Skip to main content

Lacné letenky Kolombo

Akciové letenky do Colomba

Kolombo

Srí Lanka je zmesou nekonečných pláží, prívetivých miestnych, osviežujúceho čaju, tisícročnej histórie, skvelého jedla a jedinečných zážitkov. Na svete je iba pár takých miest, kde nájdete tak veľa lokalít na zozname UNESCO a na takom malom území ako na Srí Lanke.

Na Srí Lanke žije cez dvadsať miliónov ľudí, z toho 750-tisíc obyvateľov žije práve najväčšom meste Kolombo. Mesto, ktoré je na severovýchode ohraničené riekou Kelani, leží na západnom pobreží Srí Lanky. Ostrov je malý a neskutočne rozmanitý, krajina sa tu mení každým kilometrom. Ak chcete utiecť z tropickej klímy srílanskej nížiny, urobte si výlet do hôr, kde sa pestuje svetoznámy srílanský čaj. Nazbierajte si čajové listy, zalejte ich horúcou vodou a užívajte si pokoj v duši na krikľavo zelených čajových plantážach s európskou klímou.

A potom, samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani na skvelé rodinné pláže na západe, na surférske pláže na juhu a na stále neprebádané, no o to krajšie pláže na východe ostrova. Srí Lanka je ultimátny cestovateľský raj. Je malá, ale bohatá, je exotická, ale rovnako aj osviežujúca, pohladí dušu tradičného dovolenkára aj cestovateľa, ktorý si ju chce užívať plnými dúškami.

Lacné letenky na Srí Lanku? Z našich končín sa tam viete najlepšie dopraviť z Viedne, Bratislavy, Budapešti či Prahy. Pre mnohých ľudí je rozhodujúca cena letenky, iný vyhľadávajú komfortný palubný servis a logické časy odletov resp. príletov.

S Emirates viete letieť na Srí Lanku komfortne z Viedne, Budapešti, ale aj Prahy a v cene leteniek je zahrnutá podpalubná batožina (najmenej 20kg), cestujete s jedným prestupom v Dubaji. Qatar Airways, podobne ako ich najväčší konkurent z Emirátov, lietajú z Viedne, Budapešti a Prahy na Srí Lanku s jedným prestupom v Dohe. Opäť je v cene letenky zahrnutá aj podpalubná batožina (30 kg). Turkish Airlines lietajúce do najviac destinácií na svete samozrejme nemôžu chýbať. Sú známi svojou tureckou pohostinnosťou na palube a pri ceste na Srí Lanku umožňujú vziať si so sebou až 2 batožiny s váhou do 23 kilogramov. Lietajú z Viedne, Košíc, Budapešti a Prahy.

Nízkonákladová letecká spoločnosť flydubai teší Slovákov veľmi výhodnými letenkami do exotických destinácií s jedným prestupom v Dubaji. Letieť možno z Bratislavy alebo Prahy a štandardne s jedným kusom podpalubnej batožiny. Na palube lietadla však nie je štandardný palubný servis. Letecká spoločnosť Austrian Airlines lieta medzi Viedňou a Kolombom bez prestupu. Priemerná dĺžka letu je približne 10 hodín s jedným prestupom.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Srí Lanke

Wiza i dokumenty podróżne na Sri Lankę

Do wstępu do kraju należy posiadać paszport ważny na okres 6 miesięcy dłużej od terminu planowanego wyjazdu ze Sri Lanki. Należy również posiadać bilet powrotny oraz środki finansowe w wysokości minimum 30 USD / dzień. Od dnia 1.1.2012 trzeba również zautoryzować swój wjazd na teren kraju w systemie ETA.

Pogoda na Sri Lance

Całoroczne gorące i tropikalne pogody z bardzo wilgotnym powietrzem są charakterystyczne dla Sri Lanki. To dlatego, że wyspa leży w paśmie tropikalnym, w którym spotyka się pora sucha z porą deszczową. Od maja do sierpnia na pogodę na wyspie wpływa monsun Yalaa. Ma on wpływ szczególnie na południowo-zachodnią część Sri Lanki. To tutaj trwa najbardziej suchy okres podczas głównego sezonu – od grudnia do marca. Drugi monsun nazywany Maha występuje w północno-zachodniej części wyspy i trwa od września do stycznia.

