Skip to main content

Lacné letenky Brunej

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Malá krajina, zato jedna z najbohatších na svete. Vitajte v Bruneji, v štáte, kde je benzín lacnejší než voda. Kde v garáži vládcu sultanátu stoja stovky drahých áut alebo kde nájdete najväčší palác na svete. Na druhej strane je Brunej miestom, kde väšina ubyvateľov žije na polorozpadnutých drevených sídliskách, ktoré stoja na koloch na vode.

Brunej leží v severnej časti ostrova Borneo a prosperuje najmä vďaka obrovským zásobám ropy a plynu. Krajina zlatých palácov a pompéznych fontán je totálnym kontrastom k životnému štýlu okolitých malajských provincií. Ak chete zažiť túto extravagantnosť, nech sa páči, poďte objaviť Brunej.

Brunej je malým štátom nachádzajúcim sa na ostrove Borneo v Juhovýchodnej Ázii a kvôli svojim zdrojov ropy sa stal veľmi bohatou krajinou. Mnoho ľudí nevie, ale väčšinu povrchu krajiny tvorí prales. Miestna príroda je tieež domovom divokých zvierat, opíc, rôznych vtákov a plazov.

Lacné letenky do Bruneja viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Qatar Airways, EVA Air, Emirates, KLM, China Airlines alebo Thai Airways. Priamy let do Bruneja z našich končín neexistuje, avšak pomerne komfortne a s jedným prestupom možno cestovať s vyššie uvedenými aerolinkami.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Bandar Seri Begawan

Tak a už viete názov hlavného mesta sultanátu Brunej. Nachádza sa na nádhernom ostrove Borneo, pre ktorý je typický hustý dažďový prales.

50-tisícový Bandar Seri Begawan má históriu prepojené s Veľkou Britániou, na starších mapách ho nájdete ako Bandar Brunej alebo po anglicky Brunei Town. Súčasný názov mesto získalo až v roku 1967 od sultána Hassanala Bolkiaha. „Seri Begawan“, znamená „požehnaný“.

Samotné mesto je pomerne malé, za to veľmi čisté a upravené. Nové mrakodrapy žiaria novotou, rovnako ako to poznáme z metropol Doha či Dubaj. Ulice sú napriek tomu veľmi prázdne.

Lacné letenky do Bandar Seri Begawan viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností, ktoré lietajú do Ázie: Qatar Airways, Turkish Airlines, Emirates, EVA Air, Thai Airways a z Ázie potom môžete letieť s brunejskými kráľovskými aerolinkami Royal Brunei Airlines.

Užitočné info o Bruneji

Cestovné doklady a víza do Bruneja

Pri vstupe do Bruneja budete potrebovať platný cestovný pas. Jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Slováci môžu vstúpiť na územie Bruneja a zdržiavať sa tam po dobu 90 dní bez potreby víz. Pobytový režim je však pomerne prísny, čo vyplýva zo skutočnosti, že Brunej je naďalej čiastočne uzavretou krajinou.

Na imigračnom oddelení od vás budú požadovať účel a predpokladané trvanie doby pobytu, spiatočnú letenku a finančné prostriedky na krytie pobytu. Ich výška nie je stanovená. Na letisku je potrebné vyplniť pasovú sprievodku a uchovávať ju v pase po dobu pobytu v krajine.

Počasie v Bruneji

Pre Brunej je typické veľmi teplé a vlhké podnebie počas celého roka. Obdobie dažďov trvá od septembra po január.

Ceny v Bruneji

Oficiálnym platidlom v krajine je brunejský dolár (BND).

Európske platobné karty možno bežne využívať na platby v obchodoch i reštauráciach, výber hotovosti z bankomatov je bezproblémový.

Ceny v Bruneji sú typické ázijské. To znamená, že jedlo je veľmi lacné, ak ho kupujete v lokálnych reštauráciach, alebo využívate street-food stánky. Za hlavné jedlo zaplatíte v priemere 4 eurá. Fľaša vody vás vyjde na 1 euro.

Hľadáte lacné ubytovanie v Bruneji? Odporúčame skontrolovať ceny na Pelikan.sk. Ubytovanie možno nájsť v drahých hoteloch v centre, i v skromnejších apartmánoch neďaleko centra. Izbu na noc pre dvoch rezervujete od 20 eur.

Aktuálny čas v Bruneji

V Bruneji je o sedem hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Bruneja

Pred cestou do Bruneja nie je potrebné absolvovať žiadne špeciálne očkovanie.

Tak ako pri ostatných exotických destináciach, sú niektoré očkovanie odporúčané. Základným očkovaním pre každého cestovateľa je tetanus a vírusová hepatitída A + B (žltačka). Táto očkovanie je napokon veľmi žiaduce mať aj doma na Slovensku, či v Európe.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Bruneji

10 zaujímavostí o Bruneji

1
Názov Brunejsko-darussalamský štát znamená „príbytok mieru“, ktorý je väčšinou pravdivý vzhľadom na vyššiu životnú úroveň krajiny a dlhšiu priemernú dĺžku života (77,4 roka)
2
Väčšina ropy spoločnosti Shell pochádza z vrtných plošín na otvorenom mori v Bruneji
3
Občania v Bruneji dostávajú od vlády bezplatné vzdelávanie a lekárske služby
4
Miera gramotnosti v Bruneji sa odhaduje na 92,7% populácie
5
Predaj a verejná konzumácia alkoholu je v Bruneji nezákonná, hoci nemoslimovia môžu do krajiny priniesť až dva litre
6
Brunej ako jedna z mála moslimských krajín umožňuje turistom vstup do mešít
7
Hrubý domáci produkt na obyvateľa dosahuje v Bruneji 79-tisíc dolárov, čím sa radí medzi 10 najlepších na svete
8
Brunej má jednu z najvyšších mier obezity v juhovýchodnej Ázii. Odhaduje sa, že 51% školákov má nadváhu
9
Brunej v roku 2014 prijal zákon, podľa ktorého je homosexualita trestným činom. Trestom je ukameňovanie
10
Brunej má jednu z najvyšších mier vlastníctva vozidiel (zhruba jedno auto na každých 1,5 ľudí v roku 2017) na svete