Skip to main content

Lacné letenky Dallas

Usa - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Dallasu

Zaujímavé info o Dallase

Jedno z najrýchlejšie rastúcich miest v USA – Dallas – má čím ďalej tým viac lákadiel pre návštevníkov z celého sveta. Či už kvôli umeniu, športu, histórii alebo nákupom, Dallas by ste mali aspoň raz za život vidieť, zažiť a ochutnať.

Napriek tomu, že Dallas nemá žiadnu ikonickú budovu, ktorú by každý z nás poznal, môže sa pochváliť krásnou panorámou s mrakodrapmi. V meste sa nachádza niekoľko rooftop barov, ale aj platená vyhliadka. Dallas je tiež o krásnej botanickej záhrade, úžasnom sochárskom umení, a predovšetkým môže byť aj o Southforku.

Southfork Ranch vám nič nehovorí? Musíte ho poznať z televíznych obrazoviek, preslávil ho J.R.om (džéjár), Bobbym a ostatní členovia rodiny Ewing! Po necelej hodinke cesty autom na sever od centra sa tam môžete vydať na komentovanú prehliadku ako interiérov, tak aj exteriérov.

Veľmi zvláštnym faktom je to, že v Dallase množstvo podnikov a kaviarní zatvárajú medzi 17-18. hodinou, čo nás dosť prekvapilo. Ak však hľadáte rozmanitosť a radi skúšate lokálne trhy, rozhodne odporúčame obľúbený Dallas Farmers Market.

Lacné letenky do Dallasu viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky spoločností Austrian Airlines, Lufthansa, Air Canada či British Airways. Priamy let do Dallasu z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Často kladené otázky o USA

Ako môžem získať víza do USA (ESTA)?

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Aké sú aktuálne cestovné obmedzenia v USA?

Do USA sa momentálne cestovať z dôvodu turizmu ešte nedá. Podľa najnovších informácii sa však USA otvorí zaočkovaným turistom z Európy začiatkom novembra 2021. Potrebné bude mať pri vstupe aj negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Viac informácii o aktuálnych podmienkach cestovania do USA prinášame v článku USA v novembri otvoria hranice pre zaočkovaných.

Koľko bežne stoja letenky do USA?

Najlacnejšie letenky do USA môžete nájsť od 350 eur. Bežne však spiatočné letenky stoja od 500 eur, v závislosti od toho do ktorej časti USA letíte. Najlacnejšie sú väčšinou letenky do New Yorku, na Floridu a do Bostonu. Naopak, na západné pobrežie, čiže do Los Angeles, Las Vegas a do San Francisca sa predávajú drahšie letenky kvôli väčšej vzdialenosti.

Aké je počasie v USA?

Pre New York a východné pobrežie USA je typické vlhké podnebie. Zimy sú tu studené, ale tunajšie teploty sú mierne vyššie ako vo vnútrozemí. Letá sú horúce a suché. Každé leto je v priemere v 18 až 25 dňoch dosiahnutá teplota 32° C. Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia leto, kedy aj teplota mora dosahuje v priemere 23°C.

Na Floride je hlavnou sezónou obdobie od decembra do februára. Klíma je teplá a suchá. Od júna do októbra rastú teploty a viac prší. Florida má vysoký výskyt hurikánov. Počas ich sezóny (júl -november) sa odporúča kontrolovať predpovede Národného centra hurikánov.

Podnebie v oblasti Kalifornie je subtropické, slnečné a teplé s jemným oceánskym vánkom v lete. Táto oblasť sa vyznačuje nízkym počtom zrážok, má priemerne 325 slnečných dní v roku.

Aké sú priemerné ceny v USA?

Národnou menou je v USA americký dolár, platidlo známe po celom svete. Všeobecne platí, že najvýhodnejšie je v USA kupovať oblečenie a elektroniku, ale samozrejme neplatí to vždy a všade.

Ceny v USA sú zvyčajne vyššie ako ceny u nás, avšak nemusí sa jednať o rozdiely zásadné. Veľmi bude záležať na destinácii, do ktorej v USA cestujete. Najdrahšími destináciami sú New York, San Francisco, Los Angeles a Havajské ostrovy. Tu sú ceny o mnoho desiatok percent vyššie ako v iných štátoch USA a je potrebné s tým počítať.

Hľadáte lacné ubytovanie v USA? Cena ubytovania sa samozrejme odvíja od toho, či chcete byť v 4-5* hoteli, alebo vám bude stačiť ubytovanie v skromnejšom apartmáne či hoteli s menej hviezdičkami. Ubytovanie v Amerike si viete porovnať aj priamo cez Pelikan.sk, počas hlavnej sezóny viete rezervovať ubytovanie na jednu noc od 8 eur.

Opäť platí staré známe pravidlo, čím bližšie do centra mesta, tým vyššie ceny. To platí najmä v prípade veľkomiest ako New York, San Francisco, Los Angeles, či Miami. Odporúčame rezervovať ubytovanie v predstihu, v bezpečnej štvrti a s dobrou dostupnosťou do mesta.

Ktoré zdravotné riziká hrozia v USA a ktoré očkovania sú povinné?

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťami.

Letecké štatistiky o Dallase

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Dallase je: 0.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Dallase

10 zaujímavostí o USA

1
V najužšom bode je od seba USA a Rusko vzdialené len 4 kilometre
2
Americká vláda otrávila alkohol počas nepopulárnej prohíbicie – zabila tak cez 10 000 ľudí
3
Najväčšia bankovka, ktorá bola kedy vytlačená, mala hodnotu 10 000 dolárov
4
V štáte Kentucky je dodnes protizákonné nosiť zmrzlinu v zadnom vrecku nohavíc
5
Jediný štát v USA, kde rastie káva, je Havaj
6
25% Američanov verí v reinkarnáciu
7
Spojené štáty nemajú oficiálny jazyk
8
Iba jeden štát USA pozostáva z jedinej slabiky -  a to štát Maine
9
Zábavný park Disneyland nepredáva žuvačky. Walt Disney nechcel, aby návštevníkov parku znechutilo, ak by šliapli na rozžutú žuvačku
10
Dolár možno rozmeniť na mince 293 rôznymi spôsobmi