Skip to main content

Lacné letenky Burundi

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Burundi je malý vnútrozemský a hornatý štát Afriky, ktorý sa nachádza tesne pod rovníkom. V juhozápadnej časti krajiny sa rozkladá známe jazero Tanganyika a na jeho severnom brehu leží najväčšie mesto Burundi, Bujumbura.

Do Burundi sa cestuje najmä za prírodnými krásami. Hlavnými lákadlami sú náderné národné parky Parc national de la Rurubu a Parc national de la Kibira s obrovským množstvom divokých zvierat, zaujímavé okolie jazera Tanganyika alebo okolie mesta Rutana s nádhernými vodopádmi.

V tejto africkej krajine môžete spoznať aj niekoľko cenných múzeí s expozíciami, ukazujúcimi minulú aj súčasnú kultúru krajiny.

Lacné letenky do Burundi viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Ethiopian Air Lines, Air France/KLM či Kenya Airways. Priamy let do Burundi z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Burundi

Cestovné doklady a víza do Burundi

Pre vstup do krajiny budete potrebovať platný cestovný pas a víza. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 3 mesiace odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Víza sa vybavujú na veľvyslanectve v Berlíne. Poplatok za turistické alebo služobné víza je 80 dolárov a platnosť víz je 3 mesiace, avšak max. doba pre pobyt je 30 dní. Na vybavenie potrebujete dve fotografie pasového formátu a vyplnenie vízového formulára. Víza si možno vybaviť aj na mieste, avšak v priebehu 24 hodín si potom musia u cudzineckej služby v Burundi vybaviť plnohodnotné víza, inak si môžu skomplikovať odchod z krajiny.

Pre vstup budete musieť absolvovať aj niekoľko očkovaní. Musíte sa totiž preukázať s medzinárodným očkovacím preukazom s platným očkovaním proti cholere, meningitíde a žltej zimnici.

Počasie v Burundi

Burundi má aj napriek blízkosti k rovníku veľmi špecifické podnebie. Leží totiž vo vnútrozemí Afriky v nadmorskej výške od 800m do 2 000 metrov nad morom. Vďaka tomu má priaznivé tropické podnebie s dvoma výraznými obdobiami dažďov.

Obdobie dažďov začína koncom septembra a končí v máji. Kedy teda navštíviť Burundi? Najvhodnejším obdobím na návštevu sú mesiace december a január.

Ceny v Burundi

Oficiálnym platidlom v Burundi je burundský frank.

Ceny v Burundi sú pomerne nízke v porovnaní so Slovenskom. Za jedlo pre dvoch v reštaurácií zaplatíte zhruba 15 eur. Káva vás vyjde na menej ako jedno euro a fľaša vody takisto.

Hľadáte lacné ubytovanie v Burundi? Odporúčame porovnať ceny a rezervovať cez Pelikán. Nájdete tu luxusné hotelové značky, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať.

Chcete si požičať auto v Burundi? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť priamo na letisku po prílete.

Aktuálny čas v Burundi

V Burundi je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Burundi

Nemocnice a zdravotnícke zariadenia v krajine nespĺňajú európske štandardy, odporúčame pred cestou uzavrieť komplexné cestovné poistenie s väčším krytím.

Pri vstupe do krajiny musíte ukázať medzinárodný očkovací preukaz s platným očkovaním proti cholere, meningitíde a žltej zimnici.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Burundi

10 zaujímavostí o Burundi

1
Burundi je členom OSN
2
Motto krajiny je: jednota, práca a pokrok
3
Väčšina obyvateľov Burundi nežije v mestách, ale v dedinách, ktoré sú rozptýlené po celej burundskej vysočine
4
Po smrti kravy sa jej mäso zje a rohy sa zasadia do pôdy blízko domu - prináša to vraj šťastie
5
Burundi je krajina, ktorá je silne postihnutá obchodovaním s ľuďmi a nútenou detskou prácou
6
Burundi získalo zlatú medailu v roku 1996 prvýkrát v olympijskej histórii
7
Poľnohospodárstvo v krajine je pomerne ťažké, časté sú tu erózie pôdy
8
Pivo, ktoré je v Burundi dôležitou súčasťou sociálnych interakcií, sa pije slamkami
9
Deväťdesiat percent obyvateľov Burundi je zamestnaných v poľnohospodárstve
10
Burundi je domovom obyvateľov Twa, Hutu a Tutsi najmenej päťsto rokov