Skip to main content

TOP dovolenka v exotike s Pelikánom

Bezpečné a luxusné pobyty #stacivyrazit

Milióny exotických dovoleniek od Pelikána za AKCIOVÉ CENY

Bezpečné Maldivy

Seychely

Nenašli ste dovolenku vašich snov?

Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Lacná dovolenka v exotike 2024

Hľadáte lacnú first moment exotiku? Zažite najlepšiu exotickú dovolenku s Pelikánom za akciové ceny. Vyberajte z milióna ponúk výhodných aj luxusných hotelov v bezpečných destináciách Maldivy, Zanzibar, Dominikánska republika, Kuba, Dubaj a iné. Ak ste predsa len nenašli vašu vysnívanú dovolenku v exotike, napíšte nám na pobyty@pelikan.sk

Omrzeli vás klasické dovolenkové destinácie? Dovolenky v exotike sa stávajú rok čo rok populárnejšími. Niet sa čomu čudovať, pestrá ponuka pobytov v exotike sa stále viac rozširuje a stáva sa postupne dostupnejšou pre každého, kto si chce oddýchnuť od bežných starostí. 

 

Kedy je správny čas na nákup dovolenky v exotike?

Medzi Slovákmi sú populárne najmä first minute a last minute ponuky dovoleniek v exotike. Pri first minute dovolenkách budete mať širší výber ponúk a viac času na prípravu na vycestovanie. Last minute dovolenky sú výhodné pre tých, ktorým nerobí problém kúpiť si dovolenkový pobyt aj na poslednú chvíľu a dôležitejšia je pre nich nižšia cena dovolenky. 

V rôznych častiach sveta môže byť v jednom momente rôzne ročné obdobie. Niektoré exotické destinácie sa vyznačujú obdobiami dažďov a obdobiami sucha. Je preto dôležité sledovať podmienky krajiny, do ktorej chcete na dovolenku vycestovať. Predídete tak nepríjemnostiam ohľadom nečakaného počasia a ovzdušia. 

 

Kedy je ideálne vycestovať na exotickú dovolenku?

Každá krajina má rozdielne poveternostné podmienky a môže mať rozdielne ročné obdobia ako máme u nás na Slovensku. Kvôli tomu si mnoho Slovákov obľúbilo exotické dovolenky v decembri až februári, kedy je u nás najväčšia zima, pričom v exotike môže byť naopak príjemne teplo. Na druhej strane sa nájdu aj destinácie, ktoré sú pre dovolenku najvhodnejšie práve cez leto.

 

Kam vycestovať za exotickou dovolenkou?

V zime si môžete vychutnať exotickú dovolenku na Maldivách, v Dominikánskej republike, na Zanzibare, v Dubaji a v Mexiku. Tieto krajiny sa vyznačujú tým, že je v hlavná turistická sezóna práve počas zimy na Slovensku. Naopak, cez leto sa najviac oplatí ísť na dovolenku do Thajska, na Bali, do Vietnamu, Egypta či na Srí Lanku. 

Dovolenka v Karibiku

Dovolenka v Karibiku

Exotický Karibik sa rýchlo dostáva na radar dovolenkárov. Očarí vás prekrásnymi pieskovými plážami, nádhernými dažďovými pralesmi a službami na vysokej úrovni. Kuba si vás získa svojou kultúrou a latinskými tancami. Počas dovolenky na Kube nezabudnite navštíviť Varadero a určite nevynechajte ani hlavné mesto Havanu. Mexiko je medzi karibskými krajinami najväčšou stálicou. Ak si vyskúšate dovolenkovanie vo viacerých častiach Mexika, prekvapí vás ako rôznorodo Mexiko vyzerá. Je to obrovská krajina, kde najluxusnejším letoviskom je Cancún. 

Dominkánska republika je azda najrôznorodejšou krajinou Karibiku. Ohúri vás svojou nespútanou prírodou v dažďových pralesoch a svojimi piesočnatými plážami. Medzi ďalšie populárne karibské exotické destinácie patria Kostarika, Panama, Bahamy, Barbados, Martinik, či Jamajka. 

 

Exotická Ázia

Juhovýchodná Ázia je taktiež jednou z najpopulárnejších exotických dovolenkových oblastí sveta. Thajsko je pomaly už klasickou exotickou destináciou. Preslávil ju hlavne film Pláž v hlavnej roli s Leonardom di Capriom. Dnes ponúka Thajsko vysokú úroveň služieb, čarovné morské zátoky a neprebádané vnútrozemie pre dobrodruhov. Dovolenka na Bali je snom asi každého správneho cestovateľa. Niet sa čomu čudovať, tento ostrov v Indonézii toho ponúka naozaj mnoho - špičkové rezorty pri mori, hornaté džungle v strede ostrova a plno budhistických chrámov, ktoré čakajú na spoznávanie. 

