Skip to main content

Lacné letenky Bazilej

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Bazilej je tretie najväčšie mesto Švajčiarska a často je považované aj za mesto troch krajín. Prečo? Nachádza sa na hraniciach Nemecka, Švajčiarska a Francúzska. Takže, ak sa chystáte na multicity výlet, Bazilej je ideálny vstupný bod.

Mesto ležiace na severozápade Švajčiarska, postavené na rieke Rýn, však nemožno zaškatuľkovať len takto jednoducho. Má bohatú históriu a určite má čo ponúknuť. Kedysi mu vládli katolíci, neskôr bolo domovom protestantov a dnes má mesto známku švajčiarskeho hlavného mesta kultúry.

Do Bazileje sa viete samozrejme dostať aj vlakom alebo autom, ale najlepšie a najkomfortnejšie riešenie je letecky. Lacné letenky do Bazileja viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a SWISS, z Budapešti a Prahy sa dostanete bez prestupu a komfortne s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Easyjet.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Švajčiarsku

Aké cestovné doklady potrebujem do Švajčiarska?

Pre vstup do Švajčiarska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Zdržať sa tu môžete až 90 dní v rámci jedného polroku za účelom turizmu.

Aké je počasie vo Švajčiarsku?

Podnebie Švajčiarska nemožno generalizovať. Má rôzne mikroklímy. Vďaka hornatému povrchu sa totiž počasie môže výraznejšie líšiť. Juh Švajčiarska charakterizuje teplé až stredomorské podnebie a zvyšok krajiny má typické stredoeurópske podnebie.

Priemerné teploty sa na jar a jeseň pohybujú medzi 5 – 22 stupňami Celzia. Letá sú teplejšie okolo 18 až 28º stupňami Celzia, no a v zime klesajú na 7 až -2º stupne Celzia.

Aké sú ceny vo Švajčiarsku?

Národnou menou je švajčiarsky frank, ktorý zameníte bezproblémovo za eurá po príchode do krajiny. Niektoré súkromné podniky akceptujú i platbu v eurách, avšak často si za to účtujú poplatok.

Hľadáte hotel vo Švajčiarsku? Hotely sú tu drahšie počas pracovných dní a lacnejšie cez víkendy. Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Sieť verejnej dopravy v mestách zabezpečujú autobusy a električky a mestské vlaky (CFF).

Šoférovanie po mestách je pomerne jednoduché. Vopred sa však oboznámte s pravidlami, ktoré platia pre rôzne parkovacie zóny. Ak sa rozhodnete preskúmať mesto či okolie týmto spôsobom, auto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas vo Švajčiarsku?

Vo Švajčiarsku je presne toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Ktoré očkovania sú pred cestou do Švajčiarska povinné?

Švajčiarsko nevyžaduje pre vstup do krajiny žiadne povinné očkovania. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Tipy, čo treba vidieť v Bazileji

10 zaujímavostí o Švajčiarsku

1
Švajčiarsko má až 4 úradné jazyky (Nemčinu, Francúžštinu, Taliančinu a Románčinu)
2
Bern je hlavné mesto Švajčiarska. Najväčším mestom je však Zürich
3
Najvyššia hora vo Švajčiarsku – Monte Rosa – má výšku 4 634 m. n. m. a nachádza sa na talianskej hranici
4
Vo Švajčiarsku je povolená eutanázia. Okrem Švajčiarska je povolená aj v Belgicku, Luxembursku či Holandsku
5
Švajčiarsko nepovažuje prezidenta za hlavu štátu. Funkcia rotuje medzi členmi vlády vždy po roku
6
Švajčiarsko je po celom svete známe pre svoj bankový systém, čokolády, kvalitné švajčiarske nože, hodinky a alpské horské oblasti
7
23 % celkového počtu obyvateľov vo Švajčiarsku sú cudzinci
8
Švajčiarsko disponuje rozsiahlou sieťou protiatómových krytov, ktoré sú schopné ukryť všetko obyvateľstvo
9
Vo Švajčiarsku je viac ako 1 500 jazier
10
Polovica luxusných hodiniek vyrobených vo svete pochádza práve zo Švajčiarska