Skip to main content

Dovolenka na ostrove Ischia

Najskôr od
Najneskôr do
Počet osôb
Najlepšie pobyty na Ischii
Akciové letenky na Ischiu
Celá ponuka leteniek


Široká ponuka
Akciové ceny
Experti na Ischiu
Online z pohodlia domova
Partnerské benefity
Klientský servis

FAQ - často kladené otázky

Kedy je ideálne letieť na ostrov Ischia?

Ideálne obdobie, kedy cestovať na ostrov Ischia je od mája do septembra. Počas týchto mesiacov je na ostrove najlepšie počasie a teploty sa pohybujú okolo 28°C. V tomto období je aj viac možností na turistické aktivity a podujatia, pretože je tu najvyššia turistická sezóna.

Čo vidieť na ostrove?

Na ostrove Ischia môžete navštíviť množstvo prírodných krás, ako sú termálne pramene, pláže a horské výhľady. Rozhodne odporúčame vidieť Castello Aragonese, opevnený hrad stojaci na malom ostrove pripojenom k Ischii. Oplatí sa navštíviť aj Sant'Angelo, malebné rybárske mestečko s prístavom a plážami, a užiť si prírodné termálne parky, ako sú Negombo alebo Poseidon Gardens.

Ktoré pláže na Ischii sú najkrajšie?

Na ostrove Ischia nájdete množstvo krásnych pláží, každá s vlastným charakterom a výhľadom. Medzi najkrajšie patrí bezpochyby Spiaggia dei Maronti, ktorá sa nachádza v južnej časti ostrova a ponúka dlhú pláž s jemným pieskom a teplým morom. Ďalšie populárne pláže sú napríklad Spiaggia dei Pescatori v S. Angelo, Spiaggia della Chiaia v Forio, Spiaggia di Citara v Lacco Ameno a Spiaggia di San Francesco v Ischia Ponte.

Čo sa dá robiť na ostrove Ischia okrem užívania pláží?

Medzi najobľúbenejšie aktivity patrí návšteva termálnych prameňov a kúpeľov, ktoré sú zdrojom zdravia a relaxácie. Ďalej môžete navštíviť historické pamiatky a starobylé kostoly, prechádzať sa po malebných uličkách mestečiek a dediniek, alebo vyskúšať tradičnú taliansku kuchyňu v miestnych reštauráciách a vinárňach. Okrem toho si môžete prenajať loď a preskúmať okolité ostrovy alebo si užiť panoramatický výhľad z hôr a kopcov v rámci turistiky.

Aký je aktuálny čas na Ischii?

Na Ischii je rovnaký čas ako na Slovensku.

Akou menou sa platí na ostrove?

Na celom ostrove sa platí Eurom.

Čo v Taliansku znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Taliansku neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Čo ak mám počas dovolenky na Ischii záujem o iný typ stravy, iný počet osôb alebo termín, ako je uvedené?

V prípade záujmu o iný typ stravovania, iný počet osôb alebo iný termín dovolenky na Ischii nás stačí kontaktovať telefonicky/mailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.

Email: pobyty@pelikan.sk

Telefón: 02 / 321 66 321

Sú uvedené ceny za dovolenku na Ischii konečné?

Ceny všetkých pobytov na Ischii na stránkach Pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov. Ceny nezahŕňajú voliteľné služby (napr. cestovné poistenie či službu FLEX) ani poplatky, ak sa platia len na mieste napr. miestne poplatky na recepcii hotela a tak ďalej.

Objednajte si výlet na Ischii

 

Dovolenka na Ischii s Pelikánom a poistením na istotu

Ostrov Ischia ponúka dokonalú kombináciu krásnych pláží, termálnych prameňov, bohatej histórie, kultúry a fantastického talianskeho jedla. Tento ostrov je ideálny pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu na krásnych plážach alebo pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do kultúry a histórie talianskeho ostrova. A práve preto, že výber správnej dovolenky môže byť náročný, Pelikán ponúka iba overené kompletné dovolenkové balíky s dopravou, ubytovaním, a aktivitami, ktoré vám umožnia plne si užiť dovolenku bez zbytočného stresu. V ponuke Pelikána nájdete široký výber leteniek a dovolenkových ponúk pre všetky kategórie cestovateľov.

Pelikán prináša unikátne doplnkové služby k vašej letenke. S jedinečnou službou Zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť akékoľvek prvky v rezervácii, ako dátumy letov, samotnú destináciu či mená cestujúcich. Poslúži vám na to kredit vo výške 80% vašej pôvodnej objednávky. Podmienkou je, že nám žiadosť o zmenu oznámite minimálne 72 hodín pred odletom prvého letu v rezervácii, a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Novinkou medzi našimi službami je tiež Poistenie meškania letu od Koaly, vďaka ktorému dostanete kompenzáciu vo výške 200 eur za každý let, ktorý mešká dve a viac hodín. Nemusíte o nič žiadať ani nič dokladovať. Koala vás bude v prípade takejto udalosti priamo kontaktovať.