Skip to main content

Lacné letenky Ghana

Ghana - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Ghany

Zaujímavé info o

Ghana leží v západnej Afrike na pobreží Guinejského zálivu. Jej susedmi sú Burkina Faso na severe, Pobrežie Slonoviny na západe a Togo na východe.

Ghanu odporúčame najmä všetkým tým, ktorí túžia po africkom safari či výletoch do tradičných afrických dediniek. Nezabudnite sa prejsť po bulvároch hlavného mesta Accra.

Ghana je často odporúčaná ako krajina pre začínajúcich cestovateľov. Nie je tak bohatá na turistické atrakcie či historické pamiatky ako niektoré iné štáty Afriky, ale jej bohatstvom sú priateľskí ľudia, ich tradície, bežný život, turizmom neskazené deti a výhodou je bezpečnosť, dostupnosť a angličtina.

Lacné letenky do Ghany viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností TAP Air Portugal, KLM a Turkish Airlines. Priamy let do Ghany z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Ghane

Cestovné doklady a víza do Ghany

K ceste do Ghany budete potrebovať platný cestovný pas a víza. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny. Pre turistické účely vám postačia turistické víza, ktoré si zoženiete na ghanskej ambasáde v Prahe.

Platnosť víz je 30 dní od vystavenia, platnosť nie je explicitne uvedená - týka sa však bezprostredne najbližšieho pobytu v Ghane. Za podanie žiadosti zaplatíte nevratný poplatok 60 eur a vybavenie víz trvá minimálne 10 dní. Turistické vízum sa dá raz predĺžiť o ďalšie 3 mesiace.

K žiadosti o víza musíte priložiť nasledujúce dokumenty:

  • cestovný pas
  • 4-krát vyplnený formulár (podrobne, čitateľne, anglicky)
  • 4 fotografie pasového formátu
  • rezerváciu letenky
  • výpis z vlastného bankového účtu
  • kópiu očkovacieho preukazu s vakcináciou proti žltej zimnici
  • kópiu rezervácie z hotela (kontakt na hotel je nutné uviesť v dotazníku)

Počasie v Ghane

Pre Ghanu je veľmi typické horúce africké podnebie. V hlavnej sezóne od januára do marca sa teploty šplhajú k 30° stupňom Celzia v tieni, na slnku to môže byť pokojne aj 40°C. O niečo príjemnejšie teploty môžete očakávať v ghanskej zime (jún-september), kedy ortuť teplomera šplhá len k 25° C. Špecifikom ghanského počasie je striedanie období dažďov a sucha. S dažďom počítajte od apríla až mája do novembra, so suchom v zostávajúcich mesiacoch.

Ceny v Ghane

Oficiálnym platidlom v Ghane je cedi.

Banky a zmenárne v Ghane nájdete predovšetkým v centrách veľkých miest. Najvýhodnejšie zameníte najmä americký dolár. Rozšírenosť bankomatov je podobná ako v prípade bánk a zmenární, len s tým rozdielom, že na bankomaty občas narazíte aj v menších mestách. Pred výberom je dobré si zistiť, aké maximálne množstvo bankoviek daný bankomat vydáva.

Ceny v Ghane sú štandardné africké. Ak si strážite svoj rozpočet, chodievate do miestnych reštaurácií, nakupujete v malých pouličných obchodíkoch a stánkoch, prespávate v obyčajných hoteloch pre miestnych a dopravujte sa miestne hromadnou dopravou - v takom prípade pre vás budú ghanskej ceny niekoľkonásobne nižšie ako tie slovenské.

Ubytovanie v Ghane viete rezervovať od 10 eur na noc. Fľaša vody stojí zhruba 30 až 40 eurocentov. Pivo zase kúpite do jedného eura.

Chcete si požičať auto v Ghane? Urobte tak v predstihu a vyzdvihnite si ho ihneď po prílete na letisko.

Aktuálny čas v Ghane

V Ghane je o hodinu menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Ghany

Základom je nepodceniť očkovanie. Pri cestách do Ghany je povinná iba vakcína proti žltej zimnici, ale odporúča sa aj očkovanie proti žltačke A aj B, brušnými týfusu, tetanu a v prípade ciest na vidiek aj besnote.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Ghane

10 zaujímavostí o Ghane

1
Ghana bola prvou krajinou v subsaharskej Afrike, ktorá získala nezávislosť
2
Hlavné jazyky v Ghane sú angličtina a africké jazyky vrátane Akanu, Ewe
3
Futbal je národný šport Ghany
4
Ghana je domovom rôznych jedovatých hadov
5
Ghana má najväčšie trhovisko v západnej Afrike
6
Podľa globálneho mierového indexu bola Ghana označená za najpokojnejšiu africkú krajinu
7
V ghanskom národnom parku Kakum sa nachádza viac ako 650 druhov motýľov
8
Kofi Annan je jedným z najznámejších Ghaňanov. V rokoch 1997 - 2006 pôsobil ako generálny tajomník OSN
9
Názov Ghana znamená kráľ bojovníka a siaha späť do čias ghanskej ríše medzi 9. a 13. storočím
10
Ghana je druhý najväčší producent kakaových bôbov na svete