Skip to main content

Najlepšie hotely v Emirátoch

Kam
Najskôr od
Najneskôr do
Počet osôb

V Emirátoch každoročne pribúda najviac nových hotelov. Pelikán spravil výber najlepších, a to pre každý rozpočet či typ dovolenky - od tých najlacnejších až po superluxusné, na spoznávanie moderného mesta rekordov či oddychovanie na pláži.

Najlepšie ubytovanie bez leteniek v Emirátoch

Ďalšie hotely v Emirátoch

 

Široká ponuka
Akciové ceny
Experti na Dubaj
Partnerské benefity
Online z pohodlia domova
Klientský servis

FAQ - často kladené otázky

Môže sa v hoteloch v Emirátoch podávať alkohol pre hostí?

Áno, v Spojených arabských emirátoch je veľa hotelov, ktoré majú povolenie podávať alkoholické nápoje svojim hosťom. V Emirátoch platia zákony, ktoré obmedzujú predaj a konzumáciu alkoholu na určené miesta. Hotely však môžu získať licenciu na predaj alkoholu a môžu ho podávať svojim hosťom v reštauráciách, baroch a kluboch v hoteli. Je dôležité poznamenať, že platia zákazy a pokuty za konzumáciu alkoholu na verejných miestach.

Akou menou sa platí v Emirátoch?

Miestnou menou SAE je Dirham (Dhs / AED), ktorý sa delí na 100 filsov.

Orientačný kurz v EUR, 1 EUR = 3,80 Dhs

Kedy je najlepší čas na rezerváciu hotela v Emirátoch?

Emiráty sú obľúbeným turistickým cieľom a hlavne Dubaj má počas celého roka vysokú návštevnosť. Ak plánujete navštíviť Emiráty v hlavnej sezóne (od novembra do apríla), je vhodné rezervovať hotel vopred aspoň 2-3 mesiace, aby ste mali väčšiu šancu nájsť si ubytovanie podľa svojich predstáv. Ak sa rozhodnete navštíviť Emiráty v období leta (od mája do októbra), môžete mať väčšiu šancu na získanie zľavy v luxusnejších hoteloch. Celkovo odporúčame, aby ste si zarezervovali ubytovanie vopred, aby ste si mohli vybrať najlepší hotel a získať lepšie ceny.

Ktoré hotely v Emirátoch sú vhodné pre rodiny s deťmi?

V Emirátoch je mnoho hotelov, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi. Najznámejší je v Dubaji, Atlantis The Palm na ostrove Palm Jumeirah. Ponúka rôzne atrakcie pre deti, vrátane vodného parku Aquaventure, delfinária a súkromného plážového klubu. Do Aquaventure majú vstup aj hostia 5* rezortu Rixos The Palm, ktorý mimo iného, ponúka aj koncept all inclusive, vhodný pre rodiny s deťmi. Medzi ďalšie obľúbené hotely patria napríklad Centara Mirage Dubai, Radisson Blu Abu Dhabi Corniche alebo DoubleTree by Hilton Ras Al Khaimah. Tieto hotely ponúkajú množstvo možností pre rodiny s deťmi, vrátane detských klubov, bazénov, vodných parkov, animačného programu a mnoho ďalších aktivít, ktoré sú pre deti zaujímavé a zábavné. Samozrejme, všetko závisí od preferencií rodiny a veku detí. Náš zákaznicky servis vám rád pomôže s výberom hotela, ktorý bude najlepšie zodpovedať vašim požiadavkám a potrebám.

Ktoré hotely v Dubaji sú vhodné pre mladé páry?

Dubaj ponúka široké spektrum hotelov pre mladé páry, od mestských hotelov pre digitálnych nomádov, cez romantické boutique hotely, po luxusné hotely s nočným životom. Odporúčame 5* boutique hotel Indigo Dubai Downtown, sieť hotelov Rove a v 4* hoteli Al Seef Heritage Hotel, Curio Collection by Hilton zažijete ubytovanie ako z arabskej rozprávky.

Aké aktivity a zariadenia ponúkajú hotely v Emirátoch v ponuke Pelikána?

