Skip to main content

Lacné letenky Aqaba

Jordánsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Aqaby

Zaujímavé info o Aqabe

V Aqabe na brehu Červeného mora, nájdete všetko, čo potrebujete k dokonalej plážovej dovolenke. Slnko tu cez leto svieti denne neuveriteľných 13 hodín a teploty sa môžu vyšplhať až na 35 stupňov.

Červené more je preslávené svojim pestrým podmorským svetom, ktorý počas svojej dovolenky objavíte raz-dva. Jordánska Aqaba sa podobá na letoviská v Egypte na druhom brehu mora, no v porovnaní s nimi je Aqaba pokojnejšia a menej objavená.

Medzi obľúbené oblasti patrí napríklad letovisko Tala Bay, kde nájdete pieskové pláže, reštaurácie, obchodíky alebo promenády.

Lacné letenky do Aqaby viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností ako Turkish Airlines, Royal Jordanian a EasyJet. Priamy let do Aqaby z našich končín neexistuje. Avšak veľmi komfortne možno cestovať s jedným prestupom.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Jordánsku

Aké je počasie v Jordánsku?

Jordánsko je obklopené Mŕtvym a Červeným morom a vďaka svojim stabilne vyšším teplotám je ideálnou destináciou na dovolenku počas celého roka. Sezóna na kúpanie je na jar či na jeseň, no mestá a prírodu si môžete prezrieť takmer celý rok.

Počas letných mesiacov, pri vyšších teplotách už je niekoľko-hodinová návšteva Petry určite náročnejšia.

Odporúčame pripraviť sa aj na možnosť premenlivého počasia prípadne chladnejšie počasie počas noci v púšti, ale nezabudnúť ani na opaľovací krém, keďže slnko v púšti, ale aj v Petre vie byť spaľujúce.

Aké cestovné doklady potrebujem do Jordánska?

Pri ceste do Jordánska budete potrebovať cestovný pas, jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny.

Do Jordánska budete potrebovať víza, ich cena je 40 JOD, čo je v prepočte asi 50 eur.

Aké sú ceny v Jordánsku?

Oficiálnym platidlom v Jordánsku je Jordánsky dinár. Ak si zabezpečíte presuny, ubytovanie a vstupy dopredu, nemusíte si zamieňať peniaze, jedlo a suveníry viete bez väčších problémov zaplatiť aj platobnou kartou. V hoteloch sa dá platiť kartami a mimo hotelov vám okrem miestnej meny vezmú aj americké doláre. Bankomatov nájdete v meste dostatok a ceny potravín či jedla sú porovnateľné s ostatnými krajinami na Blízkom východe.

Najvýhodnejší kurz je bezpochyby v hlavnom meste Ammán. Letiskovým zmenárňam sa odporúčame oblúkom vyhnúť. Ak by ste aj počas vašej cesty nenatrafili na zmenáreň, nebojte sa spýtať miestnych obchodníkov.

Ceny ubytovania v Jordánsku sú pre našinca často lákavé. Ubytovanie v hoteli viete rezervovať od 15 eur na noc. Ceny si viete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si Jordánsko na vlastnú päsť, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aký je aktuálny čas v Jordánsku?

V Jordánsku je o hodinu viac ako na Slovensku.

Potrebujem nejaké očkovanie pred cestou do Jordánska?

Do Jordánska, podobne ako do celého regiónu Blízkeho Východu nepotrebujete žiadne špeciálne povinné očkovanie. Stačí, aby ste si postrážili všetky povinné očkovania na Slovensku. Odporúča sa, aby ste boli zaočkovaní proti hepatitíde A a B.

Tak ako v mnohých ďalších exotických krajinách, aj v Jordánsku sa neodporúča piť vodu z vodovou, ale len balenú pitnú vodu.

Tipy, čo treba vidieť v Jordánsku

10 zaujímavostí o Jordánsku

1
Mŕtve more leží vyše 390 metrov pod hladinou mora a jeho dno takmer ďalších 400 metrov pod hladinou svetového oceánu
2
Oblasť Aqaba bola v minulosti významná vďaka prístavu a Červenému moru, dnes je z nej zlatý trojuholník cestovného ruchu.
3
Wadi Rum - v arabskom jazyku znamená slovo „rum“ ľahký piesok a v skutočnosti ide o najväčšiu púštnu oblasť v Jordánsku
4
Skalnaté mesto Petra je súčasťou Nových sedem divov sveta aj zoznamu UNESCO
5
Hora Nebo je jedna z najsvätejších miest v Jordánsku a jej nadmorská výška predstavuje len 710 m n.m.
6
Mŕtve more je takmer 10-násobne slanšie ako morská voda
7
Čierne bahno v Jordánsku má prospešné účinky na pokožku, nervový systém a pomáha pri zápalových ochoreniach
8
Púštne oblasti Jordánska ste už videli aj v známych hollywoodskych filmoch ako Hviezdne vojny či Marťan
9
Petra nebola vždy prístupná verejnosti. Miestni beduíni ju dlhé roky držali v utajení pred širokou verejnosťou
10
Do Jordánska cestuje z okolitých krajín množstvo umelcov kvôli vojnovým konfliktom. V Ammáne preto nájdete množstvo umeleckých podujatí a stredísk