Skip to main content

Lacné letenky Belize

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Ponáhľajte sa pomaly. Takého hesla sa držia v Belize. Krajina je pre mnohých útek z reality do raja. V tieni paliem si odpočiniete a vychutnáte drink pri pohľade na jachty, ako sa húpu na vlnách. Takýto relax by chcel zažiť asi každý z nás.

Belize je vyhľadávaná destinácia potápačov. Je to výborná možnosť osobne sa zoči-voči s úhormi, rajami a farebnými rybičkami najrôznejších druhov. Populárne sú najmä dve miesta: Ambergris Caye, ktorý sa nachádza aj na zozname 30 najlepších miest pre sólo cestovateľov. Druhým spomínaným je Great Blue Hole, čiže Veľká modrá diera. Tam si však treba dať pozor na žralokov.

Z Európy sa možno na Belize dostať veľmi lacno, priamy let na Belize z našich končín nerezervujete. Lacné letenky ponúkajú najmä spoločnosti American Airlines, KLM a Delta Air Lines.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Belize City

Belize City je najväčším mestom krajiny, hoci nie je hlavným mestom. Sídlia v ňom však všetky dôležité štátne inštitúci, spoločnosti či banky. Belize City bolo kedysi hlavným mestom Britského Hondurasu, v roku 1970 ho vláda presunula do Belmopanu.

Mesto má viac ako 80-tisíc obyvateľov. Je hlavným prístavom krajiny a tiež jej priemyselným a finančným centrom. V roku 1961 ho zasiahol silný hurikán Hattie a neskôr i hurikán Earl v roku 2016.

Mesto leží na troch hlavných kanáloch, ktoré prepája niekoľko mostov. Aj napriek modernizácii tu stále nájdete množstvo starých uličiek, ktoré sú lemované pôvodnými domami, kde máte pocit, že sa život zastavil v minulom storočí. Z hľadiska bezpečnosti sa pre turistov odporúča najmä severná časť Belize City.

Z hľadiska bezpečnosti sa pre turistov odporúča najmä severná časť Belize City. Táto časť mesta už na prvý pohľad pôsobí veľmi prosperujúco. Stretnete sa tu s modernými hotelmi pre turistov alebo kasínom.

Lacné letenky na Belize viete kúpiť aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí sledovať akciové ponuky spoločností American Airlines, Delta Air Lines alebo KLM.

Užitočné info o Belize

Cestovné doklady a víza do Belize

Pri vstupe do krajiny sa musíte preukázať platným cestovným pasom. Jeho platnosť musí byť ešte minimálne 6 mesiacov po návrate.

Ak sa chystáte do krajiny na dlhšie ako 30 dní, budete potrebovať víza. V opačnom prípade vám postačí aj cestovný pas.

Pri vstupe do krajiny sa musíte preukázať spiatočnou letenkou alebo dostatočnými finančnými prostriedkami na návrat.

Počasie na Belize

Klíma Belize je tropická a ovplyvňujú ju pasáty zo severovýchodu. Je to celoročná destinácia, teplo a vlhko tu zažijete 365 dní v roku. Priemerná denná teplota počas celého roka sa pohybuje medzi 25-30°C.

Sever Belize je o niečo suchší ako juh. Tam môže ročne spadnúť až 4000 mm zrážok.

Od júna do novembra hrozí riziko výskytu hurikánov.

Ceny na Belize

Oficiálnym platidlom v krajine je tzv. belizský dolár. S eurami tu veľmi nepochodíte, pri zámene peňazí preferujú výhradne americký dolár. Takmer vo všetkých obchodoch, reštauráciach či obchodných domoch zaplatíte aj európskymi platobnými kartami.

Ceny potravín a služieb v Belize City sú pomerne vyššie ako u nás. Za hlavné jedlo v pouličnom stánku zaplatíte v prepočte približne 5 eur. V reštaurácii je to zhruba trikrát toľko. Pivo stojí 2-3 eurá, fľaša vody menej ako euro.

Hľadáte lacné ubytovanie na Belize? V krajine sa môžete ubytovať aj v lacných apartmánoch, no v ponuke sú aj hotely overených svetových značiek. Ceny hotelov si môžete skontrolovať aj na stránke Pelikána.

Aktuálny čas v Belize

V Belize je o sedem hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Belize

Pre vstup do krajiny nebudete potrebovať žiadne špeciálne očkovanie.

Pri cestovaní do exotiky sa však vo všeobecnosti odporúča očkovanie proti žltačke typu A a B.

Ak plánujete pobyt mimo známych turistických centier, upozorňujeme na zvýšené riziko nákazy horúčkou dengue, črevnými parazitmi či cholerou. Zvážte tiež očkovanie proti žltej zimnici.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Belize

10 zaujímavostí o Belize

1
Mnoho turistov si myslí, že Belize je ostrov. Je to pevninský štát, no množstvo ostrovov k nemu patrí
2
Územím Belize prechádza druhý najväčší koralový útes na svete
3
Priemer 300 metrov, hĺbka 125 metrov. To sú rozmery obrovskej podmorskej diery s názvom Blue Hole
4
Kmene Mayov stále žijú pri hraniciach s Guatemalou
5
Hlavným mestom sa stal vnútrozemský Belmopan, ktorý je lepšie chránený pred hurikánmi. Žije v ňom 16-tisíc obyvateľov
6
Belize má 450 ostrovov, volajú ich Caye
7
Belize má viac ako 100 druhov koralov a 500 druhov rýb
8
V Belize možno nájsť pozostatky mayských osád
9
Z Belize najviac vyvážajú mahagónové drevo, citrusy, kukuricu a cukrovú trstinu
10
Jednou z najväčších lahôdok je potkan kráľovský