Skip to main content

Lacné letenky Aljaška

Usa - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Anchorage

Zaujímavé info o Anchorage

Anchorage. Najväčšie mesto Aljašky je mestom mladých ľudí, priemerný vek je tu okolo tridsať rokov a na aljašské pomery je veľkomesto. Prežilo si niekoľko období rozmachu, najskôr to bola stavba aljašskej železnice, potom obrovská vojenská základňa za 2. svetovej vojny, neskôr prudký nárast počtu staníc skorej výstrahy počas studenej vojny a koncom šesťdesiatych rokov to bol nález ropy v Prudhoe Bay a stavba Transaljašského ropovodu.

A to najdôležitejšie – je to vstupná brána pre turistov z celého sveta do tejto dobrodružnej destinácie. Pôvodnými obyvateľmi oblasti, v ktorej sa dnes Anchorage nachádza, boli Eskimáci a Indiáni kmeňa Athabasca. V 18. storočí sem dorazili prví prieskumníci z Ruska, ktorí s týmito ľuďmi obchodovali - mali záujem najmä o meď, železo, ryby i kožušiny. Roku 1778 pristál pri pobreží kapitán Cook, ktorý hľadal domnelú severozápadnú skratku medzi Atlantickým a Tichým oceánom.

Anchorage je len krok do divočiny. Rozkladá sa medzi ramenami Cookovho zálivu a pri úpätí pohoria Chugach Mountains. Okolo mesta sa tak rozprestiera doslova rozprávková krajina a ľuďmi nedotknutá divočina. Dôkazom toho je, že sa nezriedka priamo v meste, alebo v jeho bezprostrednom okolí, môžete stretnúť s medveďom grizly, losom či iným severským zvieraťom. Anchorage je tiež mestom, v ktorom sa každoročne koná množstvo športových súťaží, festivalov a mnoho ďalších akcií. V zime si tu na svoje prídu milovníci zimných športov, na ktoré tu čakajú zasnežené hory, kvalitný systém bežkárskych chodníčkov a kilometre neporušeného snehu.

Užijete si tu alpské a severské lyžovanie, snowboarding, jazdu so psím záprahom, výlety na snežniciach a mnoho ďalšieho. V lete je oblasť zase rajom pre všetkých nadšených rybárov a peších turistov. To potvrdzuje pravidlo, že v Anchorage si pobyt užijete bez ohľadu na ročné obdobie.

Anchorage nie je tak masovou destináciou ako New York či Los Angeles, jeho krásy lákajú skôr dobrodružnejšie povahy. Lacné letenky do Anchorage viete rezervovať z Viedne, Budapešti a Prahy. Keďže priamy let na Aljašku z našich končín neexistuje, budete musieť letieť minimálne s jedným či dvoma prestupmi. Priemerná dĺžka letu aj s prestupom je približne devätnásť hodín. Veľmi pohodlné spojenie ponúka spoločnosť Lufthansa a Condor s prestupom vo Frankfurte a odletom z Prahy, prípadne Austrian a United Airlines z Viedne s jedným prestupom v Chicagu. Slováci lietajú na Aljašku spoločnosťami KLM, Delta, United, Austrian a Lufthansa.

Nachádza sa tu medzinárodné letisko Ted Stevens Anchorage International Airport, ktoré je tretím najvyťaženejším svetovým letiskom, pokiaľ ide o nákladnú dopravu.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Aljaške

Ako môžem získať víza do USA (ESTA)?

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Počasie na Ajlaške

V oblasti panuje subarktické podnebie, ktoré je značne ovplyvňované blízkosťou mora. Teploty sú tu relatívne prijateľné, cez leto sa pohybujú priemerne medzi 13 až 26 ° C, v zime potom klesajú zhruba na -15 až -1°C. Geografická poloha mesta tiež spôsobuje, že tu v lete svieti slnko aj dlhšie ako 19 hodín denne, zatiaľ čo v zime vychádza len na 5 hodín.

Ceny na Aljaške

Národnou menou je americký dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v USA.

Hľadáte hotel či apartmán v Anchorage? Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Odporúčame požičať auto priamo pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán

Ktoré zdravotné riziká hrozia v USA a ktoré očkovania sú povinné?

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťami.

Aktuálny čas na Aljaške

Anchorage sa nachádza v časovej zóne AKDT, v Aljaške je o desať hodín menej, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Aljaške

10 zaujímavostí o USA

1
V najužšom bode je od seba USA a Rusko vzdialené len 4 kilometre
2
Americká vláda otrávila alkohol počas nepopulárnej prohíbicie – zabila tak cez 10 000 ľudí
3
Najväčšia bankovka, ktorá bola kedy vytlačená, mala hodnotu 10 000 dolárov
4
V štáte Kentucky je dodnes protizákonné nosiť zmrzlinu v zadnom vrecku nohavíc
5
Jediný štát v USA, kde rastie káva, je Havaj
6
25% Američanov verí v reinkarnáciu
7
Spojené štáty nemajú oficiálny jazyk
8
Iba jeden štát USA pozostáva z jedinej slabiky -  a to štát Maine
9
Zábavný park Disneyland nepredáva žuvačky. Walt Disney nechcel, aby návštevníkov parku znechutilo, ak by šliapli na rozžutú žuvačku
10
Dolár možno rozmeniť na mince 293 rôznymi spôsobmi