Skip to main content

Najkrajšie pláže v Dubaji + tipy na vodné aktivity

Obsah článku

Dubaj je v súčasnosti jednou z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších destinácií, do ktorých môže vďaka dostupným letenkám pred európskou zimou utiecť takmer každý. Ponúka nespočet možností na relaxáciu a zábavu na slnku. Má množstvo pláží, ktoré sú vhodné pre každého - od rodín s deťmi až po náročných cestovateľov hľadajúcich adrenalínové zážitky. Nájdete tu luxusné hotelové pláže a beach kluby ale taktiež verejné bezplatné pláže, na ktorých si viete užiť kopec zábavy. 

Okrem plážových aktivít môžete v Dubaji zažiť aj celý rad vodných atrakcií. Obľúbené sú napríklad jetski, parasailing, windsurfing, kitesurfing, paddleboarding, potápanie a mnoho ďalšieho. Ak hľadáte niečo jedinečné a exkluzívne, môžete sa vyskúšať v závodoch lodí alebo sa ísť potápať k vrakom lodí.

Najkrajšie pláže v Dubaji

Nakoľko sa v Dubaji nachádza naozaj veľké množstvo kvalitných pláži, je ťažké ich obsiahnuť všetky, vybrali sme pre to pre vás tie najobľúbenejšie.

Jumeirah open Beach 

Jumeirah Open Beach je jedna z najznámejších pláží v Dubaji, známa je pre svoj jemný biely piesok a krištáľovo čistú vodu ako stvorenou na plávanie a ďalšie vodné aktivity. Je obľúbená ako u turistov tak i u domácich. Pláž je verejná a bezplatná, zároveň ponúka množstvo služieb a aktivít pre návštevníkov. Nachádzajú sa tu hygienické zariadenia, šatne, možnosť prenájmu ležadiel a slnečníkov, reštaurácie, kaviarne a bistrá ponúkajúce občerstvenie aj pre tých najnáročnejších. 

Pre adrenalinových nadšencov alebo jednoducho tých ktorí si chcú užiť nejakú zábavu vo vode je tu bohatá ponuka aktivít, od vodných športov ako windsurfing, kajakovanie, vodné skútre, či plachtenie

Pláž má tiež nádherný výhľad na slávnu budovu Burj Al Arab, čo je jedna z najikonickejších budov v Dubaji. To robí Jumeirah Open Beach dokonalým miestom pre vaše dokonalé dovolenkové selfie. 
Celkovo je Jumeirah Open Beach jednou z nejlepších pláží v Dubaji, ponúkajúcou dokonalé spojenie luxusu, zábavy a oddychu na ktorej môžete stráviť pokojne aj celý deň! 

jumeirah open beach
Jumeirah open beach

Kite Beach 

Kite Beach sa nachádza pár minút od jedného z najväčších nákupných centier v Dubaji, Mall of the Emirates. Táto pláž sa stala obľúbeným miestom pre milovníkov vodných športov, najmä pre kiteboarding a windsurfing. Je tiež verejná a bezplatná. Ponúka hygienické zázemie ako sprchy či toalety, zapožičanie lehátok a slnečníkov, reštaurácie a kaviarne. 

Na Kite Beach nájdete množstvo vybavenia pre vodné športy, vrátane požičovní, škôl a obchodov, ktoré ponúkajú prenájom výbavy a lekcie. Pre tých, ktorí radšej zostanú na suchu, pláž ponúka aj viacero iných športových aktivít ako volejbalové ihriska, cyklotrasu či možnosť zacvičiť si jógu. Okrem aktívneho oddychu je pláž vhodná aj pre rodiny z deťmi. Pláž je udržiavaná, najdete tu detské ihriská, parčík s fontánami a trávnatými plochami vhodnými na piknik. Po zotmení je pláž osvetlená, takže si tu užijete aj nočné plávanie.

Kite beach dubai
Kite beach Dubai

JBR Beach 

Pláž JBR, známa aj ako Jumeirah Beach Residence Beach, je ďalšou z najobľúbenejších destinácií v Dubaji len na skok od známej Dubaj Mariny. Je to úžasná verejná a bezplatná pláž, ktorá láka turistov aj miestnych obyvateľov. 

