších vecí, ktoré si zbaliť na dovolenku s deťmi.

Prečo je dovolenka dôležitá pre deti?

Vedci sa zhodujú, že zážitky dodajú deťom viac pocitov radosti a pozitívnych emócií ako najnovšia hračka. Cestovanie navyše pozitívne ovplyvňuje fungovanie mozgu dieťaťa. Koniec koncov, rodinné dovolenky môžu zlepšiť vzťahy medzi členmi rodiny vďaka lepšej komunikácii, uvoľnenému spoločnému času a radosti zo spoločných zážitkov.

Kde sa dá cestovať s krátkou dobou letu?

Ak sa obávate, že vaše ratolesti nevydržia dlho v lietadle, do obľúbeného Chorvátska to máte letecky do jednej hodiny. Do dvoch hodín viete však letieť aj do destinácií akými sú: Turecko, Grécko či Španielsko. Viac informácií o dĺžke letu do obľúbených destinácií nájdete v našom článku.

Prečo ísť na dovolenku s deťmi?

Spomínate si na jednu letnú dovolenku alebo na jeden rodinný výlet v detstve, ktorý sa vám vryl do pamäti ako jedna z najlepších spomienok vôbec? Zamyslite sa teraz nad tým, či majú vaše deti rovnaké spomienky? Rodinné dovolenky nielenže vytvárajú celoživotné spomienky, ale aj vytrhávajú vašu rodinu z bežnej rutiny, otvárajú vaše mysle novým kultúram, jedlám a v neposlednom rade sú prospešné pre zdravie vás a vašich detí.

Počas dovolenky s deťmi môže byť život naplnený radosťou a bez starostí. Týmto vybočením z bežného života môže byť obyčajné kempovanie alebo víkendový pobyt v Európe. Kľúčom je spomaliť a nájsť radosť svojej rodiny.

Dovolenka na Slovensku s deťmi:

Je pochopiteľné, že mnohé rodiny, ktoré uvažujú o dovolenke s deťmi, sú limitovaní financiami. Našťastie je Slovensko plné krásnych národných parkov, členitých hôr a jazier, ktoré môžu poskytnúť všetku zábavu rodinnej dovolenky bez nákladov alebo s malými nákladmi. Vyberte sa na výlet s deťmi do Vysokých Tatier za krásou prírody alebo spoznajte uličky a bohatú históriu Banskej Štiavnici. V Pelikáne myslíme na každého, a preto pravidelne pre vás aktualizujeme ponuku pobytov s deťmi na Slovensku

Dovolenka s deťmi pri mori:

Potrebujete ísť za oddychom mimo Slovensko? Dovolenka s deťmi pri mori bude pre vás skvelou voľbou!  Existuje množstvo destinácií, kde môžete zvážiť vašu rodinnú dovolenku, či už hľadáte oddych na pláži, najväčšie bazény, alebo živé detské kluby. Dovolenkou v Turecku nespravíte určite krok vedľa, keďže all-inclusive hoteli tam ponúkajú naozaj všetko a za výhodné ceny! Vodné parky, množstvo reštaurácií a každodenné aktivity - všetko na jednom mieste, všetko v cene. Ak však túžite po klasickej dovolenke na pláži, rozhodne neprehliadnite našu ponuku dovoleniek v Španielsku či Grécku, ktoré sú ideálnymi letnými destináciami pre rodiny s deťmi. 

Hľadáte ideálnu dovolenku s deťmi v zimných mesiacoch? Nebojte sa navštíviť exotiku. Exotické ponuky od Pelikánu už nie sú iba pre horných 10 – tisíc. Dovolenkové balíky v exotike ponúkajú aktivity pre všetky typy dovolenkárov.  Pobyty v Dubaji sú plné family-friendly hotelov, ktoré vám zabezpečia množstvo vodných parkov, akvárií, či množstvo iných atrakcií. Milujú vaše deti plávanie s rybami? V tom prípade by na vašom zozname nemala chýbať dovolenka na Maldivách. Tento raj na zemi vám prinesie dokonalé súkromie, nádherné pláže s bielym pieskom či neodolateľné západy slnka.

Dovolenka poskytuje rodinám príležitosť spoločne objavovať. Poskytujú zázemie pre spoločné spomienky rodičov a ich detí, čo pestuje užšie rodinné puto. Dovolenky poskytujú príležitosť naučiť vaše deti o svete, v ktorom žijú, o kultúrach odlišných od ich vlastnej a o výhodách otvorenej mysle.

Dovolenka s deťmi a poistením na istotu:

Pelikán prináša unikátne doplnkové služby k vašej letenke. S jedinečnou službou Zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť akékoľvek prvky v rezervácii, ako dátumy letov, samotnú destináciu či mená cestujúcich. Poslúži vám na to kredit vo výške 80% vašej pôvodnej objednávky. Podmienkou je, že nám žiadosť o zmenu oznámite minimálne 72 hodín pred odletom prvého letu v rezervácii, a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Novinkou medzi našimi službami je tiež Poistenie meškania letu od Koaly, vďaka ktorému dostanete kompenzáciu vo výške 200 eur za každý let, ktorý mešká dve a viac hodín. Nemusíte o nič žiadať ani nič dokladovať. Koala vás bude v prípade takejto udalosti priamo kontaktovať.