Skip to main content

Lacné letenky Cancún

Mexiko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Cancúnu

Zaujímavé info o Cancúne

Cancún je najluxusnejšie letovisko Mexika. Je o relaxe, vyvaľovaní sa na pláži, opaľovaní sa a tequile. Ak túžite po krásnom počasí a dokonalom oddychu na neskutočných plážach, asi nenájdete lepšie miesto. Pláž je život. Týmto mottom sa riadia miestni, ktorí sa na pláži zobúdzajú, ktorých pláž živí, a ktorí tu trávia aj voľné chvíle po práci. A naozaj, pláž je presne tá vec, pre ktorú sa sem cestuje.

Kým pláže sú tu čisto okupované ľuďmi, miestne koralové útesy už majú celkom iných panovníkov. Cancún je rozhodne miestom, kam sa oplatí vziať si šnorchel, alebo si zaplatiť potápačský kurz. Okrem širokého spektra pestrofarebných rýb vás s otvorenou náručou privítajú aj ohrozené druhy morských korytnačiek, raje a majestátne žraloky citrónové.

Cancún je pre všetkých, ktorí nevedia, čo chcú. Pizza, cestoviny, španielska paella, americké hamburgery, čerstvé ryby, indické karí, luxusné sushi. Všetko, na čo si vaša myseľ pomyslí, tu aj tiež nájde, a to v obdivuhodnej kvalite. Či už sa rozhodnete pre večeru v päťhviezdičkovom hoteli alebo drobnú desiatu v pouličnom mexickom stánku, budete mať pocit, že to pre vás uvaril michelinský šéfkuchár.

Hľadáte lacnú letenku do Cancúnu? Rezervovať letenky viete z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Mexika z našich končín neexistuje. Veľmi komfortne však možno letieť s jedným prestupom s aerolinkami Eurowings, Condor, Air France, SWISS, Air Canada, Austrian Airlines či British Airways. Letisko Cancún sa nachádza približne 14 kilometrov od mesta Cancún. Priemerná dĺžka letu je 15 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Cancúne

Víza do Mexika

Do Mexika potrebujete mať platný cestovný pas a jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po dátume návratu. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Víza pre dovolenkárov nie sú potrebné.

Počasie v Cancúne

Hlavná sezóna v Cancúne platí od mája do augusta. Teplota sa drží okolo 25 stupňov a pozvoľna sa zvyšuje hodnota vlhkosti vzduchu. Návšteva tejto oblasti na jeseň, teda v čase od septembra do októbra môže byť trochu riskantná. Okrem iného je tu omnoho silnejšie slnko a treba počítať aj s možnosťou pravidelných prehánok, niekedy dokonca hurikánov.

Ceny v Mexiku

Ak sa chcete vyhnúť davom a vysokým cenám, vycestujte do tohto raja v období od mája do augusta.

Hľadáte dobrý hotel v Mexiku? Alebo radšej apartmán? na Pelikan.sk viete pozrieť a skontrolovať aktuálnu ponuku dovoleniek vo veľkom množstve hotelov a rezertov.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Mexika

Pri návšteve Mexika sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie.

Zdravotná starostlivosť je na veľmi dobrej úrovni. V Mexiku zdravotnú starostlivosť poskytujú ako štátne, tak súkromné zariadenia, ktoré sú však oveľa drahšie. Odporúčame uzatvoriť komerčné cestovné poistenie.

Aktuálny čas v Mexiku

V Mexiku je o sedem hodín menej, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba zažiť na Cancúne

10 zaujímavostí o Mexiku

1
Mexiko má 68 oficiálnych úradných jazykov. Väčšina obyvateľov ovláda jediný, španielčinu
2
V roku 2009 Mexiko legalizovalo držanie malého množstva narkotík
3
Viac než 600 000 Američanov žije v Mexiku. To z neho robí miesto, kde sa koncentruje najviac Američanov mimo USA
4
Mexiko malo prezidenta, ktorý sa svojej funkcie vzdal po hodine riadenia krajiny
5
Mexico City má najväčšiu flotilu taxíkov na svete
6
Najväčšie pyramídy na svete sa nenachádzajú v Egypte, ale v Mexiku
7
Mexiko má druhú najvyššiu produkciu konského mäsa na svete. Prekonala ho iba Čína
8
Mexiko City má najviac policajtov vzhľadom na počet obyvateľov vo svete. Je tu jeden policajt na každých 100 obyvateľov
9
V niektorých častiach Mexika ešte stále nájdete komunity vyznávajúce rituály, ktoré im majú priniesť dážď a dobrú úrodu
10
Pláže Cancun a Tulum patria medzi 10 najlepších pláží sveta podľa rebríčka od TripAdvisor