Pora sucha w tej części wyspy trwa od maja do września. Ponieważ monsuny się ze sobą przeplatają, trzeba sobie dobrze wybrać lokalizację wakacji. Sri Lanka jest doskonałym miejscem na wakacje w czasie całego roku. Temperatura powietrza wynosi tutaj średnio 27°C, a średnia temperatura wody wynosi od 27°Cdo 30°C. Każdy, kto odwiedzi Sri Lankę w miesiącach letnich, potwierdzi fakt, że najpiękniejsze plaże tego niesamowitego kraju znajdują się na wschodzie, w obszarach Nilaveli, Passikudah i Kalkudah.

Ceny na Sri Lance

Narodową walutą jest Rupia Lankijska. W podróży do kraju nie opłaca się mieć przy sobie banknotów o dużych nominałach, nie wszędzie będzie możliwość wydania. Sprzedawcy często nie mają dostatecznie dużo gotówki do wydania. W miejskich punktach wymiany walut bez problemu wymienicie dolar, euro oraz librę za miejską walutę i przeciwnie. Przy wyjeździe ze Sri Lanki polecamy zamienić sobie wszystkie pieniądze z powrotem, ponieważ w naszych okolicach niestety nie wymienicie pieniędzy z waluty, która obowiązuje na Sri Lance.

Tanie hotele na Sri Lance

Na Flipo macie możliwość wybrania sobie zakwaterowania spośród wielu opcji - od tanich apartamentów po świetne hotele i resorty. Dostępne możliwości zakwaterowania możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Sri Lankę

Do podróżowania po Sri Lance nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Należy jednak wiedzieć, że opieka zdrowotna nie jest tutaj na najwyższym poziomie, a skomplikowane przypadki nie są możliwe do wykonania w tym kraju. Turyści muszą zapłacić za badania, a ceny za te usługi są dość wysokie. Z tego powodu polecamy przed podróżą wykupienie ubezpieczenia.

Aktualny czas na Sri Lance

Sri Lanka znajduje się w strefie czasowej UTC +05:30. Mówiąc wprost: na Sri Lance jest zawsze o 4,5 godziny więcej niż w Polsce.

Tipy na zážitky - Kolombo a okolie

Tipy, čo treba vidieť na Srí Lanke

10 zaujímavostí o Srí Lanke

1
Srí Lanka sa ešte pred 50 rokmi volala Cejlón. Slovíčko pochádza zo slova Ceilao, resp. názvu krajiny pod prvými koloniálnymi vládcami ostrova z Portugalska. Srí Lanka zmenila svoj názov až vo chvíli, keď sa stala republikou v roku 1972
2
Najstarší strom na svete sa nachádza na Srí Lanke, odhaduje sa, že ho zasadili ešte pred 2000 rokmi
3
V roku 2016 sa podarilo krajine znížiť riziko malárie na 0%. A pritom v 20. storočí patrila medzi krajiny s najvyšším počtom nakazených ľudí
4
Najvyšši vrch Srí Lanky, Adam’s peek, je považovaný za jedno z najposvätnejších miest ostrova. Budhisti, hinduisti, moslimovia, ale aj kresťania tvrdia, že stopy na vrchole sú stopami ich Boha
5
Srí Lanka je štvrtý najväčší producent a tretí najväčší vývozca čajov na svete
6
Srí Lanku kolonizovali Portugalci (1505), Holanďania (1658) a Briti (1796), samostatnosť nadobudli až v roku 1948
7
Srí Lanka je prvou krajinou, ktorá na post premiéra parlamentu menovala ženu
8
Hinduisti veria, že Srí Lanka bola kedysi prepojená s Indiou pevninou
9
Pri ničivej vlne v roku 2004 zomrelo vyše 30-tisíc ľudí. Šokujúce bolo zistenie, že všetky zvieratá príchod tsunami predpovedali a ešte hodinu predtým, než vlna udrela, mnohé z nich utiekli do vnútrozemia
10
Americký raper Akon dostal doživotný zákaz vstupu na Srí Lanku. V roku 2010 totiž v jednom zo svojich klipov žúroval priamo pod sochou Budhu. To vyvolalo masívne protesty v hlavnom meste
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)

Objednajte si od Pelikána