Skip to main content

Lacné letenky Eilat

Izrael - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Mesta Elat

Zaujímavé info o Meste Elat

Eilat sa nachádza na hraniciach Jordánska a Izraela. A keďže je Izrael relatívne malý, z Eilatu sa dostanete do ktoréhokoľvek kúta krajiny. Ste pri mori, no keď sa rozhodnete pre históriu v Jeruzaleme alebo pre ultra-moderný Tel Aviv, v oboch ste do pár hodín. A keď vám Izrael nestačí, Jordánsko je len na skok. Päť kilometrov z Eilatu. A bola by škoda nepozrieť si Petru. Najslávnejšie skalnaté mesto na svete.

Linka do izraelského Eilatu je už roky obľúbená, často ju rezervujete z našich končín za veľmi nízke ceny. Eilat je ako Miami. Len na Blízkom východe.

Z letiska sa dostanete do Eilatu autobusom za 5 eur a cesta trvá necelú hodinu. Mesto Eilat je klasická turistická destinácia s veľkými plážami, hotelmi, obchodmi, reštauráciami. Ak plánujete iba nejaký ten výlet a hlavne slniť sa na pláži v Eilate, riešenie je aj autobus. Na stránke egged.co.il nájdete všetky spoje a časy, prípadne si môžete kúpiť lístok aj online. No ak vás takáto oddychová dovolenka nebaví - je tu možnosť požičiať si auto a precestovať Izrael.

Viac Zobraziť menej

Často kladené otázky o Izraeli

Aké je počasie v Izraeli?

Podnebie Izraela je prevažne suché a so slabým úhrnom zrážok za rok. Letá sú veľmi suché a teplé a striedajú ich studené a vlhké zimy. Pre horské oblasti v Izraeli je typické chladné a veterné počasie a častá snehová pokrývka. Najvyššie letné teploty stúpajú až k nepríjemným 40 stupňom Celzia. Najchladnejším mesiacom je január s teplotami 5 – 12º stupňov Celzia.

Potrebujem víza do Izraela?

Izrael má dohodu o vyňatí z vízovej povinnosti so Slovenskom. Ak cestujete do Izraela ako turista na menej než 3 mesiace, turistické víza nepotrebujete. Do Izraela budete potrebovať cestovný pas a jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate.

Akou menou sa platí v Izraeli a aké sú v Izraeli ceny?

Oficiálnym platidlom v Izraeli je nový izrealský šekel. V niektorých hoteloch a obchodoch sa dá platiť aj americkými dolármi, prípadne európskymi platobnými kartami. Peniaze odporúčame zamieňať v bankách a oficiálnych zmenárňach. V mestách je dostatok bankomatov, kde sa dá vyberať hotovosť.

Ceny ovocia a zeleniny sú približne na rovnakej úrovni, ako u nás, ale ceny potravín v Izraeli sú vo všeobecnosti vyššie, ako u nás.

Ceny ubytovania v Izraeli sú pre našinca často lákavé. Ubytovanie v hoteli môžete rezervovať od 15 eur na noc. V mestách ako Tel Aviv, Jeruzalem alebo Eilat nájdete super luxusné hotely svetových mien, ale aj veľmi jednoduché a lacné apartmány. Ceny si môžete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si Izrael na vlastnú päsť, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aký je aktuálny čas v Izraeli?

V Izraeli je o hodinu viac ako na Slovensku.

Potrebujem nejaké očkovanie pred cestou do Izraela?

Do Izraela žiadne špeciálne očkovanie pred cestou nepotrebujete. Stačí si postrážiť rovnaké očkovania, aké sú povinné na Slovensku.

Tipy, čo treba zažiť v Eilate a jeho okolí

10 zaujímavostí o Izraeli

1
Izrael má 137 pláží na 273 km morského pobrežia
2
Víkend v Izraeli začína už vo štvrtok večer
3
Viac než 44% právnikov sú v Izraeli ženy
4
60% územia krajiny zaberá púšť
5
Za jeden deň cesty autom v Izraeli sa môžete okúpať v štyroch moriach
6
Izrael má najviac múzeí na svete na počet obyvateľov
7
Jeruzalem je jedno z najstarších miest na svete, kde slobodne uctievajú všetky tri monoteistické náboženstvá – judaizmus, kresťanstvo a islam
8
Izraej má najvyššiu mieru plodnosti spomedzi vyspelých krajín – 3 deti na jednu ženu
9
Mŕtve more je najnižšie položené miesto na povrchu Zeme
10
Je to jediná demokracia európskeho typu na Blízkom východe