Skip to main content

Lacné letenky s Turkish Airlines

199
Komfort
Ocenenia a uznanie
Dostupnosť

Akciové letenky

Turkish Airlines

Turkish Airlines bol založený 20. mája 1933. V auguste začala lietať medzi Istanbulom, Eskisehirom a Ankarou. Turkish Airlines je národná letecká spoločnosť Turecka a patrí medzi najlepšie aerolinky sveta. Letecká spoločnosť za posledné roky rapídne expanduje a stala sa kľúčovým hráčom na leteckom trhu. V roku 2014 bola už v poradí štvrtýkrát zvolená za najlepšiu leteckú spoločnosť Európy. V roku 2008 vyhlásila aerolinka jednu z najväčších objednávok na lietadlá v histórii. Jej flotilla neustále narastá a v roku 2014 má spoločnosť k dispozícii 264 strojov. Turkish Airlines je členom aliancie Star Alliance.

FAQ - často kladené otázky

✔️ Potrebujete zmeniť meno či priezvisko cestujúceho?

Keď vypĺňate meno a priezvisko cestujúceho počas rezervácie leteniek, ste povinný ich vyplniť v takom tvare, v akom sú uvedené v jeho cestovnom doklade, na ktorý bude cestovať. To platí aj ak má cestujúci viac mien alebo priezvisk. Ak sa pomýlite alebo medzičasom došlo k zmene v mene či priezvisku cestujúceho (napr. sobášom), niektoré letecké spoločnosti umožňujú úpravu za dodatočný poplatok. Zmeniť úplne meno alebo priezvisko cestujúceho, prípadne oboje, na letenkách väčšina leteckých spoločností neumožňuje. Tie, ktoré to povoľujú, vždy požadujú za uskutočnenie zmeny dodatočný poplatok. Ak si nie ste istý, či je takáto zmena mena či priezviska na letoch obsiahnutých vo Vašich letenkách možná, radi to bezplatne preveríme za Vás, stačí kontaktovať naše zákaznícke centrum. Ak sa po preverení rozhodnete uskutočniť zmenu, môžete tak za poplatok urobiť prostredníctvom nás.

Potrebujete zmeniť destináciu letu?

Kúpili ste Multicity letenky, no napokon by ste ešte chceli zmeniť niektorú z ich destinácií? Či je to možné, závisí od podmienok leteckých spoločností vzťahujúcich sa k zakúpeným letenkám. Niektoré umožňujú zmenu destinácie letu a v tomto prípade závisí uskutočniteľnosť zmeny a poplatok za ňu od toho, či vybraný let do novej destinácie má v konkrétnej rezervačnej triede ešte voľné miesto. Je teda potrebné počítať s ďalšími dodatočnými nákladmi za zmenu. Konkrétne podmienky leteniek Vám vie preveriť naše zákaznícke centrum a ak sa po preverení rozhodnete uskutočniť zmenu, môžete tak za poplatok urobiť prostredníctvom nás.

✔️ Letecká spoločnosť zmenila čas/dátum alebo zrušila let

Ak letecká spoločnosť zmení čas odletu alebo dátum odletu niektorého z letov obsiahnutých v Multicity letenkách alebo niektorý let kompletne zruší, naše zákaznícke centrum Vás bude obratom informovať o ďalších alternatívach a konkrétnych možnostiach pokračovania Vašej cesty. Pelikán urobí všetko pre to, aby čo najviac znížil nepohodlie cestujúcich spojený s nepredvídanými narušeniami cestovných plánov a pomôže uspokojivo vyriešiť takéto situácie. V tomto prípade však nie je povinný cestujúceho odškodniť alebo mu škodu nahradiť, ak ju sám nespôsobil.