Skip to main content

Dovolenka na Slovensku 2020

dní

Najpopulárnejšie dovolenky na Slovensku

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Nenašiel som hotel, v ktorom by som sa rád ubytoval, ako mám postupovať?

Pelikán sa snaží svoju ponuku neustále rozširovať a mať čo najviac slovenských hotelov v online ponuke. Stále sa však môže stať, že ten, ktorý práve hľadáte, v ponuke nemáme. Radi pre vás ale preveríme možnosti a pripravíme ponuku na mieru podľa vami zadaných kritérií. Preto nás aj v tomto prípade neváhajte kontaktovať na emailovej adrese pobyty@pelikan.sk a naši dovolenkoví špecialisti urobia všetko, aby vám ponuku na váš vysnívaný hotel poslali, prípadne ponúkli adekvátne alternatívy v okolí.

Mám záujem o doplnkové služby v hoteli, je to možné ich rezervovať aj cez CK Pelikán?

Samozrejme. V prípade záujmu o doplnkové služieb v hoteli (napr. vstupy do wellness, aquparkov, skipassy, masáže), vám radi preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku. Preto nás aj v tomto prípade neváhajte kontaktovať na Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky na Slovensku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky na Slovensku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Aký je postup po úhrade dovolenky na Slovensku?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky na Slovensku z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo sú rekreačné poukazy a príspevok na rekreáciu na Slovensku?

Od 1.1.2019 platí na Slovensku novelizovaný zákon o podpore cestovného ruchu formou rekreačných poukážok a príspevok na rekreáciu. Príspevok na rekreáciu poskytuje zamestnávateľ na dovolenku na Slovensku až do výšky 275 € (55 % z ceny pobytu).

Kedy mám nárok na príspevok na rekreáciu na Slovensku?

Nárok na príspevok na rekreáciu má každý zamestnanec (súkromný, verejný aj štátny), ktorý pracuje vo firme s viac ako 49 zamestnancami aspoň 24 mesiacov a má pracovný pomer uzatvorený na základe pracovnej zmluvy (dohodári nemajú zákonný nárok na rekreačný poukaz – zamestnávateľ však môže príspevok na rekreáciu poskytnúť dobrovoľne). Príspevky na rekreáciu môžu využiť aj živnostníci, ktorí si ich môžu dať do nákladov a ponížiť základ dane.

Aká je hodnota rekreačného poukazu?

Zamestnávateľ je povinný prispievať zamestnancovi sumou 55 % výdavkov na rekreáciu, najviac však v sume 275 € za kalendárny rok. U zamestnanca, ktorý má dohodnutý pracovný pomer na skrátený úväzok sa maximálna suma poukazu na rekreáciu na Slovensku zníži v pomere zodpovedajúcom kratšiemu pracovnému času.

Akým spôsobom môžem využiť svoj nárok na príspevok za rekreáciu v Pelikáne?

A/ Spätné preplatenie účtovných dokladov: Vyberiete si pobyt z našej ponuky domácich pobytov (minimálne na dve noci) alebo kontaktujte našich dovolenkových špecialistov, ktorí vám pripravia ponuku na mieru. Pelikán Vám hneď po úhrade vystaví účtovný doklad s Vaším menom, ktorý najneskôr do 30 dní od skončenia rekreácie predložíte zamestnávateľovi, ktorý Vám príspevok vyplatí v najbližšom výplatnom termíne, alebo podľa dohody.

B/ Elektronickým rekreačným poukazom GUSTO: Vyberiete si pobyt z našej ponuky domácich pobytov (minimálne na dve noci) alebo kontaktujte našich dovolenkových špecialistov, ktorí vám pripravia ponuku na mieru. Po vyplnení rezervácie zvolíte spôsob platby – Prevodom – priamym vkladom na účet (prevod reálne nevykonáte). Do poznámky k objednávke napíšete poznámku – GUSTO KARTA. Naši dovolenkoví špecialisti vás v čo najkratšom čase telefonicky kontaktujú a prostredníctvom aplikácie Gusto karty overia dostupnosť prostriedkov na vašom rekreačnom poukaze. Po úspešnom overení zakúpia pobyt a odošlú vám hotelový voucher a faktúru, ktorá spĺňa náležitosti využitia rekreačného poukazu. O spôsobe akou formou využívate rekreačný poukaz, či príspevok na rekreáciu rozhoduje váš zamestnávateľ, preto sa u neho informujte, ktorú formu môžete využiť.

Platbou elektronickým rekreačným poukazom GUSTO nie je možné využiť na produkty a pobyty našich affiliate partnerov (booking.com a boomer.sk).

Mám záujem využiť svoj príspevok na rekreáciu aj na služby mimo hotela, ako mám postupovať?

Rekreačný poukaz alebo príspevok na rekreáciu je možné využiť aj na pobytový balík obsahujúci ubytovanie najmenej na dve prenocovania a stravovacie služby alebo iné služby súvisiace s rekreáciou na území Slovenskej republiky, ktoré sú na jednom účtovnom doklade spolu s prenocovaním. K vášmu ubytovaniu na 2 noci na Slovensku Vám preto radi pridáme iné služby v okolí ako napr. vstupy na rôzne atrakcie a akcie (ktoré je možné zakúpiť online) a pripravíme vám balík na mieru podľa vašich predstáv. Na celú sumu balíka máte v prípade splnenia zákonných podmienok nárok uplatniť váš príspevok na rekreáciu až do výšky 55 % nákladov - maximálne do výšky sumy 275 EUR ročne (zo sumy 500 EUR), čo znamená platbu pre zamestnanca vo výške 225 EUR.
Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka na Slovensku - prečo sa vybrať na dovolenku blízko domova?

Naša vlasť je v posledných rokoch jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácii Slovákov. Dovolenku na Slovensku odporúčame pre rodiny s deťmi, ako aj páry ale aj pre starších ľudí. Na svoje si na Slovensku prídu všetci. Dovolenku na Slovensku si vyberajú najmä ľudia hľadajúci kúpele a wellness, pohodu, krásne pohoria a prírodu. Na druhej strane, nadchne aj milovníkov stredovekých pamiatok. Zároveň dovolenkou na Slovensku spoznávate aj všetky zákutia našej malebnej krajiny. Vďaka first minute dovolenkovým ponukám môžete ísť na dovolenku na Slovensku za skvelé ceny.

Boli informácie na tejto stránke užitočné?