Skip to main content

Lacné letenky Doha

Katar - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Dohy

Zaujímavé info o Dohe

Hľadáte lacnú letenku do Dohy? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne alebo celý dovolenkový pobyt v Dohe? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku v Dohe.

Doha či "Arabský New York" (ako hlavné mesto Kataru prezývajú), je akousi futuristickou adaptáciou rozprávky o "Tisíc a jednej noci". Vznikla len pred necelými 200 rokmi v miestnej zátoke ako malý obchodný prístav, ktorého obyvatelia sa živili najmä rybolovom a pestovaním vzácnych perál, až kým tu počas 2. svetovej vojny nevylovil nejaký šťastlivec "zlatú rybku", čo v preklade znamená, že tu objavili najväčšie ložiská čierneho zlata (ropy) na svete.

A tak sa púštny Katar premenil ako šibnutím čarovného prútika na jednu z najbohatších krajín sveta a ekonomickú veľmoc, a chudobná Doha na luxusné kozmopolitné veľkomesto plné mrakodrapov (ktoré tu vyrastajú ako huby po daždi), mešít, múzeí, obrovských športových komplexov, kontrastov, paradoxov aj excesov, kde si prídu na svoje milovníci histórie ako aj ultramodernej architektúry.

Napriek tomu, že modernizmus zasiahol túto krajinu naplno, domáci obyvatelia sú verní svojej kultúre a islamským tradíciám. V starej časti mesta si nenechajte ujsť starobylé trhovisko Souq Waqif, v ktorého uličkách sa stratíte ako v labyrinte plnom lákadiel - orientálne látky, tradičné oblečenie, perzské koberce, chutné arabské cukrovinky, exotické parfumy, voňavé prípravky z agarového dreva, koreniny od výmyslu sveta, šperky, starožitnosti, čajové servisy, vycvičení sokoli, aj slávne perly, vďaka ktorým prezývajú Katar aj "Krajinou perál".

Lacné letenky do Dohy viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Kataru resp. Dohy zabezpečuje špičková letecká spoločnosť Qatar Airways, ktorá tu má svoju obrovskú základňu. S jedným prestupom môžete do Dohy letieť aj so spoločnosťami Turkish Airlines či Pegasus.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Katare

Víza do Kataru

Katar zrušil vízovú povinnosť pre turistov zo Slovenska. Oslobodenie od vízovej povinnosti platí 90 dní počas jednorázovej cesty alebo 180 dní v prípade viacerých ciest.

Na cestu do Dohy vám budete potrebovať platný cestovný pas.

Počasie v Dohe

Katar (Doha) ponúka veľmi horúce letné počasie od mája do septembra s priemernými teplotami okolo 35°C, niekedy sa teplota dokáže vyšplhať až na neuveriteľných 48°C. K tomu sa pridáva vysoká vlhkosť vzduchu. V zimných mesiacoch (december až február) je klíma napriek množstvu zrážok príjemnejšia. Počas celého roka, najmä v zime sú v Katare časté piesočné búrky.

Ceny v Dohe

Pokiaľ nemáte zabezpečený transfer dopredu, vôbec to nie je problém. Stačí, ak si priamo na letisku zmeníte doláre alebo eurá na katarské Ryale, prípadne si ich vyberiete priamo z bankomatu (hľadajte označenie ATM) a namierite si to ku kolóne áut tyrkysovej farby s nápisom Karwa. Ide o jedinú oficiálnu taxislužbu.

Na letisku vás bude oslovovať veľa šoférov bez uniformy spoločnosti Karwa so slovami: taxi, taxi? limousine taxi? Odporúčame slušne odmietnuť alebo vôbec nereagovať, čím sa vyhnete zjednávaniu ceny a zbytočným naťahovačkám pri platení. Karwa taxi majú taxameter, ale aj tu si pri nastupovaní dajte pozor, či je taxameter “vynulovaný” a či ho vôbec taxikár zapol.

Vo všeobecnosti sú ceny taxíkov pomerne lacné (pri bežnom presúvaní sa po meste vás jazda vyjde cca na 20-30 QR, v závislosti od premávky a vzdialenosti), výnimkou je len cesta z letiska do mesta, ktorá je o čosi drahšia a väčšinou vychádza na cca 50-60 QR. Ak teda zaplatíte za cestu na letisko menej ako z letiska, je to v poriadku, nemusíte mať výčitky, že ste sa nechali oklamať.

Doha nemá metro, ani MHD. Teda MHD funguje, ale nie je príliš spoľahlivá, takze presun vlastným autom alebo taxíkom je najčastejším spôsobom prepravy.

Hľadáte hotel v Dohe? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Dohy

Pri cestovaní do Kataru nie je povinné žiadne očkovanie, odporúča sa len očkovanie proti hepatitíde A a týfusu.

Aktuálny čas v Dohe

V Dohe je aktuálne o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Dohe

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Dohy si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Viedeň.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Dohy za posledný týždeň stála iba 539,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Dohe je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Dohe

10 zaujímavostí o Katare

1
Katar je najbohatšou krajinou sveta. Tento emirát má najvyššie HDP na jedného obyvateľa na celej planéte a to viac ako 130-tisíc dolárov
2
Závody tiav sú v Katare veľmi obľúbeným športom už niekoľko stoviek rokov
3
Celá ekonomika emirátu je postavená na ťažbe a spracovaní ropy a zemného plynu, ktoré vyvážajú v obrovskom množstve i do zahraničia
4
Ďalšou zaujímavosťou je, že v Katare je veľmi neslušné odmietnuť pozvanie na návštevu, i keď je vám veľmi nepríjemná
5
Letecká spoločnosť Qatar Airways povoľuje priamo na palube so sebou prevážať aj sokolov. Sokoliarstvo je totiž v kultúre krajín Arabského polostrova hlboko zakorenené už veľmi dlho
6
90% obyvateľstva emirátu tvoria prisťahovalci, ktorí nemajú rovnaké postavenie ako domáci
7
Katar je krajinou so silnou cenzúrou. Cenzúrovaný je najmä internet a Katar blokuje všetko, čo považuje za nevhodné. Blokované sú stránky s pornografickým obsahom
8
V celej krajine sú len dva obchody, ktoré majú povolenie ponúkať alkohol
9
Ak niekomu pochválite jeho majetok, potom je tento človek povinný vám ho darovať. Tak znie nepísané pravidlo domácich
10
Smutná štatistika hovorí, že na jedného obyvateľa Katar vypustí do ovzdušia najväčšie množstvo oxidu uhličitého zo všetkých krajín sveta, a to viac ako 40 ton ročne na hlavu