Skip to main content

Lacné letenky Jakarta

Indonézia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Jakarty

Zaujímavé info o Jakarte

Pre niekoho len transfer na Bali, pre niekoho vstupná brána pre cestovanie po Indonézii. Jakarta, hlavné mesto Indonézie, 10-miliónová metropola, jedna obrovská zmes kultúr, tradícii, gigantických dopravných zápch a úžasných gastronomických zážitkov. Nachádza sa na ostrove Jáva. Toľko ľudí na jednom mieste sotva uvídite niekde inde na svete!

Vďaka medzinárodnému letisku Soekarno–Hatta bude s najväčšou pravdepodobnosťou práve Jakarta vstupnou bránou do vašej dovolenky v Indonézii. Len ťažko nájdete miesto s takouto energiou. Preto ho čo najlepšie vnímajte všetkými zmyslami, budete očarení!

Indonézia je nádherné a rozmanité miesto. Je to bezpečná exotika, ktorá sľubuje skutočné dobrodružstvo na viac ako 17 000 ostrovoch. Pre Európana je lacnou krajinou. Samozrejme záleží to aj od toho, akým spôsobom cestujete, kde sa stravujete a čo od vášho výletu očakávate. Ale od ubytovania, cez jedlo, zapožičanie surfu, či skútru až po fľašu alkoholu tu dáte za väčšinu vecí len pár eur.

Lacné letenky do Indonézie viete rezervovať aj z letísk Viedeň, Budapešť či Praha. Priamy let do Indonézie z našich končín neexistuje. Avšak veľmi komfortne možno letieť s jedným prestupom s leteckými spoločnosťami ako Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines či Garuda Indonesia.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Indonézii

Víza a cestovné doklady do Indonézie

Do Indonézie potrebujete cestovný pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. A áno budete potrebovať aj víza.

Ak chcete navštíviť Indonéziu na menej ako tridsať dní, bude vám stačiť jednoduché 30-dňové vízum, ktoré vybavíte pohodlne po prílete priamo na letisku za niekoľko minút. Občania SR majú toto vízum bez poplatku. Potrebujete ale pas platný minimálne šesť mesiacov od príletu, kópiu spiatočnej letenky a dve voľné strany v pase. Toto vízum sa nedá predĺžiť.

V prípade dlhšej dovolenky je možné požiadať o 60-dňové vízum na indonézskej ambasáde v Bratislave. Okrem spomínaných podmienok je treba priložiť aj vyplnenú žiadosť (ktorú nájdete na stránke Indonézskej ambasády ) s farebnou fotografiou (ako na pas) a platnú spiatočnú letenku v termíne maximálne do 60 dní od príletu do Indonézie. Za jednovstupové vízum sa platí poplatok cca 50 eur a jeho vybavenie trvá oficiálne cca 24 hodín.

Počasie v Indonézii

Do Indonézie môžete pokojne zamieriť počas celého roka. Teploty sa celé mesiace pohybujú na príjemných 30ºC s dlhými hodinami žiariaceho slnka. Voda v mori so svojimi 26º C až 29º C priam láka na kúpanie.

Indonézia sa nachádza len 8º južne od rovníka, čo tejto krajine zabezpečuje tropické podnebie so stabilne vysokými teplotami počas celého roka. Teploty sa pohybujú medzi 29 – 33º C počas 12 mesiacov, no výrazne cítiť rozdiel medzi dvomi ročnými obdobiami.

Tzv. obdobie dažďov, kedy spadne najväčšie množstvo zrážok, trvá od novembra do marca. Vlhkosť vzduchu dosahuje hodnoty až 85%. Suché obdobie začína v apríli a trvá do októbra. Nočná teplota neklesá pod 22º C.

Ceny v Indonézii

Eurá si bez problémov zameníte aj na letisku v Jakarte alebo Denpasare, menou je indonézska rupia. V mestách a turistických centrách sú k dispozícii bankomaty a rovnako v obchodoch sa dá platiť kartou.

Hľadate lacné ubytovanie na ostrove Bali? Pelikán sa kamoší s mnohými rezortmi v Indonézii, ale aj slovenskými a zahraničnými cestovnými kanceláriami. Vďaka tomu si na Pelikan.sk viete pozrieť a skontrolovať aktuálnu ponuku dovoleniek v najväčšom množstve hotelov a rezertov. Ubytovanie kombinuje letenky, hotel a často aj transfer či all inclusive služby.

Ubytovanie v Indonézii je veľmi rôznorodé a naozaj záleží len na vás, po čom túžite a ako chcete stráviť vašu dovolenku. Nájdete tu všetko, od drahých krásnych obrovských rezortov až po lacnejšie malé hostely.

Aktuálny čas v Indonézii

V Indonézii je o šesť hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Indonézie

Očkovanie pred návštevou Indonézie nie je nutné, avšak všeobecne sa odporúča pre Indonéziu dať sa zaočkovať proti brušnému týfusu a žltačke typu A a B. Napr. v rezortoch na Bali je však len veľmi malá šanca, že sa niektorou s týchto chorôb nakazíte.

Horúčka Dengue sa v turistických oblastiach vyskytuje len veľmi málo a aj to väčšinou len v období dažďov (december - marec). Je však potrebné sa pred komármi chrániť, a v tomto prípade sú domáce prostriedky oveľa účinnejšie ako tie čo si priveziete.

Tipy, čo treba vidieť v Indonézii

10 zaujímavostí o Indonézii

1
Jednotlivé ostrovy Indonézie sa od seba zásadne líšia. Najcivilizovanejšia Jáva je moslimská, vedľajšie turistické Bali je hinduistické, východný Flores zase kresťanský
2
Keďže je Indonézia značne rozsiahla, prechádzajú ňou tri časové pásma
3
Zhruba polovica obyvateľstva krajiny žije z menej než 2 dolárov na deň
4
Na Jáve boli objavené pozostatky druhu Homo erectus
5
Prvým Európanom, ktorý navštívil Indonéziu bol Marco Polo
6
Indonézia je najväčšie súostrovie na svete, zároveň jej patrí 17 000 ostrov
7
Indonézia je súčasťou oblasti zvanej Ohnivý kruh. Je to lokalita v Tichom oceáne charakteristická častými zemetraseniami a vulkanickou činnosťou
8
Indonézia je štvrtá najľudnatejšia krajina na svete
9
V jednom z indonézskych pralesov ol objavený najdlhší had na svete s dĺžkou až 10 metrov
10
Indonézia má 300 etnických skupín používajúcich 583 jazykov a ich dialektov. Oficiálnym jazykom krajiny je indonézčina (zvaná tiež Bahasa Indonesia)