Skip to main content

Lacné letenky Libanon

Libanon - Vstupné podmienky

Pred vycestovaním do Libanonu odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Libanonu

Zaujímavé info o

Aj napriek tomu, že Libanon je v médiách vykresľovaný ako odstrašujúci príklad nestabilného politického režimu s takmer nepretržitými nepokojmi, je to krajina, ktorá má cestovateľom čo ponúknuť. Hory, kde sa dá lyžovať už v máji a navečer okúpať v mori, pôsobivé antické pamiatky a tiež veľkomesto Bejrút.

Keď nad Stredozemným morom zapadne slnko, mesto začína žiť ešte intenzívnejšie. Bejrút má bez pochýb najvyhlásenejší nočný život v regióne. Atmosféru mnohí prirovnávajú k divokým 60. rokom, keď mesto zažívalo zlaté časy.

Určite odporúčame navštíviť aj Byblos, najstaršie mesto na svete a útesy okolo mesta Bejrút, ktoré pomáhajú vytvárať siluetu metropoly.

Lacné letneky do Libanonu viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Bejrútu z našich končín však neexistuje. S jedným prestupom viete cestovať komfortne so spoločnosťami Aegean, Turkish Airlines, Pegasus, TAROM, LOT či Air Serbia.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Bejrút

Hovoria mu aj Paríž Blízkeho východu. Bejrút vás očarí bohatou históriou, kultúrnou diverzitou, či pulzujúcim nočným životom. Hlavné mesto Libanonu sa na pobreží Stredozemného mora rozprestiera vyše 5000 rokov. Za ten čas si zažilo niekoľko vzostupov a pádov. Najčerstvejšia udalosť, ktorá rozvíjajúcu sa metropolu poznačila, bol konflikt s Izraelom v roku 2006. V uliciach sú tak stále prítomné obe tváre mesta – vojnou zmietaná aj pokroková.

Architektúra Bejrútu je zmesou budov z čias Osmanskej ríše a éry francúzskeho vplyvu. V starom meste zasa prevládajú zrekonštruované orientálne stavby a na pobreží sa týčia moderné výškové budovy. V Bejrúte nikdy nezažijete nudný výhľad. Na nestabilnom Blízkom východe sa Bejrút rýchlo stal útočiskom mnohých maliarov, spisovateľov, či muzikantov. A mesto im s nadšením dáva priestor.

Poznáte ten pocit, keď sa do mesta zamilujete len pre jeho „vibe“? Ak sa vám to nestane v Bejrúte, tak potom už nevieme kde. Do toho jedinečného mixu starého a nového, vojny a mieru sa jednoducho budeš chcieť ponoriť.

Lacné letenky do Bejrútu viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Bejrútu z našich končín však neexistuje. S jedným prestupom viete cestovať komfortne so spoločnosťami Aegean, Turkish Airlines, Pegasus, TAROM, LOT či Air Serbia.

Užitočné info o Libanone

Cestovné doklady a víza do Libanonu

Pri vstup do Libanonu sa musíte preukázať platným cestovným pasom (najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny). Cestovný doklad nesmie obsahovať razítko izraelských pohraničných orgánov či razítko z jordánsko/izraelského alebo egyptsko/izraelského hraničného prechodu.

Budete k vstupu potrebovať aj víza. Tie sa pre občanov SR vydávajú na obdobie 30 dní a udeľované sú pri vstupe do krajiny (na letisku, alebo hraničných prechodoch) bezplatne.

Vízum sa vydáva priamo na hraničných prechodoch s výnimkou žien od 17 do 30 rokov (aj keď cestujú s manželom a deťmi), ktoré naďalej musia mať pre vstup na územie Libanonu vízum udelené Veľvyslanectvom Libanonu so sídlom vo Viedni.

Počasie v Libanone

Libanon má celoročne veľmi príjemné podnebie. Horúco je najmä v lete a v prímorských oblastiach, na horách je o čosi chladnejšie. Na jar a jeseň je teplo a príjemne, cez zimu prší a sneží. V zimných mesiacoch je zaujímavý aj pre milovníkov lyžovania!

Ceny v Libanone

V Libanone sa platí libanonskou librou. Tá je kurzovo pomerne pevne zviazaná s americkým dolárom. V mestách a lyžiarskych rezortoch sú bežne k dispozícii bankomaty i terminály pre platby kartami. Libanon je relatívne drahá krajina v pomere ku kvalite služieb, ktoré sú vám k dispozícii.

Hľadáte hotel v Libanone resp. Bejrúte? Ubytovanie viete zohnať aj veľmi lacno 20-30 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.Ubytovanie v Libanone nie je problém zohnať ani na poslednú chvíľu, ale je drahšie, než by človek v tejto lokalite čakal.

Aktuálny čas v Libanone

V Libanone je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Libanonu

Návšteva Libanonu si nevyžaduje absolvovať nejaké špecifické očkovanie. Stačí si postrážiť všetky povinné očkovania, ktoré sú platné na Slovensku.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Libanonu za posledný týždeň stála iba 522,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Libanonu, odporúčame vám navštíviť mestá ako Bejrút, Tripoli, Jounieh, Jal Edib, Sidon.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Bejrúte

10 zaujímavostí o Libanone

1
Mesto Bejrút prežilo dve desaťročia konfliktov a vyslúžilo si pomenovanie „Mesto, ktoré nikdy neumiera“.
2
Libanonská kuchyňa je najlepšia na strednom východe. Vyznačuje sa servírovaním čerstvej zeleniny spolu z bylinkami. Najznámejšie jedlo je keebeh, ktoré je pripravované z rybacej paštéty alebo jahňaciny
3
Rozloha Libanonu je len 10 452 km2
4
Libanon je jediná krajina na Blízkom východe, ktorá nemá púšť
5
70 % študentov študuje na súkromných školách
6
Najväčšiu časť krajiny zaberajú pohoria
7
Územie dnešného Libanonu, približne päťkrát menšie ako Slovensko, bolo osídlené už pred vyše 4 000 rokmi
8
Názov krajiny – Libanon existuje už 4 000 rokov a bol 76-krát spomenutý v Biblii
9
Byblos je najstaršie mesto na svete
10
Hlavné mesto Bejrút bolo sedemkrát zničené a znovu postavené