Skip to main content

Lacné letenky Barbados

Barbados - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Barbados

Zaujímavé info o Barbadose

Barbados je ako Británia s palmami a horúcou klímou. Značný európsky vplyv je cítiť dodnes, a turistom sa to páči. Kto nie je zvyknutý na ďaleké destinácie a obáva sa kultúrneho šoku, nech skúsi Barbados, naozaj sa bude cítiť ako v exotickej verzii Británie.

Pláže na Barbadose sú výnimočne krásne, počasie príjemné počas celého roka a turizmus vyspelý. Na ostrove si na svoje prídu batôžkári, ale aj milovníci luxusu.

V porovnaní s väčšinou karibských ostrovov je Barbados veľmi bezpečný a turisti sa tu nemusia spoliehať len na služby rezortov alebo delegátov. Ostrov môžu spoznávať sami, bez akejkoľvek asistencie cestovných kancelárií. Barbados má pestrú koloniálnu architektúru, čarovné malé mestečká, krásnu prírodu a exotickú kuchyňu.

Lacné letenky na Barbados viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Eurowings, British Airways, Air Canada či American Airlines. Priamy let na Barbados z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Top mestá na Barbadose

Bridgetown

Bridgetown je vstupným bodom pri cestách na Barbados. Je to tiež hlavné mesto ostrova s mestskou časťou Garrison, ktorá je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Barbados však leží tak trochu mimo hlavnej osi ostatných ostrovov Malých Antíl. Jeho poloha je symbolická, pretože bol zároveň jedným z posledných kolonizovaných ostrovov v tejto oblasti.

Z Bridgetownu sa môžete vybrať do piatich rôznych častí Barbadosu. Najexkluzívnejší je západný breh ostrova s úzkymi, no krásnymi plážami a pokojným oceánom. Južná časť Barbadosu je centrom turizmu. Nájdete tu preto väčšie húfy turistov a v mori veľa surferov, ktorí ale môžu zavádzať v plávaní. Tretia, východná časť ostrova je veľmi tichá, nájdete tu len niekoľko rezortov. Dobrý výber, ak sa chcete odrezať od rušných častí Barbadosu. V strednej časti ostrova sú najkrajšie prírodné scenérie, plantáže a botanické záhrady – skvelá lokalita na denný výlet.

Lacné letenky do Bridgetownu viete rezervovať aj z letísk Viedeň, Budapešť či Praha. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločnosti Eurowings, American Airlines, Air Canada či KLM.

Užitočné info o Barbadose

Počasie na Barbadose

Barbados je celoročná exotická destinácia. Ak sa sem vyberiete počas prvých štyroch mesiacov v roku, počasie vás určite nesklame. Mesiace január až apríl sú prakticky bez zrážok, obdobie hurikánov je od júna do novembra.

Cestovné doklady a víza na Barbados

Pri vstupe do krajiny sa musíte preukázať platným cestovným pasom. Ten musí mať platnosť minimálne 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Na Barbados budete potrebovať víza len v tom prípade, že sa zdržíte dlhšie ako 3 mesiace.

Ceny na Barbadose

Ceny počas hlavnej sezóny (začiatok roka) môžu byť o niečo vyššie ako ceny v menej obľúbených mesiacoch.

Na Barbadose je oficiálnou menou barbadoský dolár, vo väčších podnikoch a medzinárodných hoteloch akceptujú aj americké doláre. Takisto môžete platiť európskou platobnou kartou.

Napriek tomu, že Barbados patrí k najbezpečnejším karibským destináciám, v hlavnom meste sa stávajú menšie krádeže, preto ak nemusíte, nenoste na sebe príliš vyzývavé oblečenie, doplnky a veľkú hotovosť.

Ceny ubytovanie na Barbadose si môžete skontrolovať aj priamo cez Pelikán. Chcete si požičať auto na Barbadose? Nech sa páči, urobte tak v predstihu a vyzdvihnite si ho hneď po prílete na letisko.

Aktuálny čas na Barbadose

Na Barbadose je o päť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Barbados

Pred vstupom do krajiny nemusíte absolvovať žiadne špeciálne očkovanie. Stačí, keď si „postrážite“ povinné očkovanie na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Barbadose

10 zaujímavostí o Barbadose

1
V 19. storočí sa na Barbadose udialo jedno z najväčších povstaní otrokov, nazvali ho Bussovo povstanie po africkom otrokovi, ktorý ho viedol
2
Tiger Woods sa oženil so švédskou priateľkou Elin Nordegren na Barbadose
3
Barbados sa stal nezávislým od Británie 30. novembra 1966
4
Hlavné mesto Barbadosu, Bridgetown, je na zozname svetového dedičstva UNESCO
5
Barbados ročne exportuje rum v hodnote viac ako 57 miliónov barbadoských dolárov
6
Populárna speváčka a skladateľka Rihanna sa narodila 20. februára 1988 na Barbadose
7
Názov krajiny „Barbados“ je odvodený z výrazu „Bearded Fig Trees“, čo možno voľne preložiť ako fúzaté fíkovníky
8
Barbados má tretí najstarší parlament na svete
9
Národné motto krajiny je: „Pýcha a priemysel“
10
Vzhľadom k svojej malej rozlohe je Barbados 16. najhustejšie obývanou krajinou na svete