Skip to main content

Lacné letenky Leeds

Akciové letenky do Leedsu

Zaujímavé info o Leedse

Vysoký počet študentov, množstvo nočných klubov ale tiež jedno z najzelenších miest Európy. Reč je o anglickom Leedse. Okrem iného sa tu počas roka deje množstvo kultúrnych podujatí a na prázdno neprídete ani mimo nich, Leeds ponúka nádherné pamiatky po celom meste.

Leeds je aj domovom tretej najväčšej židovskej komunity v Británii, takže tu nájdete až sedem synagóg. Okrem iného po prechádzkach mestom uvidíte množstvo budov z viktoriánskej a edwardiánskej doby. Leeds je skrátka typické Anglicko a stojí minimálne za víkendovú návštevu. Kombinuje typický mestský nočný život Británie a krásne, zachovalé pamiatky čias minulých.

Lacné letenky do Leedsu viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Leedsu prevádzkuje letecká spoločnosť Ryanair z Bratislavy. Trvá približne 2 hodiny a 25 minút. Bez prestupu sa do Leedsu dostanete aj z Budapešti či Prahy, odkiaľ lieta spoločnosť Jet2. Prípadne s jedným prestupom so spoločnosťami ako KLM, British Airways alebo Aer Lingus.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Veľkej Británii

Cestovné doklady do Veľkej Británie

Víza do Veľkej Británie – na vstup do tejto krajiny vám momentálne stačí platný občiansky preukaz, prípadne cestovný pas.

Počasie vo Veľkej Británii

Počasie Veľkej Británie do veľkej miery ovplyvňuje Atlantický oceán. Charakterizujú ho vlhké zimy väčšinou bez snehovej nádielky a chladné daždivé letá.

Západné prúdenie vetrov prináša do Veľkej Británie veľa zrážok, vzduch býva nasýtený vodnými parami, ktoré sa zrážajú do často veľmi hustej hmly. Napriek tomu že sa ostrovy nachádzajú pomerne ďaleko na severe, ich podnebie je mierne s relatívne malými výkyvmi teplôt.

Ceny vo Veľkej Británii

Národnou menou je britská libra, zameníte ju bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v Anglicku. Londýn a Edinburgh patria medzi jedny z najdrahších európskych metropol. Rátajte preto s vyššími cenami ubytovania a jedla. Na druhej strane však ušetrite pri návšteve pamiatok, keďže vstup do múzeí a kostolov spravidla nie je spoplatnený.

Hľadáte hotel vo Veľkej Británii? Ak sa chystáte do veľkomiest - platí pravidlo - čím bližšie k centru, tým je cena vyššia. Verejná doprava v mestách je skvele organizovaná, no často aj drahá. Odporúčame kúpiť výhodné niekoľkodňové lístky na dopravu, čo najviac využívať metro. Taxíky patria medzi drahšiu formu prepravy.

Ceny ubytovania, jeho lokalitu a referencie užívateľov si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak zvažujete pobyt vo Veľkej Británii a hľadáte cenovo najvýhodnejší balík letenky a ubytovania, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku dovoleniek priamo na Pelikáne.

Aktuálny čas vo Veľkej Británii

Nultý poludník v londýnskom Greenwichi je základom Greenwichského stredného času (GMT), od ktorého sa počítajú časové pásma. Smerom na západ záporne a smerom na východ kladne. Keďže Slovensko sa nachádza na východnej strane, je u nás o jednu hodinu viac ako vo Veľkej Británii.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Veľkej Británie

Veľká Británia nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj v EÚ, resp. na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Leedse

10 zaujímavostí o Veľkej Británii

1
Viac ako tristo rokov bola francúzština oficiálnym jazykom Veľkej Británie
2
Slávne označenie Jamesa Bonda - agenta 007 vzniklo od čísla autobusu, ktorým cestoval autor Ian Flamming do Londýna z Canterbury
3
Londýnski taxikári sa musia pred zložením skúšok naučiť zapamätať viac ako tisíce ulíc
4
Angličania vypijú najviac čaju na svete, skoro 3x viac ako Japonci a 22x viac ako napr. Francúzi
5
Keď v Británii dosiahnete vek sto rokov dostanete blahoželanie od kráľovnej Alžbety
6
Londýnske metro je najstaršie. Vzniklo skôr, ako všetky ostatné na svete
7
Elizabet I. bola prvým panovníkom, ktorý mal plne funkčný splachovací záchod
8
Anglická spisovateľka J.K.Rowlingová a autorka známeho Harryho Pottera sa stala prvou spisovateľkou, ktorá zarobila z predaja kníh miliardu dolárov
9
V Spojenom Kráľovstve narazíte v priemere každých 40km na iný akcent angličtiny
10
Vo Veľkej Británii neexistuje miesto, odkiaľ by ste boli viac ako 120km od mora
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)