Skip to main content

Lacné letenky Kuala Lumpur

Akciové letenky do Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je jedno z najmodernejších miest Juhovýchodnej Ázie. Plné mrakodrapov, skvelého street-foodu a ešte lepších zážitkov. Kombinuje sa tu luxus Západu okorenený ázijskými vôňami a európskym životným štýlom. Kuala Lumpur je vo všeobecnosti výborný východiskový bod pre cestovanie po Juhovýchodnej Ázii.

Multikulturalizmus je práve to, čo na Malajzii fascinuje najviac. Nájdete tu vzrušujúci mix indickej, čínskej a malajskej kultúry, rôznych náboženstiev, ale aj prírodných a gurmánskych zážitkov. A pre mnohých je najväčším lákadlom práve fakt, že sa tu na rozdiel od mnohých iných destinácií Juhovýchodnej Ázie nebudete potkýnať o turistov - stále je akosi mimo hlavných turistických trás.

Hlavné mesto Kuala Lumpur, síce nedosahuje krásu Singapuru, či atmosféru Bangkoku, ale má svoje čaro. Je plné historických budov (najstaršia mešita v meste, Jamek, patrí medzi najkrajšie architektonické diela v KL), mrakodrapov, zelených parkov, rušných pouličných trhov, nočného života, a najmä obrovitánskych obchodných domov, kde sa domáci venujú svojím dvom najobľúbenejším aktivitám - jedeniu alebo nakupovaniu.

Kuala Lumpur je jednou z najnavštevovanejších destinácií Juhovýchodnej Ázie. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je Malajzia veľmi obľúbenou destináciou. Lacné letenky do Kuala Lumpur viete rezervovať z Viedne, Budapešti, Košíc aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Qatar Airways, Emirates, EVA Air, Turkish Airlines, Thai Airways či KLM. Priemerná dĺžka letu do Kuala Lumpur je 15 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kuala Lumpur

Víza do Malajzie

Podmienkou vstupu do krajiny je platnosť pasu najmenej 6 mesiacov po plánovanom odchode z krajiny a spiatočná letenka, resp. letenka do nasledujúcej destináci.

Vstup do krajiny bez víz je možný, ak pobyt neprekročí 90 dní.

Počasí v Malajsii

Malajsie je poměrně blízko rovníku, což znamená, že je celoročně velmi atraktivní z pohledu teploty vzduchu a vody. Hlavní sezóna jihovýchodní Asie obecně začíná v polovině listopadu a končí posledním březnovým týdnem. Duben a květen se vyznačuje větším výskytem srážek, ale roste i teplota vzduchu. Letní měsíce přinášejí vysoké teploty vzduchu, ale i krátké a intenzivní deště.

Čím blíže jsou zimní měsíce, tím je klidnější i počasí a přibývá i turistů. Náš tip: Pokud chcete cestovat v hlavní sezóně, vyberte si únor nebo březen, z pohledu letenek a ubytování jde o cenově nejatraktivnější období.

Ceny v Malajsii

V Malajsii se platí tzv. malajským ringitem, který se dělí na 100 senů. Se směnou peněz není žádný problém. Směnárny najdete téměř na každém kroku a rozdíly mezi kurzy jsou jen minimální. V některých oblastech jsou ceny vyšší. V Kuala Lumpur dokonce i stonásobně.

Jednoduché ubytování seženete již za 30 - 75 MYR. Luxusnější třída ubytování se pohybuje mezi 200 - 300 MYR. Hledáte hotel na Penangu? V obrovské nabídce lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do Malajsie

Povinné není žádné očkování, při cestování se doporučuje očkování proti žloutence.

Aktuální čas v Malajsii

V Malajsii je o 6 hodin více než v České republice.

Tipy, čo treba vidieť v Kuala Lumpur

10 zaujímavostí o Malajzii

1
Pôvodný názov Malajzie je Aurea Chersonesus, čo v preklade znamená zlatý polostrov
2
Malajzský ostrov Borneo je tretí najväčší ostrov na svete. Hneď po Grónsku a Novej Guiney
3
Najväčší kruhový objazd na svete sa nachádza v Malajzii. Jeho priemer je 3,5 kilometra
4
Komnata jaskyne Sarawak v národnom parku Gunung Mulu je najväčšou jaskynnou miestnosťou na svete. Zmestili by ste do nej pokojne aj Boeing 747
5
Na ostrove Penang nájdete najstaršiu anglickú školu v Juhovýchodnej Ázii
6
Vlajku Malajzie navrhol architekt
7
Miestny čas v Malajzii sa menil už osemkrát v histórii. Aktuálne je tam o 6 hodín viac ako u nás
8
Malajzia má obrovské množstvo diaľníc. V súčasnosti je ich celková dĺžka viac ako 65- tisíc kilmometrov
9
Novorodeniatka a malé deti volajú v Malajzii ulat. V preklade to znamená červ
10
Malajzia má ešte jeden unikát – najdlhší most Juhovýchodnej Ázie, most na ostrov Penang

Objednajte si od Pelikána

Boli informácie na tejto stránke užitočné?