Jednou z jedinečných vlastností JBR Beach je fantastický rozsah aktivít, z ktorých je naozaj náročné si vybrať. Pláž je ako stvorená na ranný jogging alebo pokojnú prechádzku. Ak máte chuť na dobrodružstvo, môžete vyskúšať vodné športy, ako vodné lyžovanie, flyboard, parasailing a jazda na kajaku či nafukovačkách. Môžete tu tiež zažiť romantickú jazdu na koni či ťave po pláži.

Pre tých, ktorí uprednostňujú relax a odpočinok, je k dispozícii množstvo lehátok a slnečníkov na prenájom, aby ste sa mohli pohodlne opaľovať. Pozdĺž pláže sa nachádza aj mnoho kaviarní, beach klubov a reštaurácií, ktoré ponúkajú množstvo kuchýň z celého sveta alebo aj večerné tématické party. V noci je tu navyše nádherný výhľad na vysvietené, ikonické Dubaj Ain - najväčšie koleso na svete a jeho prilahlý ostrovček. Jednoducho povedané, každý si tu nájde určite to svoje. 

JBR Beach
JBR Beach

Black Palace Beach 

Black Palace Beach je úžasný skrytý klenot medzi plážami v Dubaji. Táto malebná pláž je skvelou destináciou pre turistov ale najmä  miestnych obyvateľov a ponúka pokojný  únik od zhonu mesta. Je taktiež verejná a bezplatná. 

To, čo robí pláž Black Palace tak jedinečnou, je jej odľahlá poloha. Nachádza sa medzi Al Sufouh a Palm Jumeirah a nie je príliš známa, vďaka čomu je menej preplnená ako iné pláže. Nachádza sa tu parkovisko, na ktorom vždy nájdete miesto na parkovanie. Je nutné však uviesť, že tu nie sú žiadne toalety, sprchy či prezliekarne, taktiež žiadne možnosti občerstvenia alebo zapožičania plážových ležadiel, slnečníkov či športových potrieb. Chládok by ste tu tiež hľadali ťažko. Treba si všetko potrebné priniesť. Odmenou vám však bude pokojný relax, či vodné aktivity bez davov ľudí. 

Pláž dostala svoje meno podľa neďalekého paláca, ktorý vlastní šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, vládca Dubaja. Palác nie je prístupný verejnosti, ale jeho impozantnú stavbu  je možné vidieť z pláže. Je tu tiež dobrý výhľad na hotel Burj al Arab. 

Jednou z hlavných atrakcií pláže Black Palace je úchvatný výhľad na západ slnka. Keď slnko klesne pod horizont, obloha sa zmení na oslnivú škálu farieb, čo vytvára dokonalú scenériu na fotografie. 

Black Palace Beach
Black Palace Beach

La Mer Beach 

La Mer Beach je populárny plážový komplex nachádzajúci sa v časti  Jumeirah 1. Je to krásna. farebná a živá destinácia, ktorá ponúka mix aktivít, zábavy, stravovania a nákupných možností pre návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Pláž je rozdelená do troch hlavných oblastí: Severná pláž, Južná pláž a La Mer Central. Severná pláž je tichšia oblasť, kde môžu návštevníci relaxovať a opaľovať sa. Južná pláž je živšia, nájdete tu rôznorodé vodné športy, ako je jazda na kajaku, paddleboarding a vodné lyžovanie. La Mer Central je srdcom tohto plážového komplexu a ponúka širokú škálu obchodov, reštaurácií, kaviarní a možností zábavy.

Jednou z hlavných atrakcií pláže La Mer je jej rozsiahly vodný park Laguna Waterpark, ktorý je vyhľadávaným miestom pre rodiny s deťmi. Užiť si v ňom môžete množstvo vzrušujúcich tobogánov, lenivú rieku, detské ihrisko či plážový klub. V celom areáli návštevníci môžu natrafiť aj na najrôznejšie živé hudobné vystúpenia, umelecké inštalácie či pouličných zabávačov a performerov. 

Pláž La Mer je otvorená denne od 10:00 do polnoci a vstup je bezplatný. Niektoré atrakcie a aktivity sú však spoplatnené. Je to povinná destinácia pre každého, kto navštívi Dubaj, najmä počas horúcich letných mesiacov.

la mer beach dubaj
La Mer beach

Al Mamzar Beach Park 

Al Mamzar Beach Park je rozsiahly  park s plážami, ideálny pre rodiny a ľudí, ktorí hľadajú oddych a zábavu. Má rozlohu viac ako 100 hektárov a nachádza sa východne od Dubaja, pri pobreží Arabského zálivu, v blízkosti Dubajskej rafinerie ropy. Vďaka tejto blízkosti môžete vidieť tankery a špecialné lietadlá, ktoré pristávajú a vzlietajú z blízkeho letiska. Park tvorí celkovo 5 pláží, množstvo zelených plôch, záhrad a fontán, ako aj rôzne miesta pre rekreáciu a zábavu, ako sú cyklotrasy, tenisové kurty, ihriská na basketbal a volejbal, detské ihriská a iné. Samozrejmosťou je možnosť požičania plážových ležadiel či vybavenia na rôzne vodné aktivity.

