Skip to main content

Lacné letenky Edinburgh

Veľká Británia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Edinburgu

Zaujímavé info o Edinburgu

Edinburgh sa rozpína na siedmych zelených kopcoch pri zálive Firth of Forth. Mesto býva prezývané aj ako „Atény severu“ vďaka stavbám inšpirovaným rímskou architektúrou a reputácii ideologického centra v oblasti filozofie, ekonomiky a medicíny, ktorú získalo v 18. storočí.

O histórii mesta by vedeli najlepšie rozprávať tajuplné uličky mesta, ktoré zažili mnoho záhadných udalostí a strašidelných postáv. Edinburgh má prosto vlastnú tajomnú príchuť, ktorú dotiahne ku dokonalosti pohárik povestnej škótskej whisky.

Tajuplné uličky, majestátny zámok, zelené parky, úžasné festivaly a pouliční umelci. Edinburgh je jednoducho perfektná destinácia na strávenie predĺženého víkendu.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Edinburghu najčastejšie kúpite už z Bratislavy, odkiaľ lieta letecká spoločnosť Ryanair. Priemerná dĺžka priameho letu sú približne dve hodiny a štyridsať minút.

Lacné letenky do Edinburghu kúpite aj z Viedne, Budapešti a Prahy. Lety sú zvyčajne buď priame, alebo s jedným prestupom. Lety do Edinburghu prevádzkujú z našich končín obvykle letecké spoločnosti: Easyjet, Lufthansa a Brussels Airlines. Do Edinburghu sa lieta na letisko Edinburgh Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Edinburghu

Cestovné doklady do Škótska

Pre vstup do krajiny vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas.

Počasie v Edinburghu

Pre Edinburgh sú typické mierne letá a dlhé studené zimy. S vetrom a oblačnou oblohou rátajte počas celého roka. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 15 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 3 °C. Najdaždivejším mesiacom je október s priemernými 80 mm zrážok.

Kedy je teda dovolenka v Edinburghu správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia leto (jún-september).

Ceny v Edinburghu

Národnou menou je britská libra, zameníte ju bezproblémovo v ktorejkoľvek zmenárni alebo na letisku.

Hľadáte hotel v Edinburghu? V lete (najmä v auguste), keď mesto žije festivalmi, však počítajte s vyššou cenou. Ubytovanie si preto rezervujte s dostatočným časovým predstihom. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Staré mesto je pomerne kompaktné. Ľahko ho prejdete i na pešo. Verejná doprava v Edinburghu je tvorená autobusmi a električkami. Autobusy sú klasicky označené číslami, pričom pri nočných spojoch je pripojené písmeno N. Jednorazový lístok platný pre autobusové a električkové spojenia (s výnimkou spojenia na letisko) stojí 1,60 £. Nočný lístok stojí 3 £. Lístky si môžete kúpiť vopred na niektorých zástavkách v automatoch alebo u vodiča, ktorý však nevydáva. Pripravte si preto presnú sumu v minciach. Pri častejších jazdách sa vám oplatí zvážiť kúpu denného lístka v sume 4 £.

Šoférovanie v meste sa v zásade neodporúča kvôli nedostatku parkovacích miest v historických uličkách centra. Ak sa však rozhodnete preskúmať okolie mesta alebo Škótsko, auto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Škótska

Po návštevníkoch sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Edinburghu

Na Slovensku je o jednu hodinu viac ako v Edinburghu.

Letecké štatistiky o Edinburgu

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Edinburgu za posledný týždeň stála iba 41,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Edinburgu je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Edinburghu

10 zaujímavostí o Edinburghu

1
Edinburgh sa stal hlavným mestom Škótska v roku 1437, keď nahradil Scone
2
Edinburgh bolo prvé mesto na svete, ktoré zaviedlo vlastnú požiarnu službu
3
V roku 1724 tu bola obesená Margaret Dickson, ktorá sa však po obesení prebrala. Margaret bola prepustená, avšak od tejto doby sa v rozsudkoch smrti obesením pridával dodatok „až ku smrti”
4
Narodil sa tu otec Sherlocka Holmesa – Sir Arthur Conan Doyle
5
V Edinburghu sa koná každoročne festival Fringe, ktorý je najväčším umeleckým festivalom na svete
6
Edinburský hrad je postavený na mieste vyhasnutej sopky
7
Edinburgh má až 112 parkov, čo z neho činí jedno z najzelenejších miest ostrova
8
Edinburgh je domovom Kameňa osudu, na ktorom boli po stáročia korunovaní anglickí monarchovia
9
Edinburgh má blízky vzťah k literatúre. Žili tu mnohí významní spisovatelia, ako napríklad aj samotná J.K. Rowling, pričom mesto sa stalo prvým Mestom literatúry pod záštitou UNESCO
10
Z Edinburghu pochádza herec Sir Sean Connery a vynálezca telefónu Alexander Graham Bell