Skip to main content

Lacné letenky Kamerun

Kamerun - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Kamerunu

Zaujímavé info o

Kamerun sa nachádza v strednej Afrike v oblasti Guinejského zálivu. Vedeli ste, že na svojom juhu ukrýva ohromnú plošinu pokrytú dažďovými pralesmi? Smerom k severu sa potom postupne mení v suchšie trávnaté pláne, ktoré potom ďalej na sever a západ prechádzajú v nepravidelné pásmo hôr.

Ak milujete turistiku a chcete objavovať neprebádané časti, sú tu vynikajúce možnosti trekingu. Na severe v Mandara Mountains, južnejšie v Bamenda Highlands alebo úplne na juhu v okolí najvyššej západoafrickej hory Mt. Cameroon (4095 m.n.m).

Najväčším mestom je vo vnútrozemí Yaoundé, hlavné mesto krajiny. Na pobreží je to Douala, dôležitý prístav. V jeho okolí nájdete nádherné pláže s tmavým lávovým pieskom. Ďalšie krásne pláže sú pri meste Kribi.

Lacné letenky do Kamerunu viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines, Ethiopian Air Lines alebo Air France. Priamy let do Kamerunu z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kamerune

Cestovné doklady a víza do Kamerunu

Pre vstup do Kamerunu budete potrebovať cestovný pas a víza. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa návratu z krajiny.

Pre vstup do Kamerunu je nutné vízum, ktoré sa vydáva na tri, šesť a dvanásť mesiacov. V každom z desiatich regionálnych miest funguje migračný úrad, ktorý môže víza predĺžiť či získať permanent residency. Víza sa vybavujú na kamerunskej ambasáde v Berlíne, a to za 120 eur na 90 dní.

Počasie v Kamerune

Pre Kamerun je typické tropické a vlhké podnebie. Krajina je však veľmi členitá a rozmanitá a to sa týka aj počasia. Kedy cestovať do Kamerunu? Obdobie sucha je vtedy, keď v Európe panuje zima a naopak obdobie dažďov je vtedy, keď u nás panuje leto.

Ceny v Kamerune

Oficiálnym platidlom v Kamerune je stredoafrický frank. Na platby kartou zabudnite, s výberom z bankomatu je to výrazne lepšie. Vo väčšine miest fungujú veľké africké či francúzske banky.

Ceny v Kamerune nie sú pevné a veľmi veľa závisí od vašich vyjednávacích schopností. Orientačné ceny: pivo 1 euro, hlavné jedlo 2-3 eurá, hotel na noc rezervujete od 15 eur.

Lacné ubytovanie v Kamerune nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame luxusné hotelové značky, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať.

Chcete si požičať auto? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť priamo na letisku po prílete.

Aktuálny čas v Kamerune

V Kamerune je toľko isto hodín ako na Slovensku, sme totiž v rovnakom časovom pásme.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kamerunu

Očkovanie proti žltej zimnici a obrne je povinné a pri vstupe do krajiny a je potrebné ho preukázať záznamom v medzinárodnom očkovacom preukaze.

Pri ceste do africkej exotike je vysoko odporúčané je zaočkovanie proti žltačke A aj B, brušnému týfusu a meningitíde. Veľké zdravotné nebezpečenstvo predstavuje najmä malárie a črevné choroby. Odporúčame obozretnosť pri stravovaní aj v lepšie vyzerajúcich zariadeniach.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Kamerune

10 zaujímavostí o Kamerune

1
Kamerun má veľmi veľa termálnych prameňov
2
Kamerun bol kedysi nemeckou kolóniou
3
Paul Biya je prezidentom Kamerunu od roku 1982
4
Kamerun je známy tiež pre banány, bavlnu, olejnaté semená, kakao a kávu
5
Národný park Waza je veľmi populárnou destináciou
6
Rieka Sanaga je najdlhšia v Kamerune a nie je splavná
7
Chudobní Kamerunčania si zarábajú farmárčením
8
Prvá africká krajina, ktorá sa kedy dostala do štvrťfinále svetového pohára vo futbale (FIFA)
9
Niektoré z najúrodnejších pozemkov na svete sú v Kamerune
10
Kamerun má asi 230 hovorových jazykov okrem francúzštiny a angličtiny