Skip to main content

Lacné letenky Angola

Angola - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Angoly

Zaujímavé info o Angole

Angola je štát na juhu Afriky a prináleží mu viac ako 1600 kilometrov dlhé pobrežie Atlantického oceánu. Najmä vďaka svojmu prírodnému bohatstvu (diamanty, zlato a ropa) ide o jednu z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich krajín Afriky.

Angola susedí so 4 krajinami: na severe s Kongom a republikou Kongo, na východe sa Zambiou a na juhu s Namíbiou.

Krajina však ešte stále trpí na vojnové konflikty, ktoré trvajú už desiatky rokov. Aj napriek problémom s bezpečnosťou je však rozmach turizmu veľký.

Za pozretie určite stojí hlavné mesto Luanda, ktorá je zároveň vstupným leteckým bodom do krajiny. V Luande vás zaujme najmä jej historická časť, prístav Lobito s pamiatkami kolonizácie a v neposlednom rade Nani - mesto na juhu krajiny, ktoré je vstupnou bránou do púští na juhu.

Viac Zobraziť menej

Užitečné info o Angole

Cestovné doklady a víza do Angoly

Pri ceste do Angoly potrebujú slovenskí občania platný cestovný pas a víza. Cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Víza je možné získať na Veľvyslanectve Angoly so sídlom vo Viedni alebo online na stránke Úradu pre migráciu a turistov v Angole.

Požadované dokumenty na získanie víz:

  • Cestovný pas s jednou čistou dvojstranou
  • List od žiadateľa pre konzulát
  • 1 x vyplnený a podpísaný dotazník
  • 2 x fotografia ako na dokument
  • Spiatočná letenka
  • Potvrdenie o očkovaní proti žltej zimnici, hepatitíde A a B
  • Doklad o dostatočnom finančnom zabezpečení (výpis z účtu)

Počasie v Angole

Pre Angolu je typická tropická juhoafrická klíma. Počas roka sa striedajú obdobia sucha a obdobia dažďov. Podnebie je ovplyvnené studeným Benguelským prúdom na celom juhu a pozdĺž pobrežia po Luandu.

Podnebie Angoly možno prirovnať pobrežiu Peru alebo Kalifornie, s krátkym obdobím dažďov (február – apríl), horúcim a suchým letom a miernou zimou. Na severe je obdobie sucha horúce a trvá od mája do októbra, obdobie dažďov od novembra do mája.

Ceny v Angole

Oficiálnym platidlom v krajine je nová kwanza, platiť však môžete aj americkými dolármi. Najrozšírenejšou formou platby je hotovosť, avšak platby kartou v posledných rokoch stúpajú aj v tejto krajine. Najmä v prípade hotelov a reštaurácií.

Ceny v Angole sú pomerne vysoké, najmä čo sa týka ubytovania v meste. Za jedlo v reštaurácii zaplatíte v priemere 30 dolárov. Pivo stojí od 2 do 6 dolárov, fľaša vody vyjde na jeden dolár. Noc v hoteli stojí v priemere 200 dolárov pre dvoch.

Hľadáte lacné ubytovanie v Angole? Odporúčame porovnať ceny a rezervovať cez Pelikán. Nájdete tu luxusné hotelové značky, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch.

Aktuálny čas v Angole

V Angole je toľko isto hodín ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Angoly

Pred vstupom do krajiny sa musíte preukázať očkovacím preukazom. Potrebujete totiž potvrdenie o očkovaní proti žltej zimnici, hepatitíde A a B.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Angole

10 zaujímavostí o Angole

1
Angola je 7. najväčšou krajinou Afriky a 23. najväčšia krajina na svete
2
Krajina má relatívne mladú populáciu, keďže takmer 70% obyvateľstva je mladších ako 24 rokov
3
V krajine je nedostatok mužov a nie je teda neobvyklé, že muž má niekoľko manželiek
4
Portugalci boli prvými Európanmi, ktorí vstúpili do Angoly
5
Angola získala svoj názov od starovekého kráľovstva Ndongo
6
Vodopády Rucana sú jedny z najväčších vodopádov v Afrike
7
Dredy a účesy z dredov pochádzajú pôvodne z Angoly
8
Angola je jedným z najbohatších afrických národov
9
Kuba pomáhala Angole v ich boji za nezávislosť
10
Angola je jedno z najdrahších miest pre turistov v Afrike