Skip to main content

Lacné letenky Alžírsko

Alžírsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Alžírska

Zaujímavé info o Alžírsku

Alžírsko je tak trochu inou africkou krajinou. Pre turistov tho ponúka veľa - množstvo UNESCO pamiatok a historických pamiatok. Je to najvýznamnejšie pobrežie Stredozemného mora na severe. Tam tiež nájdete najkrajšie alžírske mestá (Alžír, Oran, Konštantín) a pláže.

Rozloha tejto krajiny je neuveriteľných 2 milióny kilometrov štvorcových, čo z Alžírska robí najväčší štát v Afrike a desiatu najväčšiu krajinu na svete. Alžírska Sahara je najkrajšia a najčistejšia na svete s nekonečnými panorámami.

Alžírsko je veľmi lacná krajina. Je tu celoročne veľmi teplo, no príroda a jedlo sú tú nezabudnuteľné. Ak navyše viete po francúzsky, máte vyhraté.

Lacné letenky do Alžírska viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Iberia, Air France, Lufthansa či Turkish Airlines. Priamy let do Alžírska z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Alžírsku

Cestovné doklady a víza do Alžírska

Pri cestovaní do Alžírska budete potrebovať platný cestovný pas a vízum. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

O turistické vízum môžete požiadať na príslušnom alžírskom konzuláte vo Viedni. Budete k tomu potrebovať:

  • cestovný pas (minimálne 1 čistá dvojstrana)
  • 2 x vyplnený a podpísaný dotazník
  • 2 x fotografia na dokument
  • Potvrdenie rezervácie z hotela
  • Zmluvu o cestovnom poistení
  • Potvrdenie o zamestnaní v anglickom jazyku
  • Výpis z účtu
  • Víza do 90 dní stoja 60 eur

Počasie v Alžírsku

Podnebie Alžírska je veľmi rôznorodé. Severná oblasť má subtropické stredomorské podnebie. Suché, veľmi teplé letá sa striedajú s miernymi zimami. Priemerná ročná teplota tejto oblasti je 18 – 20°C. Hlavné obdobie zrážok je od novembra do marca.

Sahara, má typické púštne podnebie, kontinentálne. Priemerná ročná teplota dosahuje 23 – 28° C. Podnebie sa vyznačuje veľkými teplotnými výkyvmi medzi dňom a nocou.

Ceny v Alžírsku

Oficiálnym platidlom je alžírsky dinár. Odporúčame spoliehať sa len na hotovosť, platobné karty sa v Alžírsku takmer vôbec nedajú používať. Peniaze si taktiež zameňte ešte pred príchodom do krajiny, prípadne na letisku.

Ceny v Alžírsku sú veľmi nízke. Liter benzínu stojí bežne okolo 16-20 eurocentov. Za hlavné jedlo v reštaurácii zaplatíte 4 eurá. Pivo stojí 1 euro, fľaša vody 50 eurocentov.

Lacné ubytovanie v Alžírsku si viete nájsť aj na stránkach Pelikána. Ceny ubytovania sú pomerne vysoké, za dvojlôžkovú izbu v hoteli zaplatíte za noc pre dvoch 250 dolárov.

Chcete si prenajať auto? Odporúčame tak urobiť v predstihu. Auto si potom po prílete vyzdvihnete priamo na letisku.

Aktuálny čas v Alžírsku

V Alžírsku je toľko isto hodín ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Alžírska

Pri vstupe do krajiny nie je potrebné preukazovať medzinárodný očkovací preukaz. Nepotrebujete žiadne špeciálne očkovanie.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Alžírsku

10 zaujímavostí o Alžírsku

1
Oficiálnym názvom Alžírska je Alžírska demokratická ľudová republika
2
Oficiálnym jazykom Alžírska je arabčina. Ľudia hovoria arabsky, berbersky alebo francúzsky
3
Národným zvieraťom v Alžírsku je púštná líška
4
Najväčším produktom vývozu v Alžírsku sú fosílne palivá
5
Miera gramotnosti v Alžírsku je 80 percent
6
Alžírsko sa bežne nazýva krajinou čerešní a ďatlí
7
Alžírske oficiálne náboženstvo je islam a je nezákonné propagovať iné typy náboženstva
8
Blízki priatelia a príbuzní sa v Alžírsku často navštevujú aj bez pozvania či oznámenia
9
Alžírsko nedlhuje žiadnym krajinám ani medzinárodným organizáciam peniaze
10
Iba 12 percent rozlohy Alžírska je obývaných