Skip to main content

Lacné letenky Čierna Hora

Čierna Hora - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Čiernej Hory

Zaujímavé info o Čiernej Hore

Už to je nejaký rok, čo cestovatelia začali vo veľkom objavovať tento malý balkánsky štát. Práve balkánska tradícia miešajúca sa so stredomorským životným štýlom vytvára jedinečnú atmosféru, ktorú musíte zažiť. Hory, pláže, byzantská, slovanská či kresťanská kultúra – to všetko táto malá krajina ponúka. A prízvukujeme, že za veľmi priaznivé ceny.

Ak pôjdete letecky do Čiernej Hory, pravdepodobne budete letieť do Podgorice. Podgorica je hlavným a zároveň najväčším mestom Čiernej Hory. Názov mesta vznikol ako označenie toho, že leží pod vrchom Gorica. Podgorica je vlastne ideálny východiskový bod pre turistiku v Čiernej Hore, je to kúsok od mora a napokon je to aj nádherné a veľmi živé balkánske mesto.

Lacné letenky do Podgorice viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines, z Budapešti môžete takto letieť spoločnosťou Wizz Air. Čierna Hora má síce krátke pobrežie, ale o to krajšie a navyše, tí čo túžia po aktívnej dovolenke v Čiernej Hore, si na svoje prídu v krásnych horách tejto neopozeranej balkánskej krajiny.

Viac Zobraziť menej

Užitečné info o Čiernej Hore

Cestovné doklady do Čiernej hory

Na vstup do Čiernej hory nebudete potrebovať cestovný pas. Postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť aspoň 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie v Čiernej Hore

Čiernohorské podnebie je typické jadranské - ponúka horúce letá na pobreží avšak vo vnútrozemí zase horskú klímu. Ideálnym obdobím pre návštevu Čiernej Hory sú letné mesiace, kedy sa ručička teplomera permanentne dostáva na 30°C.

Ceny v Čiernej Hore

Oficiálnym platidlom v Čiernej Hore je Euro.

Pre Slovákov je Čierna Hora veľmi lacnou dovolenkovou destináciou. Ceny za bežné potraviny sú tu zhruba o tretinu nižšie, ako v našich končinách.

Ceny ubytovania v Bosne a Hercegovine sú pre našinca často lákavé. Ubytovanie v hoteli viete rezervovať od 9 eur na noc. V Sarajeve nájdete super luxusné hotely svetových mien, ale aj jednoduché a lacné apartmány. Ceny si viete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si okolie Podgorice, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aktuálny čas v Čiernej Hore

V Čiernej Hore je toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Čiernej Hory

Pri cestovaní do Čiernej Hory sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie.

Letecké štatistiky o Čiernej Hore

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Čiernej Hory za posledný týždeň stála iba 35,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Čiernej Hory, odporúčame vám navštíviť mestá ako Podgorica, Tivat, Budva, Ivangrad, Zabljak.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Čiernej Hore je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Čiernej Hore

10 zaujímavostí o Čiernej Hore

1
Čierna Hora má najhlbší kaňon v Európe. Vola sa Tara (1330 m)
2
Do tretie ešte jedno naj. Najdaždivejšie miesto v Európe sa vola dedinka Crkvice
3
Skadarské jazero je najväčším jazerom na Balkáne
4
Čiernu Horu milujú aj jachtári. Ponúka k dispozícií až 1500 miest na státie
5
Čierna Hora má svoje mesto duchov. Volá sa Stari Bar a kedysi tobolo veľké a významné mesto, mohutne opevnené. Po ničivom zemetrasení ho obyvatelia opustili
6
Takisto aj najdlhšiu pláž v Európe. Má 12 kilometrov a volá sa príznačne: Velika Plaža
7
Kotor a jeho starobylé stredoveké centrum je zapísané do zoznamu UNESCO
8
Najvyšší vrch Čiernej Hory sa volá Bobotov Kuk a jeho najvyšší bod sa týči do výšky 2525 m.n.m.
9
V Čiernej Hore prakticky nie je možné nájsť rovné územie. 70 % krajiny tvoria buď strmé údolia a kaňony alebo strmé vrchy a pohoria
10
Úradným jazykom v Čiernej Hore je srbština