Skip to main content

Objav Kanárske ostrovy s Pelikánom

Najskôr od
Najneskôr do
Počet osôb
Najlepšie dovolenky na Kanárskych ostrovoch
Akciové letenky na Kanárske ostrovy
Celá ponuka leteniek

FAQ - často kladené otázky

Kde sa nachádzajú Kanárske ostrovy?

Kanárske ostrovy sú súostrovím nachádzajúcim sa v Atlantickom oceáne, približne 100 km západne od pobrežia severnej Afriky.

Koľko ostrovov tvorí Kanárske ostrovy?

Kanárske ostrovy tvorí celkovo 7 hlavných ostrovov: Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera a El Hierro.

Aké je hlavné mesto Kanárskych ostrovov?

Kanárske ostrovy majú hlavné mestá na dvoch najväčších ostrovoch Tenerife a Gran Canaria. Santa Cruz na Tenerife a Las Palmas na Gran Canarii sa spoločne považujú za hlavné mestá provincie. Parlament Kanárskych ostrovov sídli v Santa Cruz.

Aké je počasie na Kanárskych ostrovoch?

Kanárske ostrovy majú subtropické až tropické podnebie so stálymi teplotami počas celého roka. Letné teploty sa pohybujú okolo 25-30°C, zatiaľ čo zimné teploty klesajú na približne 18-20°C.

Prečo sú Kanárske ostrovy populárne medzi turistami?

Tieto ostrovy sú obľúbenou destináciou vďaka svojmu príjemnému počasiu, krásnym plážam a aktívnym možnostiam pre šport a rekreáciu.

Aké sú najznámejšie miesta na Kanárskych ostrovoch?

Medzi populárne atrakcie patrí napr. národný park Teide na ostrove Tenerife (s najvyšším španielskym vrcholom Pico del Teide), Jardín Botánico Canario Viera y Clavijo (Botanická záhrada) na Gran Canaria či známa pláž Playa de las Canteras.

Ako je to so stravovaním na Kanárskych ostrovoch?

Kuchyňa na Kanárskych ostrovoch je ovplyvnená španielskou, africkou a latinskoamerickou kuchyňou. Pokrmy zahŕňajú čerstvé ryby, morské plody a zeleninu.

Potrebujem víza na návštevu Kanárskych ostrovov?

Ak ste občanom EÚ, pre návštevu Kanárskych ostrovov nepotrebujete víza. Na vstup je potrebný platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Aký je historický význam Kanárskych ostrovov?

Kanárske ostrovy mali dôležitú úlohu v histórii objavovania a obchodu, slúžili ako zastávka na cestách medzi Európou, Afrikou a Amerikou.

Akým jazykom sa hovorí na Kanárskych ostrovoch?

Oficiálny jazyk je španielčina, ale na niektorých ostrovoch sa tiež hovorí kanárčinou (dialektom španielčiny). V turistických oblastiach sa bežne hovorí angličtinou či inými európskymi jazykmi.

Objednajte si výlet na Kanárskych ostrovoch

 

Dovolenka na Kanárskych ostrovoch s Pelikánom a poistením na istotu

Objavte neodolateľné Kanárske ostrovy s najväčším slovenským vyhľadávačom dovoleniek a leteniek! V ponuke Pelikána nájdete široký výber leteniek a dovolenkových balíčkov pre každý typ cestovateľa. A vzhľadom na rastúci záujem o Kanárske ostrovy sme rozšírili našu ponuku o tie najobľúbenejšie hotely - či už preferujete aktívnu dovolenku alebo relaxáciu na pláži, máme pre vás širokú ponuku možností ubytovania.

Novinkou v ponuke Pelikána je unikátne poistenie leteniek KOALA, vďaka ktorému dostane každý pasažier 200 eur za každý zrušený let alebo za meškanie viac ako 2 hodiny.

Bonusom a istotou pre cestovateľov je možnosť dokúpenia si poistenia ISTOTA, ktoré zaručuje preplatenie liečebných nákladov a následkov po úraze. Platí však aj v iných rôznych nečakaných a nie veľmi príjemných situáciách, ako napríklad problémy s batožinou, meškanie dopravného prostriedku, potreba pátrania alebo záchrany alebo poškodenie zdravia a majetku tretích osôb. Ak máte poistenie STORNO a viete sa preukázať potvrdením o udalosti ako ochorenie, úraz alebo aj strata práce a ďalšie neočakávané situácie, za nepreletenú časť vašej letenky sa vám vrátia peniaze. Pri niektorých dovolenkových ponukách môžete využiť aj službu FLEX, s ktorou môžete vybrané pobyty zrušiť bez udania dôvodu aj 14 dní pred plánovaným odletom.