Skip to main content

Najlepšie hotely v Dubaji

Kam
Najskôr od
Najneskôr do
Počet osôb

V Emirátoch každoročne pribúda najviac nových hotelov. Pelikán spravil výber najlepších, a to pre každý rozpočet či typ dovolenky - od tých najlacnejších až po superluxusné, na spoznávanie moderného mesta rekordov či oddychovanie na pláži.

Najlepšie ubytovanie bez leteniek v Dubaji

Ďalšie hotely v Dubaji

 

FAQ - často kladené otázky

Môže sa v hoteloch v Dubaji podávať alkohol pre hostí?

Áno, v Dubaji je veľa hotelov, ktoré majú povolenie podávať alkoholické nápoje svojim hosťom. V Dubaji platia zákony, ktoré obmedzujú predaj a konzumáciu alkoholu na určené miesta. Hotely však môžu získať licenciu na predaj alkoholu a môžu ho podávať svojim hosťom v reštauráciách, baroch a kluboch v hoteli. Je dôležité poznamenať, že platia zákazy a pokuty za konzumáciu alkoholu na verejných miestach.

Kedy je najlepší čas na rezerváciu hotela v Dubaji?

Dubaj je obľúbeným turistickým cieľom a mesto má počas celého roka vysokú návštevnosť. Ak plánujete navštíviť Dubaj v hlavnej sezóne (od novembra do apríla), je vhodné rezervovať hotel vopred aspoň 2 až 3 mesiace, aby ste mali väčšiu šancu nájsť si ubytovanie podľa svojich predstáv. Ak sa rozhodnete navštíviť Dubaj v období leta (od mája do októbra), môžete mať väčšiu šancu na získanie zľavy v luxusnejších hoteloch. Celkovo odporúčame, aby ste si zarezervovali ubytovanie vopred, aby ste si mohli vybrať najlepší hotel a získať lepšie ceny.

Ktoré hotely v Dubaji sú vhodné pre rodiny s deťmi?

V Dubaji je veľa hotelov, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi. Najznámejší Atlantis, The Palm na ostrove Palm Jumeirah ponúka rôzne atrakcie pre deti, vrátané vodného parku Aquaventure, delfinária a súkromného plážového klubu. Do Aquaventure majú vstup aj hostia 5* rezortu Rixos The Palm, ktorý okrem iného ponúka aj koncept all inclusive, vhodný pre rodiny s deťmi. Medzi ďalšie obľúbené hotely patria napríklad The Ritz-Carlton, Fairmont The Palm alebo Centara Mirage. Tieto hotely ponúkajú množstvo možností pre rodiny s deťmi, vrátane detských klubov, bazénov, vodných parkov, animačného programu a mnoho ďalších aktivít, ktoré sú pre deti zaujímavé a zábavné. Samozrejme, závisí od preferencií rodiny a veku detí. Náš zákaznícky servis vám rád pomôže s výberom, ktorý hotel zodpovedá vašim požiadavkám a potrebám najlepšie.

Ktoré hotely v Dubaji sú vhodné pre mladé páry?

Dubaj ponúka široké spektrum hotelov pre mladé páry, od mestských hotelov pre digitálnych nomádov, cez romantické boutique hotely, po luxusné hotely s nočným životom. Odporúčame 5* boutique hotel Indigo Dubai Downtown, sieť hotelov Rove a v 4* hoteli Al Seef Heritage Hotel, Curio Collection by Hilton zažijete ubytovanie ako z arabskej rozprávky.

Aké aktivity a zariadenia ponúkajú hotely v Dubaji v ponuke Pelikána?

Pelikán starostlivo vybral hotely, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb a aktivít. Napríklad kyvadlovú dopravu na pláž a do nákupných centier zadarmo, vstup do vodných parkov, strešný bazén, rôzne bary a reštaurácie s medzinárodnou kuchyňou, vlastnú pláž a podobne. Všetky hotely sú moderne a komfortne zariadené a väčšinu sme osobne navštívili.

Aké sú najlepšie oblasti na ubytovanie v Dubaji?

Dubaj je rozsiahle mesto, každá oblasť má iný charakter a záleží od preferencií a rozpočtu. Downtown Dubai je známy pre mrakodrapy, nákupné centrá, reštaurácie a nočné kluby. Nachádza sa tu aj najvyššia budova na svete Burj Khalifa. Obľúbená je oblasť Dubai Marina, moderná štvrť s mrakodrapmi, plážami, prístavom a reštauráciami priamo na nábreží. Ak hľadáte plážovú dovolenku, odporúčame umelý ostrov Palm Jumeirah v tvare palmy s luxusnejšími hotelmi, alebo oblasť Jumeirah Beach s výhľadom na Perzský záliv. Pamiatky, múzeá a miestne trhy sú v Deire, historickej časti Dubaja, kde nájdete množstvo hotelov pre cestovateľov s nižším rozpočtom.

Ktoré hotely v Dubaji ponúkajú pekný výhľad na mesto?

Zaručený výhľad na Dubaj a Perzský záliv zažijete v hoteloch na ostrove Palm Jumeirah. V hoteli Rove Downtown zas budete mať výhľad na najvyššiu budovu na svete.

Nenašiel som hotel ktorý by vyhovoval mojím požiadavkám, ako mám ďalej pokračovať?

Neváhajte kontaktovať náš skúsený Zákaznícky servis e-mailom na adrese pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02/ 3216 6321, ktorý vám pomôže s výberom hotela na mieru podľa vašich predstáv za bezkonkurenčné ceny.

Hotely v Dubaji s Pelikánom a poistením na istotu

Emiráty sú destináciou, v ktorej každoročne pribudne najviac nových hotelov. Dnes tak majú cestovatelia na výber z viac ako 1000 hotelov priamo v Dubaji. Pelikán spravil výber top hotelov za vás - v ponuke nájdete tie najlepšie mestské či plážové hotely, a to pre každý dovolenkový rozpočet. Pelikán je expertom na Emiráty a vďaka svojim partnerom priamo v destinácii prináša tie najlepšie služby za bezkonkurenčné ceny - či už ide o hotelový transfer, alebo komplexné výlety po Emirátoch.

Novinkou v ponuke Pelikána je unikátne poistenie leteniek KOALA, vďaka ktorému dostane každý pasažier 200 eur za každý zrušený let alebo za meškanie viac ako 2 hodiny.

Bonusom a istotou pre cestovateľov je možnosť dokúpenia si poistenia ISTOTA, ktoré zaručuje preplatenie liečebných nákladov a následkov po úraze. Platí však aj v iných rôznych nečakaných a nie veľmi príjemných situáciách, ako napríklad problémy s batožinou, meškanie dopravného prostriedku, potreba pátrania alebo záchrany alebo poškodenie zdravia a majetku tretích osôb. Ak máte poistenie STORNO a viete sa preukázať potvrdením o udalosti ako ochorenie, úraz alebo aj strata práce a ďalšie neočakávané situácie, za nepreletenú časť vašej letenky sa vám vrátia peniaze. Pri niektorých dovolenkových ponukách môžete využiť aj službu FLEX, s ktorou môžete vybrané pobyty zrušiť bez udania dôvodu aj 14 dní pred plánovaným odletom.