Skip to main content

Lacné letenky Belfast

Veľká Británia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Belfastu

Zaujímavé info o

Belfast je najväčšie mesto Severného Írska. Je to jeden zo štátov Spojeného Kráľovstva a nakoľko Belfast je aj hlavným mestom, spravujú odtiaľto celý štát, Je tiež mestom parkov a leží v malebnej zátoke pri rieke Lagan pri Írskom mori.

Chcete zaujímavosti? V obrovských lodeniciach Belfastu bol postavený slávny Titanic. Belfast tiež obklopujú zelené kopce, ktoré inšpirovali Jonathana Swifta pri písaní Gulliverových ciest.

Prestíž mesta vzrástla najmä po rozdelení ostrova avšak poznačila ho aj história. Na začiatku 1. svetovej vojny tu žilo okolo 400-tisíc obyvateľov, avšak počas 2. svetovej vojny mesto kompletne zbombardovali. Belfast bol zároveň dejiskom najväčších nábožensko-politických nepokojov v Severnom Írsku, tie skončili až uzavretím dohody v roku 1998.

Lacné letenky do Belfastu viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Belfastu však aktuálne neexistuje. S jedným medzipristátím v Británni viete letieť so spoločnosťami ako British Airways alebo Easyjet.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Írsku

Cestovné doklady do Írska

Na vstup do krajiny vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas.

Počasie v Írsku

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 16°C, počas ktorého môže teplotné maximum dosiahnuť 19 °C. Najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 5 °C. Kedy je teda dovolenka v Írsku tá správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je najmä máj-jún a september. Teplotné maximá tu vtedy dosahujú 15-17 °C. Počas týchto mesiacov zvykne pršať menej ako zvyčajne. Dáždnik si však so sebou rozhodne vezmite.

Ceny v Írsku

Národnou menou v Írsku je Euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Írsku? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Šoférovanie vo väčších mestách je v porovnaní s inými európskymi metropolami menej náročné. Vyhnite sa však časom ranných a večerných dopravných špičiek. Ak sa rozhodnete preskúmať Írsko na vlastnú päsť autom, toto vám odporúčame vyzdvihnúť už pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Írsku

V Írsku je o jednu hodinu menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Belfaste

10 zaujímavostí o Írsku

1
Vo svete je viac Írov žijúcich v cudzine ako v samotnom Írsku
2
Prví ľudia zavítali do Írska už v roku 12 800 pred našim letopočtom
3
Aj keď je pivo Guiness pôvodom z Írska, najviac ho vypijú v africkej Nigérií
4
V Dubline sa nachádza jedna krčma na sto obyvateľov
5
Veľa írskych mien začína predložkou ”Mac”, čo znamená ”Syn” alebo ”O” čo značí ”Potomok”
6
Írsko je jednou z mála krajín, kde nežijú žiadne hady
7
Pôvodným jazykom (galština) rozpráva dnes menej ako 10% ľudí . Gaelština je v Írsku povinným jazykom školách a nájdete v nej napísané napríklad aj názvy zastávok MHD
8
Aby ste získali Írske občianstvo stačí, že jeden z vašich starých rodičov bol pôvodom Ír
9
Najstarší bar v Európe (aj na svete) sa nachádza v Írsku, volá sa Sean’s Bar
10
Za darovanie krvi dostanete v Írsku krígeľ piva