Al Mamzar Beach Park je populárny pre svoje piknikové miesta, ideálne pre rodiny a neformálne posedenia s priateľmi. Okrem toho, ponúka aj možnosť grilovania a má niekoľko reštaurácií a stánkov s občerstvením, kde si môžete kúpiť jedlo a nápoje.

Pláže tu sú udržiavané a ideálne na plávanie, opaľovanie a rôzne vodné aktivity, ako  napríklad jazda na vodnom skútri, jachting a windsurfing. K dispozícií máte aj bazén, do ktorého je vstup spoplatnený 10 AED. Na tejto pláži, ako aj na iných v Dubaji sú prítomní plavčíci, takže vo vode nemusíte mať obavy o svoju bezpečnosť.

Park je spoplatnený, avšak cena nie je vysoká, je to približne 5 AED  (asi 1,20 €) na osobu. Je otvorený každý deň od 8:00 do 23:00 hodiny. Treba však pamätať na to, že pondelok a streda sú dni vyhradené výlučne pre ženy.

al mamzar beach park
Al Mamzar Beach park

Sunset Beach

Ďalšou z bezplatných, verejných pláži je Sunset Beach s dĺžkou približne 400 metrov a bielym čistým pieskom. Táto pláž, ktorá sa nachádza na západnej strane ostrova Palm Jumeirah, je obľúbená nielen medzi turistami, ale aj miestnymi obyvateľmi.Jedným z najväčších lákadiel tejto pláže je magický západ slnka s ikonickou plachetnicou hotela Burj al Arab v pozadí. Pre svoje nádherné západy slnka dostala aj svoj názov aj - Sunset Beach. 

Voda tu je priezračná a teplá po väčšinu roka, čo robí z tejto pláže ideálne miesto na plávanie a vodné aktivity ako napríklad surfovanie a paddleboard, vďaka veľkým vlnám, ktoré sem prichádzajú od oceánu.

Pláž je dobre vybavená, vrátane spŕch, toaliet a prezliekacích kabín. Okolie pláže je taktiež príjemné  a upravené, ponúka mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať občerstvenie alebo osviežujúci nápoj.

sunset beach
Sunset Beach

Jebel Ali Beach 

Jednou z jedinečných vlastností tejto pláže je jej poloha. Pláž sa v oblasti Jebel Ali, neďaleko letiska, ktorá je rušným obchodným a priemyselným centrom Dubaja, je to jednou z  najväčších zón voľného obchodu na svete. V blízkosti je tiež množstvo luxusných rezortov a hotelov. Vstup na pláž je taktiež voľný. 

Rozprestiera sa v dĺžke takmer 1,8 kilometra a návštevníkom ponúka širokú škálu aktivít a služieb - od plávania a opaľovania až po vodné športy či plážový volejbal. 
Pre tých, ktorí chcú preskúmať morský život oblasti, je tu aj niekoľko možností na potápanie a šnorchlovanie. Tieto vody sú domovom rôznych morských živočíchov vrátane pestrofarebných rýb a morských korytnačiek, stretnutie s nimi z potápania urobí neopakovateľný zážitok. 

Okrem prírodných krás a rekreačných aktivít ponúka pláž Jebel Ali aj celý rad plážových kaviarní a reštaurácií. Návštevníci si môžu pochutnať na rôznych kuchyniach, od tradičných arabských jedál až po medzinárodnú kuchyňu.

jebel ali beach
Jebel Ali Beach (zdroj:timeoutdubai.com)

Plážové kluby v Dubaji

Okrem bezplatných verejných pláži, môžete v Dubaji navštíviť niektorý z luxusných plážových klubov, ktoré nájdete naozaj všade. 
Medzi najznámejšie patria napríklad:

  • Zero gravity
  • Bla Bla Dubaj
  • Cove Beach Dubaj
  • Riva Beach Club
  • Barasti Beach

