Skip to main content

Lacné letenky Kuala Lumpur

Akciové letenky do Kuala Lumpur

Zaujímavé info o Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je jedno z najmodernejších miest Juhovýchodnej Ázie. Plné mrakodrapov, skvelého street-foodu a ešte lepších zážitkov. Kombinuje sa tu luxus Západu okorenený ázijskými vôňami a európskym životným štýlom. Kuala Lumpur je vo všeobecnosti výborný východiskový bod pre cestovanie po Juhovýchodnej Ázii.

Multikulturalizmus je práve to, čo na Malajzii fascinuje najviac. Nájdete tu vzrušujúci mix indickej, čínskej a malajskej kultúry, rôznych náboženstiev, ale aj prírodných a gurmánskych zážitkov. A pre mnohých je najväčším lákadlom práve fakt, že sa tu na rozdiel od mnohých iných destinácií Juhovýchodnej Ázie nebudete potkýnať o turistov - stále je akosi mimo hlavných turistických trás.

Hlavné mesto Kuala Lumpur, síce nedosahuje krásu Singapuru, či atmosféru Bangkoku, ale má svoje čaro. Je plné historických budov (najstaršia mešita v meste, Jamek, patrí medzi najkrajšie architektonické diela v KL), mrakodrapov, zelených parkov, rušných pouličných trhov, nočného života, a najmä obrovitánskych obchodných domov, kde sa domáci venujú svojím dvom najobľúbenejším aktivitám - jedeniu alebo nakupovaniu.

Kuala Lumpur je jednou z najnavštevovanejších destinácií Juhovýchodnej Ázie. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je Malajzia veľmi obľúbenou destináciou. Lacné letenky do Kuala Lumpur viete rezervovať z Viedne, Budapešti, Košíc aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Qatar Airways, Emirates, EVA Air, Turkish Airlines, Thai Airways či KLM. Priemerná dĺžka letu do Kuala Lumpur je 15 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kuala Lumpur

Víza do Malajzie

Podmienkou vstupu do krajiny je platnosť pasu najmenej 6 mesiacov po plánovanom odchode z krajiny a spiatočná letenka, resp. letenka do nasledujúcej destinácii.

Vstup do krajiny bez víz je možný, ak pobyt neprekročí 90 dní.

Kedy je najlepšie počasie na dovolenku v Malajzii?

Malajzia je pomerne blízko rovníka, čo znamená, že je celoročne veľmi atraktívna z pohľadu teploty vzduchu a vody. Hlavná sezóna Juhovýchodnej Ázie sa vo všeobecnosti začína v polovici novembra a končí posledným marcovým týždňom. Apríl a máj sa vyznačuje väčším výskytom zrážok, no rastie aj teplota vzduchu. Letné mesiace prinášajú vysoké teploty vzduchu, no i krátke a intenzívne dažde. Čím bližšie sú zimné mesiace, tým je pokojnejšie aj počasie a pribúda aj turistov.

Náš tip: Ak chcete cestovať v hlavnej sezóne, vyberte si február alebo marec, z pohľadu leteniek a ubytovania ide o cenovo najatraktívnejšie obdobie. Ak chcete menej turistov na pláži, výpredajové ceny a nevadí vám občasný dážď, vyberte si termín mimo hlavnej sezóny (apríl - október).

Aké sú ceny v Malajzii?

V Malajzii sa platí tzv. malajským ringgitom, ktorý sa delí na 100 senov. So zmenou peňazí nie je žiaden problém. Zmenárne nájdete takmer na každom kroku a rozdiely medzi kurzami sú len minimálne. V niektorých oblastiach sú ceny vyššie. V Kuala Lumpur dokonca aj stonásobne. Jednoduché ubytovanie zoženiete už za 30 – 75 MYR. Luxusnejšia trieda ubytovania sa pohybuje medzi 200 – 300 MYR.

Hľadáte hotel na Penangu? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Aké očkovanie sa odporúča absolvovať pred cestou do Malajzie?

Povinné nie je žiadne očkovanie, pri cestovaní sa doporučuje očkovanie proti žltačke.

Aký je aktuálny čas v Malajzii?

V Malajzii je o 6 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Kuala Lumpur

10 zaujímavostí o Malajzii

1
Pôvodný názov Malajzie je Aurea Chersonesus, čo v preklade znamená zlatý polostrov
2
Malajzský ostrov Borneo je tretí najväčší ostrov na svete. Hneď po Grónsku a Novej Guiney
3
Najväčší kruhový objazd na svete sa nachádza v Malajzii. Jeho priemer je 3,5 kilometra
4
Komnata jaskyne Sarawak v národnom parku Gunung Mulu je najväčšou jaskynnou miestnosťou na svete. Zmestili by ste do nej pokojne aj Boeing 747
5
Na ostrove Penang nájdete najstaršiu anglickú školu v Juhovýchodnej Ázii
6
Vlajku Malajzie navrhol architekt
7
Miestny čas v Malajzii sa menil už osemkrát v histórii. Aktuálne je tam o 6 hodín viac ako u nás
8
Malajzia má obrovské množstvo diaľníc. V súčasnosti je ich celková dĺžka viac ako 65- tisíc kilmometrov
9
Novorodeniatka a malé deti volajú v Malajzii ulat. V preklade to znamená červ
10
Malajzia má ešte jeden unikát – najdlhší most Juhovýchodnej Ázie, most na ostrov Penang