Skip to main content

Lacné letenky Hongkong

Hong Kong - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Hongkongu

Zaujímavé info o Hongkongu

Hongkong vás privíta neuveriteľnou siluetou mrakodrapov, očarí ultimátnou kuchyňou, šokuje chaotickou dopravou a prekvapí krásne udržiavanými parkmi.

Aj za relatívne krátky čas tu stihnete zažiť neskutočne veľa! Okúpať sa v mori, vybehnúť na niektorý z okolitých kopcov, nakúpiť najnovšie módne výstrelky či zažiť typickú nočnú párty. To všetko ste schopní stihnúť za jeden deň. Navyše každý večer o ôsmej začína show symfónie svetiel – svietiace a blikajúce mrakodrapy vám predstavia energiu, ducha a rozmanitosť tohto mesta.

Hongkong, alebo po čínsky voňavý prístav, pozostáva z vyše 200 ostrovov a je to jedno z najľudnatejších miest na svete. Aj preto patrí medzi mestá s najväčšou koncentráciou výškových budov na svete na km2. Bývalá britská kolónia sa vrátila do područia Číny ako osobitná administratívna oblasť v roku 1997.

Hongkong je známy predovšetkým ako významné ekonomické a obchodné centrum. Vysoké mrakodrapy a rušný život sa tu mieša s zachovanou tradíciou. V tomto modernom veľkomeste sa snúbi zdanlivo nemožné - moderná architektúra s historickými a kultúrnymi pamiatkami, panelová zástavba s nedotknutou prírodou i bohatstvo s chudobou.

Lacné letenky do Hongkongu viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z Viedne prevádkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines, trvá približne jedenásť hodín. Veľmi komfortne s jedným prestupom možno letieť z Viedne s aerolinkami Lufthansa, SWISS, Emirates či Finnair. Z Budapešti sú to najmä Emirates a Qatar Airways, ale aj KLM či Aeroflot a z Prahy potom Air France a ČSA.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Hongkongu

Víza do Hongkongu

Držitelia cestovného pasu SR s biometrickými údajmi nepotrebujú vízum na vstup a pobyt v Hongkongu do 90 dní za účelom turistiky či iným neziskovým účelom. Hongkonské úrady požadujú, aby platnosť pasu bola minimálne 6 mesiacov od vstupu do Hongkongu.

Počasie v Hongkongu

V krajine vládne vlhké subtropické podnebie, v zimnom období prichádzajú monzúny a prinášajú studený a suchý vzduch. V letných mesiacoch je tropické vlhké počasie s občasnými prehánkami a búrkami.

Najvhodnejšou dobou na návštevu sú október, november a december, kedy svieti slnko. V lete nastáva teplé a vlhké podnebie.

Ceny v Hongkongu

Oficiálnou menou v Hongkongu je hongkongský dolár.

Hľadáte hotel v Číne? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán

Zdravie a očkovanie pred cestou do Číny

Všeobecne najčastejšími chorobami, proti ktorým sa cestovatelia očkujú, je jednoznačne žltačka typu A a B (hepatitída) a brušný týfus, prípadne cholera. Ďalej je dobré si dostatočnú dobu pred cestou skontrolovať platnosť očkovania proti tetanu a obrne. Povinné očkovanie však nie je žiadne.

Aktuálny čas v Hongkongu

V Hongkongu je o 8 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Hongkongu

10 zaujímavostí o Číne

1
Podľa legiend vznikla Čína pred 4000 rokmi počas obrovskej potopy
2
Číňania ročne spotrebujú 45 miliárd párov drevených paličiek
3
Na niektorých miestach v Číne slnko vychádza až o 10 hodine
4
Hracia konzola Playstation je v Číne zakázaná
5
V Číne platí cenzúra na slovo cenzúra
6
Čína udeľuje tresty smrti 4-krát častejšie ako všetky krajiny sveta dohromady
7
V Číne žije dodnes viac než 35 miliónov ľudí v jaskyniach
8
V Číne existuje most, na ktorom sa mení strana jazdy z pravej na ľavú
9
V priemere je každých 5 dní v Číne postavený nový mrakodrap
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvôli jeho úlohe vo filme Sedem rokov v Tibete