Výška vstupného aj ceny v nich sa môžu mierne líšiť.
Svojim hosťom ponúkajú exkluzívny vstup na súkromnú pláž s ležadlami, postelami či dokonca jacuzzi, súkromné bazény a SPA, reštaurácie s jedlami z celého sveta, osviežujúce drinky a rozmanitý program. Niektoré lákajú na tématické párty, iné na svetoznámych DJov alebo aktívny oddych. Z bohatej ponuky si vyberie určite aj ten najnáročnejší klient. Ako príklad sme vybrali Nikki Beach:

Nikki Beach Dubai 

Tento klub a plážový rezort sa nachádza na nádhernom mieste v blízkosti Jumeirah Beach Residence a ponúka prvotriedne zážitky v luxusnom prostredí. Vstup sem je 100 AED, ktorý je zároveň aj minimálnou útratou na bare alebo za prenájom ležadiel.

Klub Nikki Beach Dubai je známy svojou exkluzívnou atmosférou a ponukou rozmanitého hudobného programu. Nájdete tu reštaurácie, bary, bazén, SPA centrum a pláže. Pre zábavychtivých hostí sú tu pripravené tanečné párty s DJmi a živou hudbou až do ranných hodín.
Okrem skvelého celodenného  programu ponúka Nikki Beach Dubai aj vynikajúce jedlá a nápoje. V reštaurácii môžete ochutnať pokrmy z celého sveta, od ázijskej kuchyne až po tradičné európske jedlá. V ponuke nájdete tiež rozmanité druhy nápojov a kokteilov, ktoré si môžete vychutnať priamo pri bazéne alebo na pláži.
Na pláži sú k dispozícií na prenájom lehátka či slnečníky a tak si môžete pohodlne užívať opaľovanie a plávanie.

Nikki beach
Nikki beach


Aktívna alebo adrenalínová dovolenka? Prečo nie. Top vodné aktivity v Dubaji:

Ak ležanie na pláži a opaľovanie sa nie je úplne vaša šálka kávy, na väčšine zo spomínaných, ale aj ostatných plážach v Dubaji si môžete vybrať z aktivít od výmyslu sveta. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie, najmenší, páry, celé rodiny či vyhľadávači extrémnych zážitkov. 
Vybrať si môžete z overených klasík ako šlapacie lodičky, jazda na nafukovacom banáne alebo kolese, paddleboard, wakeboard,  surfovanie či vodný skúter
 

Náš tip:

Vyberte si výlet podľa vašich predstáv od špecialistu na Emiráty.

 

Za zmienku stoja určite aj takzvané Jet Car, čo sú vlastne skútre alebo rýchločlny v podobe luxusných áut, ktoré k Dubaju neodmysliteľne patria, veď kde inde by ste sa mohli preháňať po mori napríklad v takom Ferrari? 
Ak vám toto všetko neznie ako dostatočné dobrodružstvo vyskúšať môžete adrenalínovejšie zážitky ako napríklad:

 

Flyboarding - Ide o jazdu na špeciálnej upravenej doske podobnej snowboardu, ktorá je pripojená k hadici, ktorá vedie k vodnému skútru. Vodný skúter poháňa vodu cez hadicu a tá vytvára tlak, ktorý vytlačí vodu zo spodnej strany dosky a vytvorí silný prúd vody tlačiaci sa do trysiek na doske, ktorá umožňuje jazdcovi lietať nad hladinou. 

Parasailing - let nad morskou hladinou, kedy ste pripevnení k padáku ktorý za sebou tiahne a vynáša do vzduchu motorový čln. 

Kitesurfing - podľa tohto, čoraz populárnejšieho športu je pomenovaná aj jedna zo spomínaných pláži - Kite Beach, v tomto prípade máte k nohám pripevnenú dosku podobnú tej na wakeboard a hnacou silou je pre vás vietor zachytávajúci sa do malého padáku ktorého “oťaže” máte v rukách a ním určujete smer jazdy. Dáva vám tiež priestor na rôzne akrobatické kúsky a triky. 

Potápanie a objavovanie podmorského života 

Jednou z najúžasnejších vecí, ktorú môžete na dovolenke pri mori zažiť je bezpochýb potápanie. Otvorí vám dvere do zcela nového zaujímavého sveta plného pestrofarebného života, pocitu beztiaže a štipky adrenalínu. Potápanie sa môže zdať ako náročná aktivita, avšak vybrať si môžete z viacerých úrovní obtiažnosti so špičkovou výbavou a pod vedením skúsených inštruktorov. Objavovať môžete potopené vraky lodí, pestrofarebné rybky či dokonca sa potápať v najväčšom akváriu sveta. Výber je len na vás!

