Skip to main content

Lacné letenky Čad

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Čad je krajina na rozhraní severnej arabskej a južnej Afriky. Ak tužite vidieť mozaiku moslimských mestečiek, vyberte sa na sever, ak vám ide skôr o typické pôvodné dedinky, tie nájdete na juhu krajiny.

Hlavnou atrakciou krajiny je národný park Zakouma, v ktorom sa zdržiava obrovské množstvo divokej zveri. Zaujímavé sú tiež rybárske dedinky v okolí vysychajúceho jazera Čad, ktoré v období dažďov môže svoju rozlohu aj zdvojnásobiť. Okolo jazera Čad sa rozkladá kotlina, ktorá postupne prechádza v náhornú plošinu lemovanú horskými masívmi. Sever Čadu je zase pokrytý Saharou a je veľmi suchý a horúci.

Treba tiež poveda, že Čad je pomerne chudobnou krajinou a nie vždy sa tam odporúča cestovať - sledujte najmä aktuality na stránke Ministerstva zahraničných vecí.

Z Európy sa do Čadu dostanete najmä cez Paríža, so spoločnosťou Air France, ktorá ponúka lety do tejto krajiny až štyrikrát do týždňa. Taktiež môžete využiť pravidelné spojenia Sudan Airways, Ethiopian Airlines a Cameroon Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Čade

Cestovné doklady a víza do Čadu

Pred vstupom do krajiny sa budete musieť preukázať platným cestovným pasom (platnosť minimálne 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu) a tiež medzinárodným očkovacím preukazom s vyznačením očkovania proti žltej zimnici.

Do Čadu budete potrebovať aj víza. Odporúča sa pred cestou overiť si u príslušného zastupiteľského úradu Čadu, či sa podmienky pre pricestovanie nezmenili.

Počasie v Čade

Pre Čad je typická polopúštna klíma, ktorá znamená veľké suchá počas celého roka, avšak vďaka prítomnosti pohoria aj veľké teplotné výkyvy. Najmä na západe krajiny sa striedajú obdobie sucha a dažďov.

Počas obdobia dažďov môžu teploty vystúpiť až na 40 stupňov Celzia. Od novembra do mája sa teploty pohybujú v rozmedzí príjemných 20 až 25°C.

Ceny v Čade

Oficiálnym platidlom v krajine je západoafrický frank.

Ceny v Čade môžu byť pomerne vysoké. Za hlavné jedlo v reštaurácii pre dvoch zaplatíte v prepočte pokojne aj 50 eur. Pivo kúpite za 4-5 eur, fľaša vody stojí 2-3 eurá.

Najlacnejšie ubytovanie v Čade rezervujete už od 10 eur.

Chcete si prenajať auto? Odporúčame tak urobiť v predstihu. Auto si potom po prílete vyzdvihnete priamo na letisku.

Aktuálny čas v Čade

V Čade je toľko isto hodín ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Čadu

Pred cestou do Čadu budete musieť absolvovať povinné očkovanie proti žltej zimnici.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Čade

10 zaujímavostí o Čade

1
V pohorí Tibesti sa nachádzajú jedny z najlepších závodov na ťavách sveta
2
Čad je známy aj ako „Babylonská veža sveta“ z dôvodu kultúrnej rozmanitosti
3
Krajina je pomenovaná po Čadskom jazere, ktoré zohráva v Afrike obrovský význam
4
Čadské hospodárstvo poháňa najmä surová ropa
5
Čad má veľmi bohaté zásoby zlata a uránu
6
Pre všetkých 23 600 ľudí v Čade je k dispozícii iba jeden čadský lekár
7
Národné symboly Čadu sú koza a lev
8
Jeden z najchudobnejších a najviac skorumpovaných národov je práve Čad
9
21. najväčšia krajina podľa veľkosti územia
10
Saharská púšť pokrýva veľkú časť severného Čadu a zaberá zhruba 1/3 celkovej rozlohy krajiny