Skip to main content

Lacné letenky Eilat

Akciové letenky do Mesta Elat

Zaujímavé info o Meste Elat

Eilat sa nachádza na hraniciach Jordánska a Izraela. A keďže je Izrael relatívne malý, z Eilatu sa dostanete do ktoréhokoľvek kúta krajiny. Ste pri mori, no keď sa rozhodnete pre históriu v Jeruzaleme alebo pre ultra-moderný Tel Aviv, v oboch ste do pár hodín. A keď vám Izrael nestačí, Jordánsko je len na skok. Päť kilometrov z Eilatu. A bola by škoda nepozrieť si Petru. Najslávnejšie skalnaté mesto na svete.

Linka do izraelského Eilatu je už roky obľúbená, často ju rezervujete z našich končín za veľmi nízke ceny. Eilat je ako Miami. Len na Blízkom východe.

Z letiska sa dostanete do Eilatu autobusom za 5 eur a cesta trvá necelú hodinu. Mesto Eilat je klasická turistická destinácia s veľkými plážami, hotelmi, obchodmi, reštauráciami. Ak plánujete iba nejaký ten výlet a hlavne slniť sa na pláži v Eilate, riešenie je aj autobus. Na stránke egged.co.il nájdete všetky spoje a časy, prípadne si môžete kúpiť lístok aj online. No ak vás takáto oddychová dovolenka nebaví - je tu možnosť požičiať si auto a precestovať Izrael.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Izraeli

Počasie v Izraeli

Podnebie Izraela je prevažne suché a so slabým úhrnom zrážok za rok. Letá sú veľmi suché a teplé a striedajú ich studené a vlhké zimy. Pre horské oblasti v Izraeli je typické chladné a veterné počasie a častá snehová pokrývka. Najvyššie letné teploty stúpajú až k nepríjemným 40 stupňom Celzia. Najchladnejším mesiacom je január s teplotami 5 – 12º stupňov Celzia.

Víza do Izraela

Izrael má dohodu o vyňatí z vízovej povinnosti aj so Slovenskou republikou. Ak cestujete do Izraela ako turista na menej ako 3 mesiace, turistické víza nepotrebujete.

Do Izraela budete potrebovať cestovný pas a jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate.

Ceny v Izraeli

Oficiálnym platidlom v Izraeli je nový izrealský šekel. V niektorých hoteloch a obchodoch sa dá platiť aj americkými dolármi, prípadne európskymi platobnými kartami. Peniaze odporúčame zamienať v bankách a oficiálnych zmenárňach. V mestách je dostatok bankomatov, kde sa dá vyberať hotovosť.

Ceny ovocia a zeleniny sú približne na rovnakej úrovni, ako u nás, no ceny potravín v Izraeli sú vo všeobecnosti vyššie, ako u nás.

Ceny ubytovania v Izraeli sú pre našinca často lákavé. Ubytovanie v hoteli viete rezervovať od 15 eur na noc. V mestách ako Tel Aviv, Jeruzalem alebo Eilat nájdete super luxusné hotely svetových mien, ale aj veľmi jednoduché a lacné apartmány. Ceny si viete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si Izrael na vlastnú päsť, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aktuálny čas v Izraeli

V Izraeli je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Izraela

Do Izraela žiadne špeciálne očkovanie pred cestou nepotrebujete. Stačí si postrážiť rovnaké očkovania, aké sú povinné na Slovensku.

Tipy, čo treba zažiť v Eilate a jeho okolí

10 zaujímavostí o Izraeli

1
Izrael má 137 pláží na 273 km morského pobrežia
2
Víkend v Izraeli začína už vo štvrtok večer
3
Viac než 44% právnikov sú v Izraeli ženy
4
60% územia krajiny zaberá púšť
5
Za jeden deň cesty autom v Izraeli sa môžete okúpať v štyroch moriach
6
Izrael má najviac múzeí na svete na počet obyvateľov
7
Jeruzalem je jedno z najstarších miest na svete, kde slobodne uctievajú všetky tri monoteistické náboženstvá – judaizmus, kresťanstvo a islam
8
Izraej má najvyššiu mieru plodnosti spomedzi vyspelých krajín – 3 deti na jednu ženu
9
Mŕtve more je najnižšie položené miesto na povrchu Zeme
10
Je to jediná demokracia európskeho typu na Blízkom východe
Boli informácie na tejto stránke užitočné?