Skip to main content

Lacné letenky Bahrain

Bahrajn - Vstupné podmienky

Pred vycestovaním do Bahrajnu odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Bahrajnu

Zaujímavé info o Bahrajne

Bahrajn je pomerne novým štátom, pretože vznikol len v roku 1971 po vyhlásení nezávislosti od Veľkej Británie. Štátnym zriadením je emirát a krajine v podstate už od roku 1783 až vládne dynastia Chalífovcov. Názov Bahrajn hovorí v preklade z arabského jazyka tiež o "dvoch moriach".

Bahrajn je najmenšou krajinou nielen celého Arabského polostrova, ale aj celého Perzského zálivu. Nie je tak turisticky známy ako neďaleký Dubaj či Abu Dhabi, no táto krajina je preplnená zaujímavými miestami zhora nadol.

Lacné letenky do Bahrajnu viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Bahrajnu z našich končín neexistuje, avšak pomerne komfortne možno letieť s jedným prestupom so spoločnosťami ako Turkish Airlines, Emirates, Pegasus, Air Arabia či EgyptAir.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Bahrajne

Manama

Hlavné mesto Bahrajnu patrí medzi najmodernejšie metropoly Blízkeho východu. Výškové budovy obkolesujú staré mesto so základným kameňom v podobe mestskej brány Bab al-Bahrain.

Napriek rozmachu a stavbe nových štvrtí nájdete v Bahrajne množstvo veľmi starodávnych historických budov. Neďaleko nového mesta sa rozkladá pôvodný kapitol z 9. storočia. V meste tiež nájdete jednu z najstarších islamských pamiatok v krajine, ktorou je Khamiská mešita alebo Arad - stredoveká pevnosť postavená v 15. storočí v arabskom štýle.

Manama nie je zďaleka tak slávna ako Dubaj, Doha alebo Abu Dhabi, no je tu toho o mnoho viac než v takom Kuwait City. Určite patrí medzi najpríjemnejšie hlavné mestá regiónu. Srdcia cestovateľov si získava najmä vďaka uvoľnenej atmosfére a veľmi živému nočnému životu v centre.

Lacné letenky do Manamy viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines, Emirates, Pegasus či Air Arabia. Priamy let do Manamy z našich končín neexistuje. Letieť však možno veľmi komfortne s jedným prestupom so spomínanými spoločnosťami.

Užitečné info o Bahrajne

Cestovné doklady a víza do Bahrajnu

Na vstup do Bahrajnu budete potrebovať platný cestovný pas a víza. Platnosť cestovného pasu by mala byť aspoň 6 mesiacov ododňa plánovaného návratu z krajiny.

Víza nemusíte riešiť dopredu a všetko vybavíte pohodlne a rýchlo priamo na medzinárodnom letisku v Maname. Vízový poplatok je 5 BHD (približne 10-12 €) a môžete ho zaplatiť aj platobnou kartou.

Počasie v Bahrajne

Pre Bahrajn sú veľmi typické horúce letá s vysokou vlhkosťou vzduchu. V zime je podnebie mierne. V podstate sa oplatí navštíviť Bahrajn najmä v čase, kedy u nás v Strednej Európe panuje zima alebo chladné počasie.

Ceny v Bahrajne

Oficiálnym platidlom v krajine je Bahrajnský dinár (BHD). Ak budete platiť v obchodoch, môže sa stať, že naspäť dostanete saudský riál. Je to v poriadku, bahrajnský dinár je priamo viazaný na menu Saudskej Arábie.

Peniaze zameníte aj priamo na letisku (za poplatok), výhodnejšie podmienky však získate priamo v meste, napríklad v obchodných centrách. Platobnou kartou môžete platiť najmä v lepších hoteloch a reštauráciach.

Ceny v Bahrajne sú pomerne vysoké v porovnaní s Európou. Ak však budete hľadať najmä lokálne podniky a reštaurácie, môžete výrazne ušetriť. Streetfood vyjde pokojne 2-3 eurá, jedlo v luxusnejšej reštaurácii 20-25 eur na osobu. Za fľašu vody zaplatíte 0,60 eura a lístok na MHD vás vyjde 0,70 eura.

Hľadáte lacné ubytovanie v Bahrajne? Odporúčame pozrieť ponuku priamo cez Pelikan.sk. V Bahrajne nájdete množstvo drahších hotelov, ale aj ubytovanie v apartmáne či u domácich.

Chcete si prenajať auto v Bahrajne? Odporúčame tak urobiť v predstihu. Auto si potom vyzdvihnete priamo na letisku po príchode.

Aktuálny čas v Bahrajne

V Bahrajne je dve hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Bahrajnu

Bahrajn je všeobecne bezpečnou krajinou s nízkou kriminalitou. Obozretnosť najmä vo večerných hodinách sa ale určite oplatí. Pred vstupom do krajiny odporúčame sledovať aj aktuálne správy Ministerstva zahraničných vecí.

Pred vstupom do krajiny nie je potrebné absolvovať žiadne špeciálne očkovanie. Stačí si postrážiť všetky očkovania, ktoré sú povinné na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Bahrajne

10 zaujímavostí o Bahrajne

1
Bahrajn sa skladá z jedného hlavného a 32 ďalších menších ostrovov v Perzskom zálive
2
Kvôli výstavbe mostu kráľa Fahda musel Bahrajn v roku 1967 zmeniť svoj zákon a jazdiť sa začalo po pravej strane tak, ako v Saudskej Arábii
3
Ľudia v Bahrajne začali Islam vyznávať už v roku 628 n.l., čiže štyri roky pred smrťou Proroka Mohameda
4
V Bahrajne nájdete najkvalitnejšie a najcennejšie perly na celom svete
5
Bahrajn prakticky nemá žiadny vodný zdroj a všetko si musí dovážať
6
Most kráľa Fahda sa skladá z niekoľkých mostov a viaduktov, ktoré spájajú Bahrajn so Saudskou Arábiou
7
Bahrajčanom sa podarilo získať v roku 1971 samostatnosť, odvtedy na jej území nájdete aj americkú vojenskú základňu
8
Bahrajn má prvenstvo v množstve spotrebovanej elektrickej energie na jedného obyvateľa v Ázii
9
Krajina bola vôbec prvým miestom na arabskom pobreží Perzského zálivu, kde bola objavená ropa
10
Bahrajnský štát patrí medzi najotvorenejšie z hľadiska náboženstiev najmultikultúrnejším krajinám v tejto oblasti