Skip to main content

Lacné letenky s Pelikánom

29
Nízka cena
Špeciálne zľavy od Pelikána
Zákaznícky servis

Akciové letenky

Lacné letenky

Na tejto stránke nájdete denne aktualizované lacné letenky s odletom z Bratislavy, Viedne, Budapešti, z Košíc a z ďalších okolitých letísk. Zoznam akčných leteniek, ktoré stoja za zmienku nájdete len na Pelikan.sk. Rezervujte letenky čo najskôr priamo na u nás, než sa miesta vypredajú.

V rezervačnom systéme nájdete len dostupné lety za aktuálne ceny vrátane poplatkov. S nami nezmeškáte ani najlepšie akčné ponuky leteckých spoločností.

Najlepšie akcie aeroliniek na lacné letenky sú vypredané často do niekoľkých minút alebo hodín a bohužiaľ sa nikdy nedostane na každého. Nastavte si naše e-mailové notifikácie, stiahnite si pelipecky appku a o každej lacnej letenke budete vedieť ako prvý.

Nie ste si istý, aké opatrenia platia vo vašej vysnívanej destinácii? Prečítajte si náš článok Cestovateľský semafor: Ktoré krajiny môžeme navštíviť? a zistite viac informácií.

U nás kúpite nielen lacné letenky, ale aj cestovné poistenie či ubytovanie v hoteli, alebo apartmánu. Okrem toho pre vás radi zaistíme tiež aj prenájom auta. Nakupujte lacné letenky s pelikánom a cestujte bez starostí.

FAQ - často kladené otázky

Koľko stojí letenka pre dieťa? Ponúkajú letecké spoločnosti zľavy na letenky pre deti?

Za dieťa do dvoch rokov (nazývané tiež infant) si tradičné letecké spoločnosti účtujú väčšinou 10% z ceny letenky dospelého. Dieťa od dvoch do dvanásť rokov štandardne platí 75% ceny z letenky dospelého.
Nízkonákladové spoločnosti (Ryanair, Wizzair) majú štandarne fixne stanovenú cenu pre infanta a za deti do dvanásť rokov sa zväčša platí plná suma letenky. Tieto ceny sa ale môžu meniť na základe destinácie, tarifu alebo sezóny, v ktorej chce klient letieť.

Kedy a ako prebieha vystavenie leteniek (ticketing)?

Letenky vystavujeme spravidla 15-7 dní pred odletom. Presný termín závisí od konkrétnej cenovej ponuky, resp. rezervácie.

Čo je to skupinová rezervácia letenky?

Je to rezervácia leteniek pre minimálne 10 a viac pasažierov (bez infantov) cestujúcich v rovnakom termíne do rovnakej destinácie spoločne.

Máte otázky ohľadom lowcost skupinových leteniek?

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa leteniek nízkonákladových leteckých spoločností (Ryanair, Wizzair..) alebo informácií, ktoré ste na stránke nenašli, kontaktujte prosím priamo naše zákaznícke oddelenie.

Akým spôsobom prebieha platba letenky na 2 časti?

Prvá platba za skupinovú letenku je potrebná pre potvrdenie rezervácie. Obvykle býva vo výške 30-40% sumy v závislosti od leteckej spoločnosti.

Zvyšok sumy je potrebné uhradiť 60-35 dní pred odletom, v závislosti od leteckej spoločnosti. Výnimkou sú nízkonákladové letecké spoločnosti, ktoré vyžadujú úhradu skupinovej letenky v plnej výške už pri rezervácii.