Skip to main content

Lacné letenky Džibutsko

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Džibutsko je malý štát, ležiaci v tzv. Africkom rohu v Adenskom zálive. Hory na severe striedajú vyprahnuté nížiny uprostred a na juhu krajiny. Nájdete tu tiež niekoľko soľných jazier, z ktorých jazero Assal je najnižším bodom Afriky, 157 m pod hladinou mora.

V okolí krajiny vás určite zaujme vulkanická krajina a ďalšie z jazier, Abbé, je zase preslávené horúcimi prameňmi, zvláštnymi vypreparovanými vápencovými útvarmi a hlavne množstvom plameniakov.

Najväčšími mestami sú Djibouti a Tadjoura, ležiace pri Tadjourskom zálive. Celý záliv i ostatné pobrežie ponúka krásne pláže s možnosťami potápania sa ku koralovým útesom s bohatým podmorským životom.

Džibutsko môže pre mnohých Európanov pôsobiť ako trochu kuriózna a rozhodne nie veľmi tradičná destinácia. Cestovanie po krajine však nie je nijak komplikované. Menšie nepríjemnosti môže spôsobiť horúca a vlhká klíma, ktorá tu panuje, či neznalosť francúzštiny, ktorá je hlavným cudzím jazykom.

Lacné letenky do Džibutska viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines, Qatar Airways, Ethiopian Air Lines, Qatar Airways alebo Air France.

Viac Zobraziť menej

Užitečné info o Džibutsku

Cestovné doklady a víza do Džibutska

Pre cestu do Džibutska budete potrebovať cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny. Budete tiež potrebovať víza, ktoré sa vydávajú na Francúzskej ambasáde vo Viedni. Cena je 60 eur a vybavenie trvá asi týždeň. Je tiež nutné počítať s dokladovaním dostatočnej finančnej hotovosti (výpis z účtu), uvedením dôvodov návštevy, miest, kde sa bude návštevník zdržiavať a adries hotelov, kde bude ubytovaný.

Počasie v Džibutsku

Pre Džibutsko je typické veľmi horúce a vlhké africké podnebie. Kedy cestovať do Džibutska? Najvhodnejšia doba na cestovanie je november do marca.

Ceny v Džibutsku

Oficiálnym platidlom v Džibutsku je džibutský frank.

Ceny v Džibutsku sú pomerne štandardné na Afriku. Napríklad hlavné jedlo pre dvoch v reštaurácii vyjde dokopy na 40 eur. Pivo vyjde na 4-5 eur, fľaša vody zase stojí 1 euro.

Lacné ubytovanie v Džibouti nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame luxusné hotelové značky, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať.

Chcete si požičať auto? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť priamo na letisku po prílete.

Aktuálny čas v Džibutsku

V Džibutsku je o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Džibutska

Pred vstupom do krajiny je potrebné absolvovať očkovanie proti žltej zimnici.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Džibutsku

10 zaujímavostí o Džibutsku

1
Úradným jazykom je francúzština
2
Džibutsko je prevažne púštna krajina, okolo 90% územia tvorí púšť
3
Je domovom jedinej vojenskej základne USA v Afrike
4
Je to tretia najmenšia krajina v (kontinentálnej) Afrike
5
Džibutsko má jeden z najnižších bodov v Afrike
6
Erta Ale je sopka v Etiópii, ktorá má geografický dosah až do džibutskej púšti Danakil
7
Je to krajina bohatá na koralové útesy a unikátne druhy rýb
8
Džibutsko má vyše 300 kilometrov nádherných pláží
9
Jazero Assal patrí medzi najslanšie jazerá na svete
10
Krajina sa stalo nezávislou od Francúzska v roku 1977