Skip to main content

Lacné letenky Kuvajt

Kuvajt - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Kuvajtu

Zaujímavé info o

Kuvajt patrí medzi typické arabské ropné emiráty s modernou veľkomestskou architektúrou, bohatými mešitami a pieskom zaviatym stopami niekdajších beduínov. Po irackej anexii sa tamojšia vláda rozhodla postaviť Kuvajt opäť na nohy a dostať ho na výslnie. Dnes je Kuvajt veľmi vzácnym cieľom pre cestovateľov a nie je tak obvyklou destináciou ako susedný Dubaj či Abu Dhabi.

Turistika už nie je obmedzená len na obchodné cesty alebo návštevy rodinných príslušníkov, do Kuvajtu možno cestovať už aj na turistické víza, ktoré získate ihneď po prílete. Aj to je znak, že táto krajina sa otvára svetu a láka čoraz viac turistov. Rovnako ako v ostatných krajinách Blízkeho východu, aj v Kuvajte je celoročne veľmi horúco.

Kuvajt je v podstate taká malá monarchia na konci Perzského zálivu avšak vďaka svojmu ropnému bohatstvu patrí medzi najbohatšie štáty sveta.

Lacné letenky do Kuvajtu viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Pegasus, KLM, Turkish Airlines, Air Arabia, Emirates alebo Qatar Airways. Priamy let z našich končín do Kuvajtu neexistuje, so spomínanými aerolinkami však možno letieť komfortne s jedným prestupom.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Kuwait City

Kuvajt je veľmi malá, zato veľmi bohatá krajina. Vlastne, ak keď nepočítame niekoľko malých beduínskych osád okolo, ide v podstate o jedno väčšie mesto obklopené vyprahnutou púšťou. Hlavným zdrojom prosperity je, ako inak, ropa. Prináša do štátnej kasy dostatočné množstvo financií, a tak platenie daní je tu neznámym pojmom.

Turistický ruch je stále ešte v plienkach. Zabudnúť môžete na kúpanie v bikinách na verejných plážach - islamské vierovyznanie to v Kuvajte nedovoľuje. Taktiež na dlhé letné prechádzky pozdĺž pobrežia, pretože teplota vzduchu dosahuje miestami až 50 stupňov. Zabudnúť treba taktiež na alkohol, v celej krajine totiž vládne prísna prohibícia alkoholu a jej porušenie je tvrdo trestané vyhostením z krajiny alebo niekoľkotýždňovom väzením.

Ak ale máte záujem o historické pamiatky, nenechajte si ujsť návštevu Veľkej Mešity v centre mesta. Veľkolepým zážitkom je nielen samotná prehliadka s miestnym sprievodcom, pre nemoslimské ženy je to potom aj príležitosť vyskúšať si, aké je to mať na sebe tradičný čierny odev Abajo.

Lacné letenky do Kuwait City viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines, Air Arabia, Qatar Airways či Emirates. Priamy let do Kuwait City z našich končín neexistuje.

Užitečné info o Kuvajte

Cestovné doklady a víza do Kuvajtu

Pri vstupe do Kuvajte budete potrebovať cestovný pas a víza. Platnosť cestovného pasu by mala byť minimálne 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

V súčasnosti udeľujú kuvajtské úrady turistické vízum na obdobie troch mesiacov a získate ich ihneď po prílete na letisko. Cena jednorazových víz je 9 eur. Pokuta za každý deň pobytu v Kuvajte bez platného víza je 30 eur.

Počasie v Kuvajte

Kuvajt je známy svojou mimoriadne horúcou klímou počas celého roka. Najteplejšie je tu od apríla do októbra, mierne ochladenie a zrážky nastávajú od novembra do januára. Kedy teda cestovať do Kuvajtu? Najvhodnejšia doba na cestovanie sa javí máj alebo október

Ceny v Kuvajte

Oficiálnym platidlom v Kuvajte je kuvajtský dinár.

Ceny v Kuvajte sú pomerne vysoké, resp. štandardné na Blízky východ. Cena za hlavné jedlo v lokálnej reštaurácie sa pohybuje okolo 6 eur. Jedlo v luxusnejšej reštaurácii vyjde na 20-30 eur. Fľaša vody vyjde na 0,50 eura, lístok na MHD zase 0,75 eura. Všeobecne platí, že ak sa budete stravovať v lokálnych reštauráciach a používať mestskú hromadnú dopravu, výrazne ušetríte na dovolenke v Kuvajte.

Zmenárne sú v Kuvajte bez poplatku, najlepší kurz získate v centre na trhovisku. Naopak, peniaze sa vám neoplatí zameniť na letisku. Platby kartou sú možné najmä v hoteloch a veľkých nákupných centrách.

Hľadáte lacné ubytovanie v Kuvajte? Skontrolujte si ponuku hotelov a apartmánov na Pelikan.sk. Za dvojlôžkovú izbu na noc zaplatíte najmenej 40 eur.

Chcete si požičať auto v Kuvajte? Urobte tak v predstihu a auto si vyzdvihnite priamo na letisku po prílete.

Aktuálny čas v Kuvajte

V Kuvajte je o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kuvajtu

Kuvajt je veľmi bezpečná krajina a zdravotníctvo je na vysokej úrovni. Žiadne špeciálne očkovanie pred cestou nie je potrebné.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Kuvajte

10 zaujímavostí o Kuvajte

1
Kuvajt má rozlohu len 17 820 km2
2
Nehostinná arabská púšť pokrýva väčšinu územia Kuvajtu
3
Pobrežie Kuvajtu je pomerne široké, má 499 kilometrov
4
Ropné zásoby Kuvajtu boli objavené v roku 1934 a ide o šieste najväčšiu zásobu ropy na svete
5
Al Hamra je najvyššia budova v Kuvajte a 23. najvyššia budova na svete.
6
Oficiálny počet obyvateľov však presahuje 4 milióny
7
Kuvajt má deväť ostrovov, z ktorých všetky sú s výnimkou ostrova Failaka neobývané.
8
Iba 0,6% rozlohy Kuvajtu sa považuje za ornú pôdu
9
Kuwait Towers je skupina troch úzkych a vysokých veží, ktoré symbolizujú ekonomickú obnovu Kuvajtu
10
Veľká mešita v Kuvajte je najväčšou a oficiálnou mešitou v krajine . Jej rozloha je 45 000 metrov štvorcových