Skip to main content

Lacné letenky Andorra

Andorra - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Andorry

Zaujímavé info o Andorre

Andorra je miništát nachádzajúci sa v Pyrenejských horách medzi Francúzskom a Španielskom. Jeho nadmorská výška sa nachádza omnoho vyššie, ako sme na európske pomery zvyknutí - vo výške od 900 do takmer 3 tisíc metrov nad morom. Aj keď Andorra nie je členom Európskej únie, používa ako oficiálnu menu euro.

Andorra je známa svojimi výbornými podmienkami na lyžovanie a ročne láka milióny turistov práve na zimné športy. V lete zase ponúka ohromnú prírodu na turistiku. Je tiež označovaná za daňový raj, keďže sa tu platí len štvorpercentná daň z pridanej hodnoty.

Lacné letenky do Andorry viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Andorra ale zatiaľ nemá vlastné letisko. Najbližšie medzinárodné letiská sú Perpignan (Francúzsko), Girona (Španielsko), Toulouse (Francúzsko) alebo Barcelona (Španielsko). Spojenie s letiskom v Girone, Barcelone a Toulouse zabezpečuje denne autobusová doprava.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Andorre

Cestovné doklady do Andorry

Na vstup do Andorry budete potrebovať cestovný pas a nie občiansky preukaz, ako sa často nepravdivo uvádza. S občianskym preukazom môžu do Andorry cestovať len Španieli a Francúzi. Ak váš pobyt nepresahuje dobu 90 dní, nepotrebujete vízum.

Počasie v Andorre

Podnebie Andorry je veľmi výrazne ovplyvnené Pyrenejami a možno ho považovať za vysokohorské. Letné teploty sa pohybujú okolo 20 stupňov Celzia, zimy sú studené a často klesajú pod bod mrazu.

Ceny v Andorre

Andorra je obľúbenou destináciou pre milovníkov nákupov. Vďaka duty-free zóne nakúpite lacno bez colného poplatku a výhodou je aj oficiálne platidlo euro, ktoré je v krajine aj napriek tomu, že Andorra nie je súčasťou Európskej únie. Ceny potravín a služieb sú približne na rovnakej úrovni ako na Slovensku.

Ceny ubytovania v Andorre sú v lete priaznivejšie ako v zime. Zimná lyžovačka totiž láka obrovské množstvo turistov. V lete rezervujete hotel na noc od 25 eur.

Aktuálny čas v Andorre

V Andorre je rovnaký čas ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Letecké zaujímavosti o Andorre

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Andorre je: 0.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Andorre

10 zaujímavostí o Andorre

1
Andorra je malé kniežatstvo a leží na hranici medzi Francúzskom a Španielskom
2
Za dobrou lyžovačkou cestuje do Andorry každoročne viac ako 7 miliónov turistov
3
Aj keď do Francúzska či Španielska môžete cestovať na občiansky preukaz, do Andorry budete potrebovať cestovný pas
4
Andorra nemá vlastné letisko. Ak sem chcete cestovať, musíte letieť do Francúzska alebo Španielska
5
Andorra má viac ako 85-tisíc obyvateľov
6
Andorra nie je členom EÚ, používa však euro
7
V krajine sa platí len štvorpercentná daň z pridanej hodnoty, čo pomáha rozvoju bankovníctva, turizmu a príchodu zahraných firiem
8
Počas bežného dňa sa môžete ocitnúť v rozdielnej nadmorskej výške. Pribaľte si aj teplejšie oblečenie, prípadne ochranný odev proti dažďu a vetru
9
Ak chcete v Andorre volať políciu, telefónne číslo má až 6 číslic - 872000
10
Oficiálny jazyk v Andorre je katalánčina