Skip to main content

Lacné letenky Burkina Faso

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Burkina Faso je zárukou nespútanej prírody, kde môžete zároveň spoznávať tajuplnú kultúru čierneho kontinentu. Osviežte sa v prekrásnych vodopádoch, navštívite svetoznáme Domes de Fabedougou alebo zažite dobrodružnú plavbu za kúpajúcimi sa hrochmi.

Burkina Faso sa rozprestiera vo vnútrozemí západnej Afriky. Patrí k najchudobnejším krajinám sveta - najmä jej severná časť, ktorá patrí do oblasti Sahelu, býva často postihovaná obdobiami sucha.

Bývalý názov krajiny Horná Volta bol odvodený od troch riek, ktoré ňou pretekajú (Black Volta, White Volta, Red Volta).

V hlavnom meste Ouagadougou sa tiež stretnete s krásami sahelskej architektúry a rušnými trhoviskami.

Lacné letenky do Burkina Faso viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Royal Air Maroc, Turkish Airlines alebo Air France/KLM. Priamy let do Burkina Faso z našich končín neexistuje, zväčša cestujete s jedným prestupom.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Burkina Faso

Cestovné doklady a víza do Burkina Faso

Pri ceste do Burkina Faso budete potrebovať platný cestovný pas. Jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Do Burkina Faso budete potrebovať aj víza. O vízum je možné požiadať na zastupiteľskom úrade Burkina Faso vo Viedni. Vízum sa zvyčajne udeľuje s platnosťou na tri mesiace. K vybaveniu budete potrebovať:

  • cestovný pas (platný min. 6 mesiacov, min. 1 čistá dvojstrana)
  • 3 x vyplnený a podpísaný vízový dotazník
  • 3 x dokumentová fotografia
  • očkovanie proti žltej zimnici
  • Konzulárne poplatky (70 eur/osoba/1 vstup/trojmesačné vízum)

Počasie v Burkina Faso

Pre Burkina Faso je typické horúce podnebie je horúce, obdobia dažďov v tejto oblasti nie sú pravidelné. Sever tvorí typický suchý Sahel so stepnou a polopúštnou vegetáciou. Juh je vlhkejší s porastmi trávnatej savany a savanovými lesmi.

Kedy cestovať do Burkina Faso? Vyhnite sa marcu a aprílu, teploty vtedy môžu doshovať až 40 stupňov Celzia.

Ceny v Burkina Faso

Oficiálnym platidlom v Burkina Faso je západoafrický frank.

Ceny v Burkina Faso sú pomerne nízke. Za hlavné jedlo pre dvoch v reštaurácii zaplatíte v prepočte 30 eur. Pivo stojí 1,50 eura, fľaša vody 60 eurocentov. Ubytovanie v centre je veľmi drahé. Za dvojlôžkovú izbu v hoteli v meste zaplatíte najmenej 150 eur na noc.

Hľadáte lacné ubytovanie na Burkina Faso? Odporúčame porovnať ceny a rezervovať cez Pelikán. Nájdete tu luxusnejšie hotely v centre, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch či u domácich.

Chcete si požičať auto v Burkina Faso? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť priamo na letisku po prílete.

Aktuálny čas v Burkina Faso

V Burkina Faso je o hodinu menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Burkina Faso

Pred vstupom do krajiny je potrebné absolvovať očkovanie proti žltej zimnici - je povinné. Odporúčané očkovania v prípade exotiky sú tiež proti žltačke typu A a B, brušnému týfusu a tetanusu.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Burkina Faso

10 zaujímavostí o Burkina Faso

1
Hlavným mestom Burkiny Faso je Ouagadougou. Napísané ako „Wogodogo“ v dialekte Mòoré to znamená „Vitajte a cíťte sa tu doma s nami“.
2
Burkina Faso sa kedysi nazývala ako Horná Volta. Svoje súčasné meno prijalo po nezávislosti od Francúzska, 5. augusta 1960
3
Burkina Faso má populáciu 16,3 milióna
4
Zlato je hlavným vývozom Burkiny Faso, po ktorom nasledujú bavlna a živočíšne výrobky
5
Asi 80% obyvateľstva sa spolieha na samozásobiteľské poľnohospodárstvo
6
Krajina sa nachádza južne od púšte Sahara
7
Úradným jazykom je francúzština, pretože Burkina Faso bola kolonizovaná Francúzskom. Ďalšími jazykmi sú Mòoré, Gourma, Fulfulde, Dioula, Tamasheq
8
Mossi je najväčšou etnickou skupinou v Burkine Faso
9
Svetoznáma módna značka Victoria's Secret dováža bavlnu práve z Burkina Faso
10
Burkina Faso je lídrom v africkom umení a kultúre a je hostiteľom najväčšieho remeselníckeho trhu v Afrike