Skip to main content

Lacné letenky Afrika

Akciové letenky do Afganistanu

Afrika

Zanzibar

Zanzibar má dokonalé pláže. Kilometre a kilometre bieleho piesku, ktorý je tak jemný, že pripomína múku a do toho Indický oceán v neuveriteľných odtieňoch tyrkysovej.

Úplnou špecialitou a prírodným divadlom na Zanzibare je príliv a odliv. Na niektorých miestach more ustúpi až o niekoľko stoviek metrov. Na jeho mieste tak zostanú iba plytké „bazény“ s kopou krásnych mušlí, morských hviezdic a rias, ktoré domáci zbierajú a následne varia. O pár hodín sa však oceán vráti a to taký teplý, že sa budete cítiť ako v termálnom bazéne.

Zanzibar je právom prezývaný ostrov klinčekov a vanilky. Ale pri týchto dvoch to nekončí – ideálna klíma v kombinácii s veľmi úrodnou pôdou tvoria priam dokonalé podmienky na pestovanie hocičoho. Zistíte, ako vyzerajú kávové bôby, keď sú ešte na strome, že „peper“ je len jeden a jeho farba závisí od zrelosti a spracovania, uvidíte z čoho sa vyrába jód, že muškátový oriešok vyzerá ako malý Spiderman a pochopíte aj to, prečo sú domáci obyvatelia zdraví a nepotrebujú k tomu žiadne lieky.

Radi by ste sa zažili, čo Zanzibar skrýva pod hladinou? Žiaden problém – voda je taká priezračná, že pokojne dovidíte až do hĺbky 60 metrov. Ostrov má množstvo koralových útesov, na ktorých to poriadne žije. Chobotnice, murény, barakudy, morské koníky a hviezdice sú preto zábavným divadlom aj pre začiatočníkov. Najznámejším miestom na šnorchlovanie je Mnemba Island, na ktorý sa organizuje množstvo výletov, najmä z pláže Nungwi.

Masajovia na Zanzibare často nepochádzajú z týchto dedín, aj keď to radi o sebe tvrdia. Živia sa predajom rôznych náramkov, náhrdelníkov a suvenírov.

Zanzibar je hit a objavili ho pred pár rokmi aj Slováci. Lacné letenky na ostrov Zanzibar viete rezervovať aj z Bratislavy, lieta tam nízkonákladová spoločnosť flydubai, z Viedne je to Qatar Airways, Turkish Airlines a Ethiopian Airlines), Budapešti opäť Qatar Airways, Emirates a Turkish Airlines a z Prahy taká istá ponuka leteckých spoločností. Priamy let z našich končín na Zanzibar neexistuje. Priemerná dĺžka letu je približne 14 hodín, zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma.

Hurghada

Z niekdajšej malej rybárskej dediny na brehu Červeného mora sa stalo jedno z najviac vyhľadávaných dovolenkových destinácií slovenského cestovateľa. A nie náhodou, za posledné roky sa Hurghada premenila na pulzujúce letovisko pod horúcim egyptským nebom plné luxusných hotelov s výbornými službami a počasím celý rok a to všetko za super ceny.

Prečo Slováci milujú Hurghadu a prečo sa tu oplatí dovolenkovať? V prvom rade skutočne exkluzívne rezorty, celoročne ideálne podmienky na šnorchlovanie a potápanie sa a nádherné koralové útesy robia z Hurghady celoročne atraktívnu destináciu. Egypt je totiž magická kombinácia zelených oáz, dávnej histórie a nekonečných dún Arabskej púšte.

Tak ako miestni milujú a uctievajú svoju rieku, rovnako si vážia aj turistov. A preto sú brehy Červeného mora a Egypt exkluzívnou dovolenkovou destináciou, ktorá naplní aj najnáročnejšie očakávania.

Do Egypta môžete letieť komfortne z Bratislavy či Viedne. Čakajú vás priame lety, all-inclusive služby, výborné ceny a keď k tomu pridáte ešte veľmi priaznivé teploty počas celej zimy, máte „dovolenkového chrobáka“ v hlave. Egypt je skrátka celoročná destinácia a každoročne patrí medzi to najobľúbenejšie z ponuky letných, ale aj zimných dovoleniek.

Marsa Alam

„Dovolenkovali sme v Marsa Alam.“ Túto vetu počuť od dovolenkárov čoraz častejšie. Marsa Alam nájdete na mape o kúsok južnejšie ako Hurghadu.

Počas zimných mesiacov sa však tento malý geografický rozdiel odrazí aj na teplomere. Ak chcete utiecť pred zimou, Marsa Alam je výborný nápad. Opáľte sa do zlatista pod egyptským slnkom, potápajte sa v krištáľovo čistých vodách Červeného mora a s troška šťastím sa pod hladinou stretnete aj s morskými korytnačkami.

Prečo Slováci milujú Marsa Alam a prečo sa tu oplatí dovolenkovať? V prvom rade skutočne exkluzívne rezorty a celoročne ideálne podmienky na šnorchlovanie. Marsa Alam poteší aj všetkých tých, ktorí si chcú skúsiť plávanie s delfínmi, morskými korytnačkami a je to zároveň ideálna destinácia aj na púštne safari. Egypt je totiž magická kombinácia zelených oáz, dávnej histórie a nekonečných dún Arabskej púšte.

Do Egypta môžete letieť komfortne z Bratislavy či Viedne. Čakajú vás priame lety, all-inclusive služby, výborné ceny a keď k tomu pridáte ešte veľmi priaznivé teploty počas celej zimy, máte „dovolenkového chrobáka“ v hlave. Egypt je skrátka celoročná destinácia a každoročne patrí medzi to najobľúbenejšie z ponuky letných, ale aj zimných dovoleniek. Navyše rezorty v mimosezónnom období nie sú tak preplnené, ako počas letných mesiacov a špičkovú týždňovú dovolenku v najluxusnejších hoteloch viete rezervovať za veľmi málo peňazí.

Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)