Skip to main content

First minute dovolenka v Bulharsku 2023

dní

Najpopulárnejšie dovolenky v Bulharsku

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek v Bulharsku konečné?

Ceny všetkých dovoleniek v Bulharsku na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Bulharska) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo v Bulharsku znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Bulharsku neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Bulharsku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Bulharsku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku v Bulharsku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky v Bulharsku nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky v Bulharsku umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku v Bulharsku.

Aký je postup po úhrade dovolenky v Bulharsku?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky v Bulharsku z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo v Bulharsku znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Bulharsku označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Bulharsku.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka v Bulharsku

Dovolenka v Bulharsku má u nás trochu nostalgickú konotáciu. Nedá sa tomu čudovať, veď táto krajina dlhé roky bola asi tou najpopulárnejšou letnou destináciou pre Slovákov. Lenže časy sa menia, a do Bulharska cestujú turisti dnes už z celého sveta. Ide o skutočne rôznorodý kus Zeme, každý si tu nájde to, čo potrebuje, od romantických zasnežených svahov Banska a Pamporova cez podmanivé budovy byzantskej architektúry až po piesočné pláže na brehu Čierneho mora.
 

Čo vidieť a zažiť počas dovolenky v Bulharsku?


Pláže


Nespochybniteľným faktom je to, že na dovolenku v Bulharsku sa najfrekventovanejšie cestuje počas leta, a to kvôli nádhernému pobrežiu. Tieto oblasti, najmä Slnečné pobrežie a Zlaté piesky, sú výborne vybavené pre turistov, no a panoráma ako stvorená na sladké „ničnerobenie“. Tá je navyše okorenená o krásne historické pamiatky a budovy. Pri plážach sa ponúka ubytovanie najmä v hoteloch, ale ak preferujete väčšie súkromie, nájdete aj niekoľko rybárskych dedín s ubytovaním.
 

Národný park Pirin


Pri macedónsko-bulharsko-gréckom trojmedzí sa nachádza jeden krásny prírodný poklad, a to Národný park Pirin. Je veľký približne 40 000 hektárov, vrátane najvyššieho vrchu pohoria Pirin, 2914 metrov vysokej hory Vihren. Nachádza sa tu 176 rozprávkových jazier, a v období, keď sa topí sneh, vznikajú aj ďalšie. Takmer 80% územia národného parku tvoria lesy s aj stáročia starými, mohutnými borovicami. Ak sa rozhodnete spestriť svoju dovolenku v Bulharsku s návštevou Národného parku Pirin, obohatíte sa o jeden naozaj nezabudnuteľný zážitok.
 Plovdiv


Plovdiv je druhé najväčšie mesto Bulharska. V rozmeroch ho síce predbieha Sofia, no Plovdiv má navrch v kontexte historických pamiatok. Na rozdiel od hlavného mesta sa totižto pýši krásnym starým mestom plným čarovného dedičstva z rímskych a osmanských čias. Najväčším architektonickým podkladom mesta je rímske divadlo postavené v 1. storočí, no stále fungujúce. Ak sa počas dovolenky v Bulharsku rozhodnete navštíviť Plovdiv, uvidíte najstaršie, no zároveň stále obývané mesto Európy.
 

Sofia


Hlavné mesto Bulharska je pulzujúca Sofia, ktorá je impozantnou zmesou moderných a historických elementov. Jej atmosféra je celkom jedinečná, pretože aj keď sa nachádza v juhovýchodnej Európe, nepripomína ostatné balkánske hlavné mestá. Návšteva Sofie je povinnou, no zároveň aj veľmi príjemnou a sympatickou zastávkou každej dovolenky v Bulharsku. Veď je plná kaviarní, reštaurácií a jej ponuka historických pamiatok je tiež dosť kvalitná.
 

Rilský monastier


Rila je bulharské pohorie nazývané aj bulharský Jeruzalem. Je domovom jedného krásneho ortodoxného kláštora zasadeného do lesnatej oblasti. Volá sa Rilský monastier. Bol postavený v 10. storočí, aj keď jeho dnešná podoba je výsledkom rôznych nutných renovácii až do roku 1800. Ide o najslávnejšiu a nábožensky najuctievanejšiu svätyňu bulharskej pravoslávnej cirkvi, takže ak vás lákajú sakrálne atrakcie, Národný park Rila by mal byť súčasťou vášho itineráru dovolenky v Bulharsku.
 

Nesebar


Mesto Nesebar so svojím unikátnym polostrovom je považované za perlu Čierneho mora. Bolo založené v staroveku, kedy sa ešte volalo Menebria. Vzniklo z iniciatívy Trákov, neskôr tu vládli aj Gréci, Rimania, Byzantínci, Bulhari aj Osmania. Ulice s mačacími hlavami sú zdobené kostolmi, ktorých história siaha až do 5. storočia. Vďaka svojim historickým pamiatkam je Nesebar súčasťou svetového dedičstva UNESCO.
 

Koľko trvá let do Bulharska?


Ak by ste leteli z Košíc do Sofie, na palube by ste boli o niečo menej ako hodinu, kým z Bratislavy do Burgasu sa dostanete za 1 hodinu a 20 minút. To znamená, že zo Slovenska si na dovolenku v Bulharsku zaletíte skutočne rýchlo.

Kedy cestovať do Bulharska?


Ideálny čas na letnú dovolenku v Bulharsku je obdobie medzi júnom a septembrom. Ak cestujete za lyžovačkou, tak sa tam vyberte, logicky, v zimných mesiacoch, medzi decembrom a marcom.
 

Aké doklady potrebujem na dovolenku v Bulharsku?


Občania EÚ sa na dovolenku v Bulharsku dostanú iba s občianskym preukazom. Deti do 15 rokov potrebujú samostatný cestovný pas.