Ak chcete zažiť krajinu, ktorá je zatiaľ z pohľadu turistov o niečo menej objavená ako Thajsko, ale pritom ponúka podobné prvotriedne služby, určite nevynechajte Vietnam. Navštíviť tu môžete počas dovolenky napríklad slávnu Halong Bay. Exotickú dovolenku na Srí Lanke odporúčame, ak chcete vyskúšať ozdravný meditačný pobyt v jednom z miestnych rezortíkov. Medzi obľúbené exotické destinácie v Juchovýchodnej Ázii patria aj Malajzia, Filipíny a mnohé ostrovy Indonézie. 

 

Čarovný Blízky východ

Chcete zažiť luxusnú exotickú dovolenku, ale nechce sa vám na ňu letieť na druhý koniec sveta? Najprístupnejšími možnosťami sú v tomto prípade krajiny Blízkeho východu. Počas dovolenky v Dubaji budete ohúrení luxusom a mrakodrapmi, nájdete tu ale aj tradičné moslimské trhy. Omán si vás získa priateľskými miestnymi, vysokým štandardom služieb a pieskovými plážami na každom kroku. Na exotickú dovolenku sa môžete vybrať aj do Bahrajnu, Kataru, či do Abú Dhabí. 

 

Máme možnosť exotickej dovolenky aj v Európe?

Túžite po exotickej dovolenke no zároveň nechcete cestovať cez polku zemegule? Aj Európa vie ponúknuť exotické scenérie a uspokojiť nejedného náročného turistu. Napríklad taká ostrovná Madeira je ideálnou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú exotickú dovolenku v Európe, pretože ponúka krásne prírodné scenérie, teplú klímu a množstvo možností pre výlety a športové aktivity. Rovnako Kanárske ostrovy sú známe svojou teplou klímou počas celého roka, čo je ideálne pre turistov, ktorí hľadajú slnečnú dovolenku.

Indický oceán a jeho exotické ostrovy

Ak vás lákajú ostrovy so skvelými možnosťami potápania, prípadne celodenným vylyhovaním na pláži, tak pouvažujte o dovolenke na Seychelách, Maldivách, Mauríciu, či na Zanzibare. Na týchto ostrovoch nájdete jedny z najkrajších pláží na svete a pritom aj prekrásny a exotický podmorský svet, ktorého sa nebudete vedieť nabažiť. 

Najčastejšie otázky pred cestou do exotiky

Sú zobrazené ceny dovoleniek konečné?

Ceny všetkých dovolenkových ponúk na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov. Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo ak mám počas dovolenky záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, iný termín alebo mám záujem cestovať s inou leteckou spoločnosťou ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania, iný počet osôb, iný termín dovolenky alebo cestovanie s inou leteckou spoločnosťou, nás stačí kontaktovať telefonicky alebo e-mailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.

  • E-mail: pobyty@pelikan.sk
  • Telefón: 02 / 321 66 321

Mám pred cestou na dovolenku pozitívny test na COVID-19. Čo mi Pelikán preplatí pri zrušení zájazdu?

Ak ste si u nás zakúpili letenku či zájazd spolu s poistením STORNO alebo ISTOTA po 1. januári 2021 a vyjde vám pred cestou pozitívny RT-PCR test na COVID-19, Pelikán vám preplatí stornopoplatky až do výšky 90 percent. Stornopoplatky preplatíme aj ostatným cestujúcim z danej objednávky. Je však podmienkou, aby mali všetci zakúpené poistenie STORNO či ISTOTA.

Čo znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky.

Aký je postup po úhrade dovolenky?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Má dieťa nárok na batožinu?

Dieťa do dvoch rokov (infant) bez zvlášť zakúpeného sedadla nemá nárok na príručnú batožinu. Rodičia môžu pre toto dieťa štandardne zobrať kočík alebo sedačku v rámci ceny letenky, ktoré musia na letisku odovzdať pri check-in ako podpalubnú batožinu.
Dieťa nad dva roky (alebo mladšie dieťa so zakúpeným sedadlom) má nárok na príručnú batožinu tak ako dospelý.
Podmienky pre podpalubnú batožinu sa odvíjajú od samotnej letenky a leteckej spoločnosti.

Je možné za dovolenku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku.