Skip to main content

Lacné letenky Gibraltar

Gibraltár - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Gibraltaru

Zaujímavé info o

Ak túžite po exotike, no nechce sa vám vytiahnuť päty z Európy, zamierte na Gibraltár! Zaujímavosťou je, že jediná cesta, ako sa sem dostanete, vedie cez pristávaciu dráhu gibraltárskeho letiska. Ak hľadáte práve takýto zážitok, mali by ste sa poponáhľať – práce na budovaní tunela pod letiskom sa už začali a adrenalínová prechádzka po pristávacej dráhe bude čoskoro minulosťou.

Na Gibraltáre nájdete jediné voľne žijúce opice v Európe. Ich počet sa pritom veľmi starostlivo sleduje – ak by zrazu všetky vymizli, znamenalo by to (vraj) koniec anglickej nadvlády.

Lacné letenky na Gibraltár viete rezervovať z Viedne i Budapešti. Priamy let do Gibraltáru z našich končín neexistuje. S jedným prestupom sem viete letieť so spoločnosťou British Airways a Easyjet.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Gibraltári

Cestovné doklady do Gibraltáru

Občania Slovenskej republiky môžu na Gibraltár cestovať s občianskym preukazom vydaným formou ID karty alebo cestovným pasom.

Počasie v Gibraltári

Gibraltár má po celý rok veľmi príjemnú klímu. Priemerné zimné teploty sú medzi 11°C a 16°C. V júli a v auguste dosahujú priemerných 27.5°C. Inak sa pohybujú okolo 20°C. Ideálny čas na návštevu Gibraltára je na jar, prípadne na jeseň - menej turistov, stále výborné počasie.

Ceny v Gibraltári

Menou je gibraltárska libra (GIP). Hodnotou sa rovná britskej libre, dokonca sa s ňou dá bez problémov na území Gibraltáru aj platiť (hoci naopak to neplatí).

Gibraltár sa v porovnaní so Slovenskom považuje za relatívne drahú krajinu (v porovnaní s tou našou). Za kávu dáte napríklad 2 libry, za vodu takmer libru a pivo vás pokojny vyjde na päť libier.

Ceny ubytovania v Gibraltári si viete skontrolovať priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Gibraltári

V Gibraltári je rovnaký čas ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Gibraltári

10 zaujímavostí o Gibraltári

1
Gibraltár má rozlohu len 6,5 km2
2
Hustota obyvateľstva patrí medzi najvyššie na svete, až 4200 ľudí na km2
3
Pri vstupe do krajiny autom sa na veľmi malej ploche križujete s lietadlami
4
Gibraltár je daňovým rajom, sídli v ňom aj množstvo firiem zo Slovenska
5
Voda je v Gibraltáre veľmi vzácna a ešte stále mnoho ľudí ju zachytáva pomocou striech a rúr, ktoré sú nastavené tak, aby odviedli vodu do zberných nádob
6
Jedinú pevninovú hranicu so Španielskom má dlhú 1,2 kilometra
7
Gibraltár získala Veľká Británia od Španielska v roku 1713 vďaka Utrechtskej zmluve, dnes je oficiálne zámorským územím Veľkej Británie
8
Počas druhej svetovej vojny všetkých obyvateľov na čas evakuovali a nahradili ich vojaci
9
Jediné voľne žijúce opice, ktoré v Európe žijú, sa nachádzajú na Gibraltáre
10
Aj napriek svojej malej rozlohe tu existuje viac ako 50 kilometrov vykopaných tunelov