Dibba Rock

Jedným z najobľúbenejších miest na potápanie v okolí Dubaja je “Dibba Rock” ide o malý ostrov tvorený skalou v lokalite Al Fqait. Dostanete sa sem loďou s niektorou z agentúr ktoré ponúkajú potápanie môžete si vybrať zo šnorchľovania či potápania s výstrojou. Tamojšie vody ponúkajú k pozorovaniu nádherné farebné koralové útesy, množstvo farebných rybičiek či korytnačky.

Vrak lode Zainab

Vyhľadávaným miestom na potápanie sú často aj potopené vraky lodí. Tento konkrétny - Zainab je vrak lode, ktorá prepravovala ropu, no následne bola zadržaná a v roku 2001 sa potopila. Dnes je domovom mnohých korálov a pestrofarebných rýb, ako napríklad Barakuda žltochvostá. Jeho hĺbka je až 30 metrov, preto je toto potápanie vhodné skorej pre pokročilých potápačov. 

Sheikh Mohammad's Barge - loď Sheikha Mohammada

Táto loď bola potopená zámerne, aby sa tu vytvorili podmienky pre biotop pre koraly a iný morský život na pobreží Dubaja. Má hĺbku 18 až 23 metrov a na preskúmanie tejto nádhernej lokality sú potrebné najmenej dva ponory.


Cement barge - Cementový čln

Je ďalšie miesto na potápanie v hĺbke 5 až 20 metrov. Plytká strana je vhodná pre šnorchlovanie, začiatočníkov či nočné potápanie.


Palm Jumeirah

Ďalšou z možností pre úplných začiatočníkov v potápaní je vybrať si potápačskú školu na Palm Jumeirah, kde vás zábavným a profesionálnym spôsobom zasvetia do tajov objavovania podmorského života. Môžete si vybrať z potápania v obrovskom akváriu či priamo v mori. Zoznámite sa tu tak s rozličnými morskými tvormi a členitými korálovými útesmi. 

Dubai Aquarium and Underwater Zoo

Zážitkom na celý život pre vás určite môže byť aj potápanie v gigantickom akváriu v najväčšom obchodnom centre sveta Dubai Mall. Akvárium ponúka viacero balíčkov a tí najodvážnejší sa môžu ponoriť napríklad v klietke medzi žralokov. Ak by ste sa rozhodli predsalen ostať v suchu, podmorský svet si vychutnáte pohodlne cez presklený tunel resp. podmorskú zoo vedúcu pod akváriom. 


Aktivít, ktoré sa tu dajú robiť je samozrejme nepreberné množstvo. Ak túžite po naozaj výnimočnom luxusnom zážitku, môžete si prenajať jachtu, zúčastniť sa pretekov plachetníc alebo katamaránov, zažiť súkromnú rybačku či pokračovať v ceste ďalej v niektorej zo zaoceánskych výletných lodí.

Na záver

Dubaj je obľúbenou turistickou destináciou, ponúkajúcou nezpočet rôznorodých zážitkov a superlatívov, ktoré stojí za to zažiť. Či už ide o aktívnu dovolenku, alebo relax na pláži s drinkom v ruke. 
Najlepší čas na návštevu závisí len od vašich preferencií a záujmov.  Vo všeobecnosti platí, že najlepšia sezóna na návštevu Dubaja  je počas zimných mesiacov, medzi novembrom a aprílom. Počas tejto doby sú teploty príjemnejšie s chladnejším dňami a nocami a menšou vlhkosťou. Priemerná denná teplota tu v tomto období dosahuje okolo 25 °C.
V letných mesiacoch medzi májom a októbrom je Dubaj známy svojim horúcim a vlhkým počasím s teplotami presahujucimi 40 °C. 

Teplota mora v sa tu počas roka mení, pričom najteplejšie je samozrejme počas letných mesiacov a najchladnejšie počas zimných. Počas leta môže teplota mora dosiahnuť 33 °C, zatiaľ čo v zimných mesiacoch môže klesnúť až na približne 22 °C, čo je stále dostatočná teplota na osvieženie, či vodné aktivity počas slnečných dní.