Pelikán starostlivo vybral hotely, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb a aktivít. Napríklad kyvadlovú dopravu na pláž a do nákupných centier zadarmo, vstup do vodných parkov, strešný bazén, rôzne bary a reštaurácie s medzinárodnou kuchyňou, vlastnú pláž a podobne. Všetky hotely sú moderne a komfortne zariadené a väčšinu sme osobne navštívili.

Aké sú najlepšie oblasti na ubytovanie v Emirátoch?

Emiráty sú rozsiahle, každá oblasť má iný charakter a záleží od preferencií a rozpočtu. Downtown Dubai je známy pre mrakodrapy, nákupné centrá, reštaurácie a nočné kluby. Nachádza sa tu aj najvyššia budova na svete Burj Khalifa. V Dubaji je obľúbená oblasť Dubai Marina, moderná štvrť s mrakodrapmi, plážami, prístavom a reštauráciami priamo na nábreží. Ak hľadáte plážovú dovolenku v Dubaji, odporúčame umelý ostrov Palm Jumeirah v tvare palmy s luxusnejšími hotelmi, alebo oblasť Jumeirah Beach s výhľadom na Perzský záliv. Pamiatky, múzeá a miestne trhy sú v Deire, historickej časti Dubaja, kde nájdete množstvo hotelov pre cestovateľov s nižším rozpočtom. Hlavné mesto Spojených arabských emirátov Abu Dhabi je bohaté na kultúrne dedičstvo a ponúka mestské ubytovanie, ale aj krásne plážové rezorty na Saadiyat Island. Hotely v emiráte Ras Al Khaimah sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšiu all inclusive plážovú dovolenku v menej komerčnom prostredí, ale stále je to iba cca 40 minút jazdy od Downotwn Dubai.

Ktoré hotely v Emirátoch ponúkajú pekný výhľad na mesto?

Zaručený výhľad na Dubaj a Perzský záliv zažijete v hoteloch na ostrove Palm Jumeirah. V hoteli Rove Downtown zas budete mať výhľad na najvyššiu budovu na svete. V Abu Dhabi sa nachádza hotel St. Regis Abu Dhabi, ktorý je na ostrove Corniche a ponúka svojim hosťom úchvatný výhľad na Perský záliv a mestskú panorámu.

Čo v Emirátoch znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Emirátoch označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Emirátoch.

Nenašiel som hotel ktorý by vyhovoval mojím požiadavkám, ako mám ďalej pokračovať?

Neváhajte kontaktovať náš skúsený Zákaznícky servis e-mailom na adrese pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02/ 3216 6321, ktorý vám pomôže s výberom hotela na mieru podľa vašich predstáv za bezkonkurenčné ceny.

Hotely v Emirátoch s Pelikánom a poistením na istotu

Emiráty sú destináciou, v ktorej každoročne pribudne najviac nových hotelov. Dnes tak majú cestovatelia na výber z viac ako 1000 hotelov priamo v Dubaji. Pelikán spravil výber top hotelov za vás - v ponuke nájdete tie najlepšie mestské či plážové hotely, a to pre každý dovolenkový rozpočet. Pelikán je expertom na Emiráty a vďaka svojim partnerom priamo v destinácii prináša tie najlepšie služby za bezkonkurenčné ceny - či už ide o hotelový transfer, alebo komplexné výlety po Emirátoch.

Pelikán prináša unikátne doplnkové služby k vašej letenke. S jedinečnou službou Zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť akékoľvek prvky v rezervácii, ako dátumy letov, samotnú destináciu či mená cestujúcich. Poslúži vám na to kredit vo výške 80% vašej pôvodnej objednávky. Podmienkou je, že nám žiadosť o zmenu oznámite minimálne 72 hodín pred odletom prvého letu v rezervácii, a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Novinkou medzi našimi službami je tiež Poistenie meškania letu od Koaly, vďaka ktorému dostanete kompenzáciu vo výške 200 eur za každý let, ktorý mešká dve a viac hodín. Nemusíte o nič žiadať ani nič dokladovať. Koala vás bude v prípade takejto udalosti priamo kontaktovať.