Skip to main content

Lacné letenky Fukuoka

Japonsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Fukuoky

Zaujímavé info o Fukuoke

Japonské mesto Fukuoku nájdete na severnom pobreží ostrova Kjúšu. S počtom 1,5 milióna obyvateľov ide o jednu z najväčších metropol Japonska. Mesto obklopujú hory, čo znamená, že vás čaká najmä vlhké subtropické podnebie, ktorému panujú horúce letá a pomerne mierne zimy.

Fukuoka je najväčším mestom na japonskom ostrove Kjúšú a hlavným mestom rovnomennej prefektúry. O tomto neobyčajne moderným meste by sa dalo povedať, že je vstupnou bránou na juh Japonska. S priemerným vekom 38,6 rokov je Fukuoka tiež druhým "najmladším" a najrýchlejšie sa rozrastajúcim mestom v celej krajine.

Veľmi široká ponuka kultúrnych atrakcií, skvelé možnosti na nákup, výnimočná gastronómia, zaujímavé múzeá a zelené plochy, to sú len niektoré z devíz, ktoré tu na viac ako 2 milióny návštevníkov ročne čakajú. Fukuoka je známa predovšetkým ako gastronomický raj a často je spájaná s najobľúbenejšími japonskými špecialitami. Známa je najmä rezancová polievka Hakata ramen, ktorú odporúčame vychutnať si v niektorom z pouličných stánkov.

Lacné letenky do mesta Fukuoka viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Fukuoky z našich končín neexistuje. Avšak s jedným prestupom možno letieť komfortne so spoločnosťami China Airlines, EVA Air, Korean Air.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Japonsku

Víza do Japonska

Podmienkou vstupu do krajiny je cestovný pas s platnosťou najmenej o 6 mesiacov dlhšou ako je predpokladaný termín opustenia krajiny. Slováci majú do Japonska bezvízový vstup do 90 dní.

Počasie v Japonsku

Podnebie Japonska je ovplyvňované monzúnmi. Sever územia má chladné, stred mierne a juh subtropické podnebie. Teploty v zime sa pohybujú medzi -9 °C až +16 °C, a v lete od +20 °C do +28 °C. V lete postihujú Japonsko silné dažde, ktoré v auguste prechádzajú až do monzúnov.

Priemerné množstvo zrážok za rok v okolí Tokia je 1 405 mm, najdaždivejší je máj so 185 mm a najsuchší je január iba s 45 mm zrážok.

Ceny v Japonsku

V Japonsku sa platí najmä hotovosťou. Miestnou menou je japonský jen. Upozorňujeme, že sa vyskytujú pomerne časté problémy s používaním zahraničných kreditných alebo debetných kariet.

Na pošte, obchodoch 7-eleven a bankách Citi Bank a HSBC je možné si v pracovných hodinách vybrať peniaze zahraničnou kartou z bankomatu. Bankomaty na pošte a v bankách sú zväčša otvorené najviac do 21:00. 24 hodín denne sú prístupné iba bankomaty v obchodoch 7-eleven a niektorých nákupných centrách. Cudziu menu možno v Japonsku zameniť zväčša len v bankách

Hľadáte hotel v Japonsku? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Japonska

Očkovanie sa odporúča len pri dlhodobých pobytoch v oblasti epidemického výskytu japonskej encefalitídy.

Aktuálny čas v Japonsku

V Japonsku je o 7 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v meste Fukuoka

10 zaujímavostí o Japonsku

1
Väčšina ulíc v Japonsku nemá svoje meno
2
Japončina má viac ako 20 rôznych spôsobov, ako povedať prepáč
3
Najväčšia japonská komunita mimo Japonska je v Brazílii
4
V Japonsku existuje budova, cez ktorú prechádza diaľnica
5
Japonské vlaky sú najpresnejšie na svete. Priemerný čas meškania je 18 sekúnd
6
Najčastejšou príčinou smrti japonských mužov vo veku 20-44 rokov je samovražda. Napriek tomu sa Japonci dožívajú najvyššieho priemerného veku na svete
7
V Japonsku je prepitné pre čašníkov považované za neslušné
8
Veľa prírodných horúcich prameňov a verejných kúpalísk v Japonsku neumožňuje vstup potetovaným ľuďom
9
V takmer 98 % prípadov adopcií v Japonsku sú adoptovaní dospelí muži. Aby vedenie rodinnej firmy ostalo v rodine
10
Spánok v práci? V Japonsku dovolené