Skip to main content

Lacné letenky Jerevan

Arménsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Jerevanu

Zaujímavé info o Jerevane

Jerevan je hlavným a najznámejším mestom v Arménsku. Nachádza sa na západe krajiny, len 12 km od tureckých hraníc. Má pomerne malú rozlohu 227 km² a počet obyvateľov tesne nad jedným miliónom.

Mesto je veľmi staré, čo dosvedčuje aj fakt, že bolo vybudované na mieste, kde stála už v roku 783 pred Kr. starodávna pevnosť. Význam mestu dávala strategická poloha na križovatke dôležitých obchodných ciest z Ruska a Anatólie do Perzie. Jerevan a celé Arménsko patrí medzi najstaršie osídlené miesta na našej Zemi.

Jerevan je veľmi príjemná metropola, ktorá ponúka krásne zákutia, pamiatky, múzeá a zároveň moderný spoločenský život, ktorý by ste o kúsok ďalej v podstatne väčšom Tbilisi ťažko hľadali. Sú tu nákupné bulváre s obchodmi zahraničných značiek, príjemné reštaurácie, záhradné kaviarne, a preto si Jerevan vyslúžil prezývku Paríž Kaukazu.

Lacné letenky do Jerevanu viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Aeroflot, Ukraine International, Aegean či lowcost Wizz Air, ktorý od roku 2020 zabezpečuje priamy let do Jerevanu.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Arménsku

Cestovné doklady a víza do Arménska

Na vstup do Arménska nebudete potrebovať víza. Stačí mať platný cestovný pas s platnosťou aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Počasie v Arménsku

Pre Arménsko je veľmi typické suché a subtropické podnebie, avšak vzhľadom k svojej nadmorskej výške tiež chladné a vysokohorské. Priemerné teploty v zimných mesiacoch sa pohybujú okolo 0 ºC, pričom priemerné teploty v júli sa pohybujú nad 25 ºC.

Kedy teda cestovať do Arménska? Najmä počas letných mesiacov.

Ceny v Arménsku

Oficiálnym platidlom v Arménsku je arménsky dram. Najväčšia bankovka má hodnotu až 100-tisíc dramov.

Bankomaty v Arménsku sú veľmi dostupné, platby kartou zriedkavé. Peniaze neodporúčame zameniť od miestnych ľudí, iba od oficiálnych zmenární v meste či na letisku. Bez problémov zameníte najmä eurá a americké doláre.

Ceny v Arménsku sú lacnejšie v porovnaní so Slovenskom. Pomerne lacná je tu hromadná doprava, historické pamiatky a miestny alkohol. Za obed v reštaurácii zaplatíte v priemere 5 eur, pohár piva stojí menej ako euro a základný lístok na MHD stojí menej ako 0,20 eura.

Lacné ubytovanie v Arménsku viete rezervovať prostredníctvom Pelikána. V ponuke sú luxusné hotely v Jerevane, ale aj lacnejšie ubytovanie v apartmánoch a guesthouse.

Chcete si požičať auto v Arménsku? Odporúčame tak urobiť vopred a vozidlo vyzdvihnúť hneď po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Arménsku

V Arménsku je o tri hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Arménska

Pred cestou do Arménska nie je potrebné absolvova žiadne špeciálne očkovanie. Úroveň zdravotníctva je v krajine nižšia v porovnaní s európskym štandardom, avšak nemocnice a ošetrovne nájdete v každom meste. Pred pobytom v Arménsku odporúčame tiež cestovné poistenie, najmä pre turistov chystajúcich sa do horských oblastí.

Letecké zaujímavosti o Jerevane

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Jerevane je: 1.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Arménsku

10 zaujímavostí o Arménsku

1
Arménsko má rozlohu len 29 743 kilometrov štvorcových, čo je skoro ako tri pätiny Slovenska
2
Arménci sú prvou krajinou, ktorá si osvojila kresťanské náboženstvo
3
Paradoxne viac Arméncov žije v zahraničí, než v Arménsku
4
Arménska vlajka je vodorovná trikolóra červenej, modrej a oranžovej
5
Najvyššou horou Arménska je sopka so štyrmi vrcholmi, Aragac má výšku 4091 m.n.m.
6
Arménske víno sa vyrába už neuveriteľných osem tisíc rokov
7
Národným športom je šach. Arménsko vyhráva množsvo šampionátov
8
Podľa Guinnessovej knihy rekordov je najdlhšou dvojchodnou lanovkou armánska Tatev Aerial Tramway, ktorá má dĺžku 5 752 m
9
Jerevan založili tridsať rokov predtým, než bol založený Rím
10
Národným symbolom je ale vrch Ararat a ten sa nachádza blízko za hranicami v susednom Turecku