Skip to main content

Lacné letenky Bangladéš

- Základné COVID-19 informácie

Pred vycestovaním Bangladéš odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Bangladéš nájdete v južnej Ázii na pobreží Bengálskeho zálivu. Z väčšej časti je obklopený Indiou, ďalej susedí s Mjanmarskom. Vedeli ste, že figuruje na prvej pozícii najhustejšie obývaných štátov v Ázii?

Krajina ako taká začala existovať v roku 1971, čo znamená, že ide o pomerne nový štát. Bangladéš vznikol odlúčením od únie so Západným Pakistanom. A hoci sa Bangladéš objavil na mapách až v 70.rokoch 20.storočia, jeho história siaha ďaleko do čias minulých, kedy slúžil ako významná kultúrna a obchodná križovatka.

Hlavným a najväčším mestom je Dháka, ktorá v poslednej dobe zažíva enormný rast. Druhým najväčším mestom je Chittagong, v ktorom nájdete množstvo historických pamiatok a tiež veľké množstvo mešít.

Medzi najatraktívnejšie miesta Bangladéšu patrí bazár Cox 's, známy pre najdlhšiu pláž na svete. Nádherný zážitok tu poskytuje už len letmý pohľad na pobrežné mangrovníkové lesy.

Lacné letenky do Bangladéšu viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines, Qatar Airways, Emirates, Air Arabia alebo Saudia. Priamy let do Bangladéšu z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Dháka

Preľudnená metropola bez turistov. Takú nálepku nosí Dháka, hlavné mesto Bangladéša. Ešte do nedávna to tak skutočne bolo, dnes už tu nájdete omnoho viac turistov a metropola rastie tým správnym smerom. Samozrejme, v Bangladéši na vás stále číha nebezpečenstvo záplav, nekvalitnej stravy a množstvo hmyzu.

Ak ale chcete okúsiť nový málo poznaný kúsok Ázie, ktorý ešte stále ponúka to, čo ponúkali kedysi aj Thajsko, Vietnam či Filipíny, vyberte sa do Bangladéša.

V Bengálskom zálive, kde končí svoju púť posvätná rieka Ganga aj veľtok Brahmaputra, sa rozkladá krajina doslova plávajúca na vode. Plávte medzi mangrovníkmi, ochutnajte skvelý čaj Pekoe, vyberte sa do hôr susediacich s Mjanmarskom a napokon okúste slnečnú dovolenku na zlatom piesku najdlhšej pláže sveta.

Lacné letenky do mesta Dháka viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines, Emirates, Qatar Airways, Air Arabia alebo Saudia. Priamy let do Dháka z našich končín neexistuje.

Užitočné info o Bangladéši

Cestovné doklady a víza do Bangladéša

Pri ceste do Bangladéša budete potrebovať platný cestovný pas a víza. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Víza do Bangladéšu stoja 20 amerických dolárov. Je možné ich vybaviť na zastupiteľskom úrade Bangladéša v Berlíne, alebo priamo na letisku po prílete do hlavného mesta Dháka. Na letisku však víza platia len 15 dní.

Občanom SR odporúčame urobiť si kópiu cestovného pasu a víza, prípadne i razítka imigračných úradov.

Počasie v Bangladéši

Pre Bangladéš sú typické tropické a mierne zimy trvajúce od októbra do marca a veľmi teplé a vlhké letá trvajúce od marca do júna. Ak sa do Bangladéša vyberiete od júna do konca septembra, zažijete obdobie monzúnov a dažďov.

Ceny v Bangladéši

Oficiálnym platidlom v Bangladéši je Taka (BDT).

Bangladéš je pre Slováka veľmi lacnou dovolenkovou destináciou. Ceny v Bangladéši sú extrémne nízke. Za hlavné jedlo v lokálnej reštaurácii zaplatíte maximálne 2-3 eurá. Ak pôjdete do lepšej reštaurácie, trojchodové menu vás vyjde na 10 eur pre 2 osoby. Fľaša vody stojí 0,16 eura, káva vás vyjde 1,50 eura.

Hľadáte lacné ubytovanie v Bangladéši? Pozrite si ponuku hotelov a apartmánov priamo na stránke Pelikan.sk.

Chcete si prenajať auto v Bangladéši? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto vyzdvinúť priamo na letisku.

Aktuálny čas v Bangladéši

V Bangladéši je o päť hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Bangladéša

Pred vstupom do krajiny nie je potrebné absolvovať žiadne špeciálne očkovanie, avšak odporúčaných je hneď niekoľko.

Odporúča sa očkovanie proti vírovej hepatitíde typu A, poliomyelitíde, tetanu a brušnému týfu. Ak sem cestujete v období od októbra do decembra alebo v období dažďov, odporúča sa tiež očkovanie proti cholere. Pri pobyte mimo Dháku existuje celoročné riziko nákazy maláriou, preto sa pri kratšom pobyte odporúča užívať preventívne antimalariká,

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Bangladéši

10 zaujímavostí o Bangladéši

1
Dháka je najhustejšie osídlené mesto na Zemi
2
Na jednej ulici v Dháke býva často viac ľudi než v samostatnej dedine v Bangladéši
3
Od nezávislosti v roku 1971 vedú Bangladéš ženy
4
Občania Bangladéša sú veľmi štíhli ľudia
5
Veľká časť územia krajiny nedosahuje ani nadmorskej výšky 10 metrov, čo spôsobuje časté záplavy
6
Doprava v hlavnom meste je extrémne pomalá. Priemerná rýchlosť dosahuje 7km/h
7
Bangladéš bol pred rokom 1971 súčasť východného Pakistanu
8
Chudoba v krajine je vysoká, ale drasticky sa zlepšuje
9
Bangladéš má najdlhšiu pláž v Ázii, ale kvôli striktným islamským pravidlám zakazuje kúpanie v plavkách
10
Krajina má jednu z najúrodnejších pôd na svete a bohatý mangrovový ekosystém, ktorý je najväčší na svete a chráni ho UNESCO