Skip to main content

Lacné letenky Botswana

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Botswana je nepochybne jednou z politicky najstabilnejších krajín na svete a často je považovaná za žiarivý príklad demokracie v Afrike.

Je to veľmi bezpečná turistická destinácia. Až neuveriteľných 70% územia krajiny pokrýva púšť Kalahari a v severozápadnej časti krajiny sa rozkladajú bažiny rieky Okavango.

Botswana je tiež jednou z najideálnejších krajín, ak sa chystáte pozorovať divokú africkú zver. Zároveň nie je tak masovo navštevovaná ako Keňa či Tanzánie. Môžete tu celý deň jazdiť džípom po národnom parku a nestretnúť žiadnych ľudí.

Lacné letenky do Botswany viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Qatar Airways alebo Turkish Airlines. Priamy let do Botswany z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Botswane

Cestovné doklady a víza do Botswany

Pred vstupom do Botswany si overte či máte platný cestovný pas (jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny).

Pas musí tiež mať dostatočné množstvo voľných stránok pre prípadné potreby imigračných úradov Botswany.

Počasie v Botswane

Pre Botswanu je typické subtropické africké podnebie. Drvivú väčšinu krajiny tvorí púšť Kalahari a aa severozápade sa rozlieha rieka Okavango, ktorej delta je najväčšou vnútrozemskou deltou na svete. Počasie v krajine sa dá všeobecne označiť ako polopúštne s minimom zrážok. Od mája do augusta v Botswane takmer neprší. Krajinu odporúčame navštíviť práve v tomto čase.

Ceny v Botswane

Oficiálnym platidlo je botswanská pula. V každom väčšom meste v Botswane nájdete bankomaty, zmenárne a dokonca na mnohých miestach zaplatíte aj kartou. Dá sa platiť aj v amerických dolároch, ale kvôli nevýhodnému kurzu to príliš neodporúčame.

Ceny v Botswane sú pomerne nízke, ak bývate napríklad v kempe alebo špeciálnych safari stanoch. Takto zaplatíte od 10 do 40 amerických dolárov za noc, v národných parkoch je to však výrazne drahšie - od 50 do 100 dolárov za noc.

Nafta je veľmi lacná, liter stojí menej ako dolár. Odporúčame určite požičať aj auto v Botswane.

Aktuálny čas v Botswane

V Botswane je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Botswany

Pred vstupom do krajiny nie je potrebné absolvovať žiadne špeciálne očkovanie. Pri cestách do exotiky však odporúčame mať očkovanie proti žltačke typu A a B, brušnému týfusu a tetanusu.

Pred cestou si určite zabezpečte cestovné poistenie.

Botswana je krajinou, kde bežnému turistovi nehrozia závažné choroby. U miestnych je však pomerne vysoký výskyt AIDS.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Botswane

10 zaujímavostí o Botswane

1
Viac ako 70% celkovej rozlohy Botswany je púšť
2
Jeden z siedmich prírodných divov Afriky sa nachádza v Botswane
3
Botswana je najlepším miestom na návštevu surikát vo voľnej prírode
4
Krajina je jedným z najväčších producentov diamantov na svete
5
Približne 38% územia Botswany sú národné parky, rezervácie a oblasti ochrany prírody
6
Botswana má najvyššiu koncentráciu slonov v Afrike
7
Botswana je najstaršia nepretržitá demokracia v Afrike
8
Botswana má tretí najvyšší výskyt HIV / AIDS na svete
9
Doslovný preklad názvu meny v Botswana je: „dážď“
10
Botswana má jedno z najväčších soľných údolí na svete